Mój pomysł na plagiatorów

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Henia napisał(a):

Bahus napisał(a):

Proponuję chłostę...

Bahus, już za dużo! Trzeba wiedzieć kiedy przestać, Ty tego niestety nie wiesz!


Wiem Heniu, wiem kiedy przestać...ale nie widzę powodów aby nie żartować nawet w tak ważkim temacie. Dlatego nie zaprzestanę...a Ty kwiatuszku rozchmurz lica i lepiej się uśmiechnij bo jak zapewne wiesz: "złość piękności szkodzi"
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Babciagramolka
Wieszcz był Litwin i pewnie dobrą kuchnię znał ( bo tamtejsza kuchnia to kwintesencaja smaków ) .A jak znał to i cenił . A jak cenił kuchnię to i kucharzy by cenił . A jak kucharzy cenił to ich pracę też .A jak ich pracę też to sprzeciwiał by się jej nieuprawnionemu wykorzystaniu. Ergo -Wieszcz Adam by był przeciw plagiatom ( ) .
Udał mi się wywód logiczny

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Buniu! "Daremne żale - próżny trud ...."
A swoją drogą to nie wiem , czy nasz wieszcz Adaś nie czuje się urażony ?

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Henia napisał(a):

Pyza napisał(a):

kiedyś złodziejowi rękę się ucinało...

A teraz powinno się klawiaturkę rekwirować! I myszkę też!


Heniu i tak jest - za przestępstwa komputerowe - a do takich należy naruszenie praw autorskich w wypadku skazania w Sądzie osoba która dopuścił się takiego czynu może utracić sprzęt który posłużył do popełnienia przestępstwa czyli komputer lub laptop a dodatkowo dostać zakaz używania internetu na określony czas .
Wiem , że niektórym poważne traktowanie przepisów kulinarnych jakoś nie przychodzi do głowy .Ale prawda jest taka , że jest to taka sama własność intelektualna jak bzdurny wierszyk na jakimś forum , zdjęcie psa czy laurka na imieniny Babci .Bez zgody autora nie wolno wykorzystać a już tym bardziej podszywać się pod autora .To , że jeszcze nie ma nagminnych spraw sądowych o naruszenie praw autorskich w stosunku do przepisów kulinarnych jest spowodowane tylko tym w jakim trybie działa sadownictwo .Spokojna głowa u nas też dojdzie do normalności i nawet wypracowanie szkolne będzie chronione . Wszyscy chcemy by szanowano naszą własność ( kwiatki w ogródku, nasza pracę, by nas nie okradano z finansów itp itd ) - a ciężko nam uznać ,że coś co napisał ktoś inny jest jego własnością .A w sumie to Pana Tadeusza różni od przepisu na pomidorówkę tylko ocena merytoryczna stylu - natomiast jako utwory - wobec Prawa są równe - nawet jak to brzmi bardzo absurdalnie .Tak samo zdjęcie pieska na spacerze jest tak samo indywidualną własnością jak Płaczące zegary Salwadora Dali. I trzeba się po prostu z tym pogodzić i nie łamać tego prawa .

Niby wszyscy o tym, co piszesz wiemy, a plagiaty kwitną. Jak wiesz plagiatorzy zamiast przestać, udoskonalają metody bezkarnego kopiowania. Uważam, że jeśli składniki są jota w jotę identyczne, identycznie napisane, powinno być to uznawane za plagiat.A tak, ktoś zmienia szyk zdania w opisie wykonania i my wiedząc, że to plagiat, znając stronę z której został skopiowany - jesteśmy bezradne! Kopiarz śmieje się nam w nos! Musi być przejrzysta definicja plagiatu przepisu kulinarnego i restrykcje za plagiatorstwo. Wtedy jest szansa opanować to, inaczej możemy sobie tylko pisać posty!

Odp: Odp: Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Babciagramolka
Henia napisał(a):

Pyza napisał(a):

kiedyś złodziejowi rękę się ucinało...

A teraz powinno się klawiaturkę rekwirować! I myszkę też!


Heniu i tak jest - za przestępstwa komputerowe - a do takich należy naruszenie praw autorskich w wypadku skazania w Sądzie osoba która dopuścił się takiego czynu może utracić sprzęt który posłużył do popełnienia przestępstwa czyli komputer lub laptop a dodatkowo dostać zakaz używania internetu na określony czas .
Wiem , że niektórym poważne traktowanie przepisów kulinarnych jakoś nie przychodzi do głowy .Ale prawda jest taka , że jest to taka sama własność intelektualna jak bzdurny wierszyk na jakimś forum , zdjęcie psa czy laurka na imieniny Babci .Bez zgody autora nie wolno wykorzystać a już tym bardziej podszywać się pod autora .To , że jeszcze nie ma nagminnych spraw sądowych o naruszenie praw autorskich w stosunku do przepisów kulinarnych jest spowodowane tylko tym w jakim trybie działa sadownictwo .Spokojna głowa u nas też dojdzie do normalności i nawet wypracowanie szkolne będzie chronione . Wszyscy chcemy by szanowano naszą własność ( kwiatki w ogródku, nasza pracę, by nas nie okradano z finansów itp itd ) - a ciężko nam uznać ,że coś co napisał ktoś inny jest jego własnością .A w sumie to Pana Tadeusza różni od przepisu na pomidorówkę tylko ocena merytoryczna stylu - natomiast jako utwory - wobec Prawa są równe - nawet jak to brzmi bardzo absurdalnie .Tak samo zdjęcie pieska na spacerze jest tak samo indywidualną własnością jak Płaczące zegary Salwadora Dali. I trzeba się po prostu z tym pogodzić i nie łamać tego prawa .


zmieniono 1 raz (ostatnio 05 sie 2010 08:51 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Pyza napisał(a):

kiedyś złodziejowi rękę się ucinało...

A teraz powinno się klawiaturkę rekwirować! I myszkę też!

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
cherry napisał(a):

Wolę się nie wypowiadać, bo zaraz dojdziemy do Azji Tuhajbejowicza...

Tak na prawdę sposób jest jeden - banować recydywistów poczynając od drugiego plagiatu.Ostatnio nie nadążałam banować kiedy wchodziły kolejne plagiaty tej samej użytkowniczki. Nie widzę, żeby była zbanowana. Odpoczywa, może jutro będą"nowe" przepisy tej pani A co do Azji Tuhajbejowicza, to mamy XXI wiek i znacznie bardziej
dopracowane metody tortur! Oczywiście nie dla naszych kochanych użytkowników! Pozdrawiam wszystkich!

Odp: Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Proponuję chłostę...

Bahus, już za dużo! Trzeba wiedzieć kiedy przestać, Ty tego niestety nie wiesz!

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Wolę się nie wypowiadać, bo zaraz dojdziemy do Azji Tuhajbejowicza...

Odp: Mój pomysł na plagiatorów

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Wpierw ucho...pamiętasz film "Historia żółtej ciżemki" ?
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Mój pomysł na plagiatorów