Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

Obserwuj wątek

Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Tak, mieszkam w bloku
To, że doniczki nie powinny wystawać "na zewnątrz" balkonu, tylko powinny wisieć "do wewnątrz" (mam nadzieję, że rozumiesz co mam namyśli, bo nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć inaczej) to kwestia ogólnych przepisów - nie wolno i koniec, bo w razie wichury, nagłego trzęsienia ziemi, czy w wyniku czegokolwiek może komuś spadając krzywdę zrobić. I wiem, że jak się człowiek do tego nie zastosuje a ma "życzliwych" sąsiadów to można mandat od straży miejskiej nawet dostać.

Natomiast to co masz na terytorium Twojego własnego balkonu i o ile nie są to substancje zabronione lub rośliny na których uprawę potrzeba zezwoleń to sobie możesz hodować co tylko dusza zapragnie

Pomidorki to przyznam szczerze zwyczajnie zeżarłam, a nasiona opłukałam, dwa dni zostawiłam i pod koniec lutego wysiałam do plastikowego opakowania po ciastkach (taka płytsza wanienka niż z lodów). Tak może pół cm pod ziemią. Później to się podlewa i przykrywa folią spożywczą (taki efekt mini-szklarni się robi). Po 2-3 tygodniach wyłażą z ziemi badylki. Jeśli chcesz pomidorki z nasion, to teraz właściwie jest ostatni dzwonek na wysiew.
Tylko w momencie kwitnienia najlepiej nie mieć w ich okolicy bazylii (odstrasza robale i nic nie chce przylecieć kwiatków zapylić).

zmieniono 1 raz (ostatnio 06 mar 2013 13:44 przez IGGI)

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
Oo, dziękuję za odpowiedź
Widziałam gdzieś już właśnie pomidorki koktajlowe na balkonie i bardzo spodobał mi się ten pomysł nie wiedziałam, że przyjmą się z nasionek takich kupnych - super
A powiesz mi jak przygotowywałaś te nasionka? Wiem, że trzeba je najpierw wysuszyć, tak?
Jeśli chodzi o zgodę spółdzielni to czy to przypadkiem nie zależy od spółdzielni? Czy w tej kwestii każda ma takie same zasady? Rozumiem, że sama mieszkasz w bloku stąd wiesz? Ja dotąd nie miałam styczności z żadnymi spółdzielniami więc nie orientuję się.

Ehh mój maleńki balkonik niestety nie jest zbyt nasłoneczniony ze względu na otaczające go inne bloki Do południa nie ma tu słońca praktycznie wcale, później natomiast z tego co zauważyłam to jest go nawet sporo o ile bloki albo chmury go nie zasłonią.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Pomidorki koktajlowe na balkonie się sprawdzają rewelacyjnie - już 3 rok z rzędu będę miała. Z nasionek ze zjedzonych pomidorków

Co do zgody spółdzielni - nie jest wymagana, tylko nie wolno mieć doniczek "na zewnątrz" balustrady. Tzn. wszystko co masz na balkonie, nie może zagrażać tym, że spadnie i kogoś buchnie w głowę albo zrąbie samochód sąsiada.

Co do wyboru roślin, to dużo zależy jak bardzo nasłoneczniony ten balkon jest

Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
kołczu napisał(a):

Moim zdaniem warto założyć, nawet pod fikcyjnymi danymi, przydaje się Nie mówiąc o tym, że można śledzić profil gotujmy i być na bieżąco hihi

mala-madzia napisał(a):

Bilcia napisał(a):

Posłuchaj - wejdź na FB na przepis na ogród - tam jest mnóstwo zapalonych ogrodników, którzy mają też piękne balkony- na pewno pomogą- pozdrawiam ślicznie

Dziekuje za rade, ale nie posiadam konta na fb. Pozdrawiam rowniez;-)



O, to jest jedyny powód, dla którego mogłabym mieć tam profil, jednak ze względu na to, że spory czas temu postanowilam, że nie będę korzystac z fb bo to strata czasu-nie obrażając oczywiście nikogo( choć przez kilka lat miałam tam konto), to postanowienia dotrzymam;-)

Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Moim zdaniem warto założyć, nawet pod fikcyjnymi danymi, przydaje się Nie mówiąc o tym, że można śledzić profil gotujmy i być na bieżąco hihi

mala-madzia napisał(a):

Bilcia napisał(a):

Posłuchaj - wejdź na FB na przepis na ogród - tam jest mnóstwo zapalonych ogrodników, którzy mają też piękne balkony- na pewno pomogą- pozdrawiam ślicznie

Dziekuje za rade, ale nie posiadam konta na fb. Pozdrawiam rowniez;-)

Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
Bilcia napisał(a):

Posłuchaj - wejdź na FB na przepis na ogród - tam jest mnóstwo zapalonych ogrodników, którzy mają też piękne balkony- na pewno pomogą- pozdrawiam ślicznie

Dziekuje za rade, ale nie posiadam konta na fb. Pozdrawiam rowniez;-)

Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

Bilcia
  • Bilcia

  • Posty: 2
  • Przepisy: 19
  • Artykuły: 0
Posłuchaj - wejdź na FB na przepis na ogród - tam jest mnóstwo zapalonych ogrodników, którzy mają też piękne balkony- na pewno pomogą- pozdrawiam ślicznie

Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
2milutka napisał(a):

Zajrzałam na blog mimo że ciągle chora jestem też zasiałam dziś chili którą kupiłam już 2 tyg wcześniej i leżała w szufladzie zobaczymy co będzie choć ja zamierzam tę roślinkę koło czerwca wynieść na dwór ...ale niech najpierw wykiełkuje nie ma się co rozpędzać


Oj tak, najgorszy jest ten czas wyczekiwania i obserwacja czy w ogóle coś z tego będzie

Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

2milutka
  • 2milutka

  • Posty: 372
  • Przepisy: 1493
  • Artykuły: 31
Zajrzałam na blog mimo że ciągle chora jestem też zasiałam dziś chili którą kupiłam już 2 tyg wcześniej i leżała w szufladzie zobaczymy co będzie choć ja zamierzam tę roślinkę koło czerwca wynieść na dwór ...ale niech najpierw wykiełkuje nie ma się co rozpędzać

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
edytaha napisał(a):

mala-madzia napisał(a):

Rewelacyjny jest ten blog!

To w taki razie i ja muszę po nim pobuszować

Oj tak, bo naprawdę warto!
Zaczynam od papryczek chilli

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!