Mój pomysł na plagiatorów

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Henia napisał(a):

Bahus napisał(a):

Proponuję chłostę...

Bahus, już za dużo! Trzeba wiedzieć kiedy przestać, Ty tego niestety nie wiesz!


Wiem Heniu, wiem kiedy przestać...ale nie widzę powodów aby nie żartować nawet w tak ważkim temacie. Dlatego nie zaprzestanę...a Ty kwiatuszku rozchmurz lica i lepiej się uśmiechnij bo jak zapewne wiesz: "złość piękności szkodzi"

Wiesz, zrobić komuś przykrość, a potem być miłym, nie tędy droga. Nie mam zachmurzonych lic, jest mi po prostu przykro. Długo już "drzesz łacha" z osób zgłaszających plagiaty, ośmieszasz nas, drwisz sobie i pszesz, że nie masz złych intencji. Jeżeli Ci to sprawia przyjemność, rób to dalej. Widocznie jest to Ci potrzebne do zaspokojenia swojego ego. Ale personalnie mnie już nie ruszaj, bo ja polemikę z Tobą zakończyłam tym postem!

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Przyzwolenie na łamanie prawa, a żartowanie z "nadgorliwości" w jego przestrzeganiu, to dwie różne sprawy. Czy jeśli będę się śmiał ze sposobu złapania złodzieja przez policjanta np. na lasso, to będzie znaczyło że przyzwalam na kradzież? Wszelkie poczynania mające na celu ściganie przestępców są słuszne, ale muszą się kierować również pewną dozą zdrowego rozsądku.
Po raz drugi obiecuję, że już nie będę sobie z tych tematów żartował.

Obiecuj, obiecuj i tak nie dotrzymasz! Nie możesz sie powstrzymać, to widać. A nadgorliwości tu żadnej nie widzę! Już kiedyś pisałam Ci, że dziwię się, że moderator ( że na innej stronie, nie ma znaczenia) tak głośno wypowiada swoje przyzwolenie dla kopiarzy i kpi sobie z tych, którzy próbują ich powstrzymać. Jak możemy cokolwiek dobrego zrobić dla tej strony skoro nas ośmieszasz?!

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

caroline1983
Bahus napisał(a):

. Bo dlaczego np. ktoś znajdując mój przepis z jakiejś innej strony a umieszczony na gotujmy.pl, piętnuje go jako plagiat ?. Wydaje mi się, że to tylko ja mam prawo upominać się o moje prawa autorskie. No chyba, że poproszę o występowanie w moim imieniu.


Skoro Tobie to nie przeszkadza to ok, ale niektórzy nie zyczą sobie żeby ich przepisy wstawiał ktos inny bez ich wiedzy. A wyłapując je chyba robimy sobie nawzajem przysługe. Nikt nie da rady pilnowac wszystkich stron czy oby przypadkiem ktos nie wklei jego przepisu, ale wspólnymi siłami mozemy zdziałać bardzo dużo. Ponadto jeszcze w życiu nie widziałam skargi od autora przepisu że usunieto jego plagiat a to chyba o czyms swiadczy...

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Babciagramolka
Bahus napisał(a):

Przyzwolenie na łamanie prawa, a żartowanie z "nadgorliwości" w jego przestrzeganiu, to dwie różne sprawy. Czy jeśli będę się śmiał ze sposobu złapania złodzieja przez policjanta np. na lasso, to będzie znaczyło że przyzwalam na kradzież? Wszelkie poczynania mające na celu ściganie przestępców są słuszne, ale muszą się kierować również pewną dozą zdrowego rozsądku.
Po raz drugi obiecuję, że już nie będę sobie z tych tematów żartował.



Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Przyzwolenie na łamanie prawa, a żartowanie z "nadgorliwości" w jego przestrzeganiu, to dwie różne sprawy. Czy jeśli będę się śmiał ze sposobu złapania złodzieja przez policjanta np. na lasso, to będzie znaczyło że przyzwalam na kradzież? Wszelkie poczynania mające na celu ściganie przestępców są słuszne, ale muszą się kierować również pewną dozą zdrowego rozsądku.
Po raz drugi obiecuję, że już nie będę sobie z tych tematów żartował.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Babciagramolka
Bahus- to nie jest moje widzi mi się - i nie występuję w imieniu autora zdjecia czy przepisu- bo tu masz rację tylko autor może dochodzić swoich praw na drodze prawnej .Jest jedno ale - Regulamin wyraźnie mówi o tym , że nie wolno wstawiać zdjęć ani przepisów których nie jest się autorem .Ale nawet nie o to chodzi. Czy nigdy nie pomyślałeś o tym , że ludzie kopiują nie tylko Twoje czy moje przepisy ale i zawodówców ( widziałam już skopiowane zdjęcia Stryjkowskiego, przepisy Marty Gessler czy Kuronia ) .Z nieświadomości robią coś co może mieć dla nich konsekwencje prawne .Jeśli ja pomagając przy sprawdzaniu przepisów przed wstawieniem ( czy nie ma w nich wulgaryzmów, czy sa w dobrej kategorii, czy dobrze się zapisały , czy nie łamią Regulaminu strony ) świadomie przepuszczę taki przepis to powinnam się czuć współwinna złamania Regulaminu .Mało tego jeśli taki ktoś zostanie potencjalnie oskarżony o naruszenie dóbr własnych to ja mu to umożliwię . Czemu z takim uporem potępiasz działania służące przestrzeganiu prawa ? Tak jak Ty chętnie się zgadzam by moje przepisy zamieszczać na blogach czy w innych miejscach po zapytaniu mnie o zgodę , poinformowaniu mnie kto i gdziue chce to zrobić - jeśli chodzi o zdjęcia to zawsze można podac do nich link . Przeciez to takie proste - spytac autora i już - lub podac link. Po co przypisywać sobie autorstwo ?
Piszesz , ze na innych stronach zgłoszenia osób trzecich się ignoruje - no to wybacz to już jest współudział . Jak to ma być - ja zgłaszam np kradzież ( a tym jest skopiowanie cudzej pracy i przypisanie sobie ) - i słyszę - sorry ale nie zajmiemy się tym bo to nie twoja sprawa ? Gratuluję ! Jak Cię będą okradać ( nie koniecznie z przepisu ) to mam się odwrócić bo to nie mój portfel ?
Coś mi się wydaje , ze cały problem polega nie na tym czy uznajemy kopiowanie za nieuczciwość czy nie , a raczej na tym , że ,, przecież to tylko przepisy kulinarne " - takie nic , bzdet - nie poważne zajęcie .
To , ze na innych stronach toleruje się kopiarzy nie dziwi mnie specjalnie - wszak włascicielowi strony chodzi w zasadzie o ogladalność ( czyli ilość wejść na stronę ) - bo to daje zysk z reklam .Tak - taka jest prawda . I dla tego jestem pełna podziwu dla nowych właścicieli tej strony , że zgadzają sie na walkę z plagiatorami .Ilość przepisów na stronie mogła by przecież rosnąć lawinowo , a tak połowa odpada .Tyle , że strona wyrabia sobie dobra markę i to w ostatecznym rozrachunku na pewno przyniesie większe korzyści niż udawanie , że nie ma problemu. W kazdej dziedzinie postawienie na wysoki poziom bardziej się opłaca niż byle jakość .
Jest takie powiedzenie ( jak już cytujemy klasykę ), że,,... z kim przestajesz takim się stajesz ..." . Nie ma co równać w dół .Nakręcanie aktywności przepychankami na forum , plagiatami, pozornym luzem wcześniej czy później się zemści. Bo jestem święcie przekonana , że walka z plagiatami i piractwem rozpocznie się lawinowo ( bo w tym mieści się kopiowanie filmów, muzyki, książek itp itd - przepisy przy tym to pikuś ) .A wtedy wygrane będą strony , bloogi ,, czyste " - bo pozostałe mogą po prostu zniknąć .
Myślę , że ,, w bólach " ale wypracowujemy tu sobie sposób reagowania na kopiarzy taki by nie wprowadzać nerwowej atmosfery na stronie , a by nie byli bezkarni. Osoby które chcą biorą w tym udział- inni nie sa tym absorbowani- mogą się bawić spokojnie i nie jest to jak piszesz nadgorliwość ( a tym bardziej w zestawieniu słownym jakiego użyłeś ) - tylko aktywny udział w życiu strony i dbaniu o jej wizerunek .

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
Bahus jak czytam twoje wypowiedzi to mi ręce opadaja! nie wiem skad u ciebie takei przyzwolenie na łamanie prawa, ze to nic złego. Tylko odpowiedz mi na jedno pytanei co mam powiedzic mojej corke 10-latce, ktorej od maleńkosci wpajam poszanowanie i przestrzegania prawa, włąsnosci swojej i cudzej kiedy to córka zobaczyła zdjecie jej wlasnorecznie wykonanego ciasta z ktorego była tak dumna a pani Renia na NK sobie je zamiesciła? jak wytłuamczyc to dziecku dlaczego jej ciasto jest u kogos innego, ze ktos sobie przywłaszczył jej prace, zbira pochlebstwa, ze mozna tak robic i ze to jest ok i nie jest to kradziez i inni to popierają prosze sprobowac takie cos wytłumaczyc własnemu dziecku gdy ktos sobie przywłaszczy jego prace, jego dzieło? czy w takim poczuciu prawa i odpwiedzialnosci mamy wychowyc nasze dzieci ze to jest ok, ze jak w necie to niczyje? bo tym sposobem można to rozumieć ze jak ławka stoi w parku a nie na posesji sasiada to moge sobie ja zabrac? bo niczyje? jedno i drugie jest kradziezą! jedno i drugie prowadzi do znieczulicy, do tego ze nie reaugemy gdy łamane jest jawnie prwo, gdy komus sie dzieje krzywda, gdy ktos, wolimy schowac uszy po sobie,udac z enei widzimy, by nie miec problemu. tutaj przynajmniej w necie niektorzy mają odwage wystepowac w "obronie "innych zwracając uwgae na to ze jest łamane czyjesc prawo. jesli nie boimy sie w necie to i nei bedziemy sie bac w "realu". I tego tez nalezy uczyc dzieci.

