Omlet Pomocy!

Obserwuj wątek

Odp: Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
dzieki za rady zrobie sobie z 3 jajek omlet na 1 polowke dodalem tunczyka w sosie wlasnym (czyli bez sosu, chodzi mi o bialko czym wiecej tym lepiej) tylko mysle czy nie dodac chociaz 1 lyzke maki to i tak bardzo malo, i tez ktos probowal ze smietana jak napisala tokijaka? Mysle czy nie wlac z 50ml smietany

zmieniono 1 raz (ostatnio 03 paź 2009 12:36 przez Manta)

Odp: Omlet Pomocy!

A tak jeszcze do takiego omleta,pysznego omleta widzialam jak dodawali smietane ale to bylo jakies niesamowite 6 jaj troche smietany i dzialo sie to w 5 gwiazdkowym hotelu....Nie ze ja tam bylam gosciem
Ale wymodzilas Gramolkopiekny omlet

zmieniono 2 razy (ostatnio 03 paź 2009 11:44 przez tokijka)

Odp: Omlet Pomocy!

Babciagramolka
Witam - to co zrobiłaś nazywa się obiegowo ,, grzybek " - czyli taki omlet na skróty .Smaczny ale jednak nie jest to prawdziwy omlet .Taki omlet z ,, klasą " robi się z samych jajek - na maśle ( sporo jajek sporo masła ) .Jajka roztrzepuje się ze szczypta soli( i łyżeczką mleka lub wody ) i taka masę wlewa na rozgrzane masło ( najlepiej masło wcześniej klarować by się nie paliło potem na patelni ) .A potem to już kwestia wprawy .Porusza się patelnią tak by płynna masa jajeczna spływała na boki - podważa się brzeg łopatką i pozwala by to co płynne tam wpływało. I tak na okrągło ,aż cała masa omletu będzie ścięta .Potem na połówkę omletu układa się dodatki - przykrywa drugą połówką i natychmiast podaje na gorącym talerzu .
Trochę to skomplikowane - ale rezultat wart podniebienia .
Nie wszyscy lubią omlety - moje wnuki zdecydowanie wolą ,, grzybek " .
Wstawiam zdjęcie grzybka .
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 03 paź 2009 09:34 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Odp: Omlet Pomocy!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Dokładnie tak jak pisze tokijka - niepotrzebna mąka! Lekko roztrzepane jajka wystarczą + ew. minimalna ilość mąki...
Dodatki można wymieszać z jajkami, tak jak w omlecie hiszpańskim (https://gotujmy.pl/omlet-troche-hiszpanski,przepisy,47534.html ; https://gotujmy.pl/omlet-kolorowy,przepisy,45732.html) albo dodać na wierzch, ale gdy masa jest już prawie ścięta i dojdzie na talerzu, lub już po zdjęciu na talerz (https://gotujmy.pl/omlet-z-grzybami-lesnymi,przepisy,43162.html)

Odp: Odp: Omlet Pomocy!

tokijka napisał(a):

Manta napisał(a):

isiaj zrobilem moj pierwszy omlet skladniki mialem takie 2 jajka troche soli z 5 lyzek maki wymieszalem dokladnie smazylem go na rozgrzanej patelni na masle. Ale wyszedl mi bardzo chudy dlaczego? probowalem nalac w miare szybko na patelnie poczekac chwile az koncowki sie zetna i lac powolutku na gorze zeby byl gruby ale to nic nie dalo bo rozlewal mi sie jak oni robia je w barach czy cos?

ps: Czy mozna dodac np. tunczyka lub szynke do masy jajecznej jeszce gdy niejest na patelni? czy jak oni to robia prosze o pomoc!

na wiekszy omlet potrzeba ok 3-4 jajek....tak mysle


zmieniono 1 raz (ostatnio 02 paź 2009 14:13 przez tokijka)

Odp: Omlet Pomocy!

Manta napisał(a):

Witam dzisiaj zrobilem moj pierwszy omlet skladniki mialem takie 2 jajka troche soli z 5 lyzek maki wymieszalem dokladnie smazylem go na rozgrzanej patelni na masle. Ale wyszedl mi bardzo chudy dlaczego? probowalem nalac w miare szybko na patelnie poczekac chwile az koncowki sie zetna i lac powolutku na gorze zeby byl gruby ale to nic nie dalo bo rozlewal mi sie jak oni robia je w barach czy cos?

ps: Czy mozna dodac np. tunczyka lub szynke do masy jajecznej jeszce gdy niejest na patelni? czy jak oni to robia prosze o pomoc!

Jezeli chodzi Ci o prwdziwy omlet ,omlet a nie nalesniki czy racuch,to robi sie tylko z jajek!
Rozbeltane wlewasz na patelnie i troszeczke czekasz ( na maselku ,pycha) nastepnie bierzesz szpatulke,abu nie porysowac patelni i lekko zamieszasz , i ponownie lekko zamieszasz aby zrobil sie taki rozlany ale nabral objetosci.Nastepnie kladziesz co masz tam polozyc i potrzasajac patelnia,kucharze uderzaja nadgarstkiem w raczke ,lub Szpatulka! nakladasz jeden koniec na drugi trzymajac patelnie ponad gazem aby sie nasz omlet nie zassmazyl na skwarek .Jezeli masz jeszcze sile potrzasasz tak aby sie troche poturlal ,zrobi sie takie oczko
Przyklad sciagniety na poczekaniu z internetu takie oczko
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 02 paź 2009 14:15 przez tokijka)

Omlet Pomocy!

Manta
  • Manta

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam dzisiaj zrobilem moj pierwszy omlet skladniki mialem takie 2 jajka troche soli z 5 lyzek maki wymieszalem dokladnie smazylem go na rozgrzanej patelni na masle. Ale wyszedl mi bardzo chudy dlaczego? probowalem nalac w miare szybko na patelnie poczekac chwile az koncowki sie zetna i lac powolutku na gorze zeby byl gruby ale to nic nie dalo bo rozlewal mi sie jak oni robia je w barach czy cos?

ps: Czy mozna dodac np. tunczyka lub szynke do masy jajecznej jeszce gdy niejest na patelni? czy jak oni to robia prosze o pomoc!

Odpowiedz na/ edytuj Omlet Pomocy!