Nowe pomysły na konkursy

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Nowe pomysły na konkursy

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
Tit napisał(a):

Czy jesteście za ograniczeniem konkursu do przepisów tylko z fotami?
Tit

fajna była by opcja możliwość wstawiania zdjęć przez mms czy sms czyli po prostu przez tel

Odp: Nowe pomysły na konkursy

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ja uważam, że potrawy na konkurs powinny być ze zdjęciami. Dzisiaj aparat cyfrowy można już kupić bardzo tanio . Również większość "komórek" posiada możliwość rejestrowania obrazu.

Bardzo chętnie pomogę w obróbce komputerowej zdjęć (tych gorszych technicznie)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Nowe pomysły na konkursy

Babciagramolka
Moim zdaniem nie- nie wolno pozbawiać możliwości uczestniczenia w konkursie tych którzy nie mają możliwości zrobienia zdjęcia - choć przychyliła bym się do opinii ,że można takie zdjęcie zrobić nawet telefonem .Widziałam już wiele przepisów z takimi zdjęciami . Potwierdzają one fakt samodzielnej pracy nad daniem - a to ,że może nie być najlepszej jakości to nic - chodzi przecież o przepis - zdjęcie go tylko wspomaga ( to nie konkurs fotograficzny ) .

Odp: Nowe pomysły na konkursy

Czy jesteście za ograniczeniem konkursu do przepisów tylko z fotami?
Tit

Odp: Odp: Nowe pomysły na konkursy

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Buniu, za ocenianie już nie ma punktów - ja pisałam o ew. powrocie do tej opcji, co uważam jednak za zły pomysł

Odp: Nowe pomysły na konkursy

Babciagramolka
A może by tak znieść punkty za ocenienie przepisów tak jak to podnosi Pyza ?
Drugie - jeśli jest to konkurs to może każdy z uzytkowników wybierze 1 swój przepis który wstawia na konkurs ( szczytem marzeń by było by była to potrawa ugotowana specjalnie na ten konkurs ) .Mamy wtedy czystą sytuację - 20- 50 przepisów ugotowanych przez tych co chcą startować w konkursie .Termin wstawiania przepisów od-do i dopiero po wstawieniu wszystkich przepisów i zamknięciu konkursu możliwość głosowania na 1 przepis ze wstawionych ( z tym że nie można głosować na swój .) Wszyscy by mieli równe szanse i ci co zaczynają gotować i ci co robią od dawna .
Nic by nie stało na przeszkodzie by w tym samym okresie trwało kilka konkursów np na danie na Andrzejki , na jesienną pluchę na coś tam ...

Odp: Nowe pomysły na konkursy

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
wiem, że zaraz pojwią się krzyki, że nie każdy ma aparat, ale..,.wystarczy spojrzeć na przepisy biorące udział konkursach - większość z nich pojawia się od razu, pierwszego czy drugiego dnia po rozpoczęciu konkursu i bez zdjęć co budzi podejrzenie, że są wklepane tylko po to żeby zaistnieć. Konkurs to konkurs - powinny być większe wymagania niż przy wstawianiu zwykłych przepisów. Zobaczcie jaka jest frekwencja przy aktualnym konkursie paprykowym - sama żałuję, że biorę w nim udział patrząc na inne, wstawione do niego przepisy.
I tak dobrze, że już nie wygrywa ten, kto wstawi najwięcej przepisów bo to była tragedia Dochodzi jeszcze sprawa głosowania ludzi - tylu mamy użytkowników na portalu a gdy trwa konkurs - zwycięzki przepis ledwo uzbiera kilkadziesiąt punktów co przy średniej 5/szt daje nam ok. 20 głosujących?! Marnie, prawda? Ale na zmobilizownie ludzi na razie nie mam pomysłu. Powrót do punktów za wystawianie ocen chyba nie byłby trafiony - oceniali by się nawzajem. A może się mylę? Sorki, że tak marudzę, ale ten śnieg za oknem mnie dobił...

Nowe pomysły na konkursy

Witam wszystkich serdecznie. Chcę rozpocząć dyskusję (konstruktywną) na temat konkursów. Wiem, że jest sporo zastrzeżeń, pojawiają się nieprawidłowości. Podzielcie się swoimi uwagami i POMYSŁAMI. Chcemy aby konkursy zachęcały do aktywności ale też do uczciwej rywalizacji - mają wygrywać dobre przepisy z własnymi fotami. Nie chcemy prowokować zalewania gotujmy przepisami tworzonymi na siłę. Chcielibyśmy także dać szansę wygrać nowym osobom. Czyli mamy robotę: wymyślmy wspólnie dobre, uczciwe konkursy a my się postaramy o lepsze nagrody. Piszcie... Pozdrawiam, Tit

zmieniono 1 raz (ostatnio 14 paź 2009 02:17 przez Tit)

Odpowiedz na/ edytuj Nowe pomysły na konkursy