Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
mala-madzia napisał(a):

Rewelacyjny jest ten blog!

To w taki razie i ja muszę po nim pobuszować

Odp: Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
Rewelacyjny jest ten blog!

Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
edytaha napisał(a):

Ostatnio trafiłam na ciekawy blog. Wprawdzie sama za mocno się jeszcze w niego nie wczytałam, ale zajrzyj, może znajdziesz coś dla siebie
http://www.slonecznybalkon.pl/

O dziękuję, już włączam link

Odp: Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
Mając ogród ma się większe pole do popisu a co za tym idzie również więcej pracy, która pochłania masę czasu ale i efekty są powalające Wiem to ponieważ mój śp dziadek całe dnie spędzał u nas w ogrodzie i jeszcze miał dwie działki do tego - coś pięknego byłam wtedy mała więc niewiele z tego zapamiętałam a poza tym wtedy nie było mi to zbytnio potrzebne bo i po co skoro był dziadek ehh gdy Jego niestety zabrakło to rodzice przejęli ten etat.... Czas w ogrodzie mija tak błogo i jak burza jednocześnie oh tak wiem coś o tym hehe. 2milutka zazdroszczę Ci własnego ogrodu

Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

edytaha
  • edytaha

  • Posty: 1003
  • Przepisy: 992
  • Artykuły: 3
Ostatnio trafiłam na ciekawy blog. Wprawdzie sama za mocno się jeszcze w niego nie wczytałam, ale zajrzyj, może znajdziesz coś dla siebie
http://www.slonecznybalkon.pl/

Odp: Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

2milutka
  • 2milutka

  • Posty: 372
  • Przepisy: 1493
  • Artykuły: 31
Z balkonem Ci nie poradzę nic bo nie posiadam balkonu...za to mega ogród i roboty w nim masę ,,,jeśli chodzi o sadzonki kwiatów to szczepię sobie sama np pelargonie zostawiam na zimę dwie trzy w pralni i tak zimują a teraz tydzień temu połamałam wierzchołki wsadziłam w wodę i czekam aż puszczą korzonki potem sadzę do ziemi do doniczek i czekam aż się ukorzenią ładnie pod koniec marca zasilam Substralem do kwiatów balkonowych i już w maju wysadzam po zimnej zośce do skrzynek na zewnątrz ,,,troszkę kłopotliwe ale za to oszczędzam masę pieniążków

Ale na pewno znajdzie się tu dużo dziewczyn które mają balkony i coś Ci doradzą)))

Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!

mala-madzia
Witam wszystkich gorąco!
Pogoda coraz ładniejsza, zaczyna być czuć wiosnę w powietrzu Aż chce się wychodzić z domu, bo słoneczko tak raduje!
Taka atmosfera pomogła podjąć mi decyzję (ponieważ dotąd się wahałam) by zrobić coś pomimo wszystko ze swoim malutkim balkonem. Przeczytałam na forum wątek o kwiatach na balkon i naprawdę jestem pełna podziwu
Marzę, by mój maleńki balkonik wyglądał choć odrobinkę tak jak te Wasze piękne cuda! Chciałabym mieć u siebie kwiaty, zioła, owoce i warzywa - wszystko to co tylko się tam zmieści i nie będzie się ze sobą "gryzło" bo być może nie będą mogły żyć wspólnie w otoczeniu(czy tak się zdarza?) Wiem, że to wymaga pracy i cierpliwości ale chcę spróbować więc proszę pomóżcie! Jestem kompletnie "zielona". Sadzonki czy nasiona? Gdzie warto kupować sadzonki bądź nasiona? W markecie, od hodowcy? Które sprawiają najmniej kłopotu i najmniej czasu im trzeba poświęcać? Jakich doniczek używać? Jaka ziemia jest potrzebna? Mój balkonik jest maleńki bo ok 80cm na 130cm niestety ale pomimo to bardzo chciałabym mieć na nim "ogródek" (wychowywałam się w domku z ogrodem i zawsze były kwiaty, świeże warzywa i owoce i brak mi tutaj tego odkąd poszłam na swoje). Na Waszych zdjęciach widziałam różne stelaże, drabinki itp. fajne rzeczy - czy one muszą być przymocowane u góry do czegoś (np balkonu sąsiada z góry) by były stabilne czy można je np z dwóch boków balkonu połączyć jakimś "daszkiem" ze sobą Jejku tyle mam pytań bez odpowiedzi, że aż wstyd... Czy w ogóle potrzebna jest zgoda spółdzielni na coś takiego

Błagam o pomoc... wiem, ze to dla Was pewnie banalne rzeczy i tym bardziej mi głupio

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


zmieniono 1 raz (ostatnio 20 mar 2013 10:47 przez zozolek)

Odpowiedz na/ edytuj Potrzebuję każdej porady - pomóżcie proszę!