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Masz rację; sprawa poważna a ja sobie jaja robię, ale to nie z problemu, który też uważam za bardzo poważny...ale ze sposobu podejścia do niego. Trochę mi to przypomina (z historii) św. krucjatę. Bo dlaczego np. ktoś znajdując mój przepis z jakiejś innej strony a umieszczony na gotujmy.pl, piętnuje go jako plagiat ?. Wydaje mi się, że to tylko ja mam prawo upominać się o moje prawa autorskie. No chyba, że poproszę o występowanie w moim imieniu. Ale to są tylko takie moje prywatne przemyślenia i przecież mogę się mylić. Co ja mówię?...na pewno się mylę...Ja swoje przepisy pozwoliłem już dawno ( jeśli w celach niekomercyjnych) dowolnie wykorzystywać wszędzie i przez każdego.
Buniu, myślę że stanowisko jakie prezentujesz wyżej, to wylewanie dziecka z kąpielą. Bo jak mówią, "nadgorliwość gorsza od faszyzmu".
Skoro jednak taka Twoja wola to zaprzestanę żartów "w tem temacie" jak to powiedział...no właśnie : kto to powiedział?


P.S
Na innych stronach jest tak, że uwzględnia się tylko roszczenia osób pokrzywdzonych (poszkodowanych) a wskazania osób trzecich najczęściej się ignoruje lub wyjaśnia w innym trybie.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Babciagramolka
Bahus- dobry żart tynfa wart- to aksjomat. Tyle że wysyłanie sprzecznych sygnałów w ważnych sprawach moze kogoś sprowadzić na manowce. Ja ( My ) piszemy o tym , że kopiowanie przepiusów i zdjęć jest naganne i sprzeczne z prawem i może doprowadzić do odpowiedzialności prawnej .Ty żartujesz z tego- wyszydzasz próby zapanowania nad nieuczciwością . Co w tym zabawnego że nie zgadzamy się na nieuczciwość?. Co nagannego w walce o uczciwość ?. Mamy udawać , ze nie widzimy złodzieja ( bo ktoś kto kopiuje cudzą pracę i podszywa się pod autora to po prostu złodziej ) .Czy jak pod blokiem komuś kradną samochód to też udajesz , ze nie widzisz ? Czy jak w autobusie widzisz, że ktoś komuś wyciąga portfel z kieszeni to odwracasz głowę ? Sorry - ale bagatelizowanie sprawy zachęca tylko do nieuczciwosci .
Przepraszam - ale wczoraj akurat mnie spotkało coś takiego na Facebooku. Ktoś skopiował moje zdjęcie kulinarne i przepis Misia53 i wstawił jako swoje na stronę Knorra . Rozgorzała dyskusja .I ktoś użył argumentu , że przecież to tylko przepis - o co chodzi ?- ( fakt głos był jednostkowy ) .
Otóż protestuję - to nie jest tylko przepis .To taki sam tekst jak każdy inny ( może mi się podobać lub nie ) i podlega ochronie prawnej - tak samo zdjęcia .

I stanowczo protestuję przeciw wszelkim próbom dewaluowania problemu przez obracanie ich w żart. Nie ze wszystkiego i nie zawsze wypada żartować . A uczciwość na pewno do tych tematów z których można sobie robić ,, jaja " nie należy . I tyle.

zmieniono 1 raz (ostatnio 05 sie 2010 14:17 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Babciagramolka napisał(a):

Wieszcz był Litwin i pewnie dobrą kuchnię znał ( bo tamtejsza kuchnia to kwintesencaja smaków ) .A jak znał to i cenił . A jak cenił kuchnię to i kucharzy by cenił . A jak kucharzy cenił to ich pracę też .A jak ich pracę też to sprzeciwiał by się jej nieuprawnionemu wykorzystaniu. Ergo -Wieszcz Adam by był przeciw plagiatom ( ) .
Udał mi się wywód logiczny

Trochę tak- trochę nie . Ale przecież możemy mieć nieco inne zdanie ,a żyć i porozumiewać się jak najbardziej w zgodzie
Co do plagiatorów - Won z naszego portalu

Odpowiedz na/ edytuj Mój pomysł na plagiatorów