Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
ulcia21 napisał(a):

Wiecie mam dosc.Wydawalo mi sie ,ze to jest zabawa ale pomylilam sie.Sa inne strony.Tu sie ludzi poniza i obraza.Sa osoby,ktorym wydaje sie,ze zjadly wszystkie rozumy i sa BOGAMI.ja nie pozwole sobie na to.Zegnam Was i pozdrawiam.

Odp: Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

iwi69
  • iwi69

  • Posty: 1323
  • Przepisy: 200
  • Artykuły: 2
Persik napisał(a):

iwi69 napisał(a):

Ja jestem na tym portalu la ludzi,ktorzy sa "normalni" i pisza ciekawie albo wstawiaja fajne zdjecia i moge sobie tez wynalezc dobre przepisy a ze ktos jest tylko dla tego aby "mieszac"to mi "wisi i powiewa" bo tacy ludzie i tak kiedys skoñcza zle.Sami i bez przyjaciol.Fakt sa przepisy ,ktore sa bardzo proste ale tak jak mowia inni to sa ci ktorzy tylko chca punktow.

wiesz przesadzasz nie wszystkie proste przepisy są pisane dla punktów. jeśli jeszcze się nie zorientowałaś to wśród nas znajdują się początkujący kucharze i nie tyko oni cenią sobie proste i w większości smaczne przepisy

Mnie chodzilo wlasnie o wstawianie przepisow,prostych bo malo pisania.I zbieranie punktow.Zreszta kazdy robi co chce ja mam bardzo malo czasu i nie moge zbytnio poswiecac na wstawianie a mam ich troche,ale tak bez zdjecia to chyba nie ciekawie

Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Babciagramolka
Zgadzam się z Persik - każdy kiedyś zaczynał swoja przygodę w kuchni. I to co dla jednego jest prostym przepisem dla drugiego jest daniem które trzeba się nauczyc robic . Jako przykład podam swoje przepisy na wszelkiego rodzaju puree ziemniaczane z czymś . już bardziej prostego dania nie można wyszukać . Ale są osoby które z czymś taki się nie zetknęły i dla nich jest to nowość .Ja z kolei nie znam wielu przepisów regionalnych lub kuchni innych narodów i z przyjemnościa je poznam .Ważne by były to przepisy sprawdzone - a to sie da wyczuć po tym jak są napisane .Kopiowanie nawet bardzo dobrego przepisu z netu , prasy czy książki jesli sie z niego nie gotuje nie ma sensu.
A co do awatarów .Robimy zdjęcia ( i to nie tylko kulinariów ) i można sobie z nich stworzyć awatar , a wtedy problemu autorstwa zdjęcia nie będzie. A dodatkowo sa strony z gifami i emotami które wolno kopiować na strony i fora i jest to wyraźnie zaznaczone - i po problemie. Pozdrawiam wszystkich i zyczę miłego i owocnego stania przy garach.

Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
iwi69 napisał(a):

Ja jestem na tym portalu la ludzi,ktorzy sa "normalni" i pisza ciekawie albo wstawiaja fajne zdjecia i moge sobie tez wynalezc dobre przepisy a ze ktos jest tylko dla tego aby "mieszac"to mi "wisi i powiewa" bo tacy ludzie i tak kiedys skoñcza zle.Sami i bez przyjaciol.Fakt sa przepisy ,ktore sa bardzo proste ale tak jak mowia inni to sa ci ktorzy tylko chca punktow.

wiesz przesadzasz nie wszystkie proste przepisy są pisane dla punktów. jeśli jeszcze się nie zorientowałaś to wśród nas znajdują się początkujący kucharze i nie tyko oni cenią sobie proste i w większości smaczne przepisy

Odp: Odp: Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
dobry napisał(a):

misia53 napisał(a):

Bahus napisał(a):

Ale wtedy hgg też nie znajdzie

Tym samym podpowiadacie jak można kopiować

Nie wiem, skad Babus - Bahusie? - ma te informacje, ale raczej nie traktowalbym ich jako podpowiedzi, bo bedzie nieskuteczna.

a co z kopiowaniem awatarów? czy niektórzy mają pozwolenie autorów obrazków które wstawili?

Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Pisanie rodzinnej ksiazki kucharskiej, to swietna sprawa. Kiedy o tym mysle, sama bardzo chcialabym dostac szanse wspolpracy rodzinnej, aby wspóltworzyc takie dzielo. Ale tak sie sklada, ze moja babcia nigdy nie lubila gotowac i odkad pamietam, zawsze smazyla mi frytki. Moja mama to juz co innego..ale ona raczej nie lubi towarzystwa w kuchni, jest zbyt duza indywiduwalistka i dodatkowe lapki, by ja tylko draznily, robi wszystko bardzo szybko, czasami trudno za nia nadazyc No i jest monogamistka pod wzgledem przypraw, to sól stanowi najwazniejszy element w ostatecznym doprawianiu dania. Choc oczywiscie nie uwazam, aby przyprawy byly najwazniejsze, ale z pewnoscia stanowia wazny element. Mysle, ze ja i moja mama to dwa rózne swiaty: ja uwielbiam eksperyenty, urozmaicenia, preferuje lekka kuchnie, calkowicie rozna od upodoban mamy, czyli miesa smazonego, sosów, dan bardzo tradycyjnych... Wlasciwie te wszystkie znane kazdemu potrawy, dawno mi sie przejadly i moze stad sie wziely moje kulinarne poszukiwania nowych smaków

Odp: Odp: Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

Babciagramolka, z tą rodzinną książką kucharską to świetny pomysł! W każdej rodzinie są przepisy funkcjonujące od pokoleń i warto to gdzieś zapisać

Właśnie!
Ostatnio dostałam od starszej siostry zeszyt, który od lat czterdziestych prowadziła nasza Mama. A było to na okoliczność mojego zakupu foremki do babki gotowanej , która była specjalnością Mamy (teraz mam komplet: foremkę i zeszyt z przepisem )
Siostra dopisała tam kilka swoich, sprawdzonych przepisów (między innymi tych od swojej teściowej ) i powstała jedyna w swoim rodzaju, rodzinna książka kucharska, w której znalazły się od lat jadane i charakterystyczne potrawy.
Babciugramolko kciuki serdeczne za powodzenie książkowego przedsięwzięcia

Odp: Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Babciagramolka, z tą rodzinną książką kucharską to świetny pomysł! W każdej rodzinie są przepisy funkcjonujące od pokoleń i warto to gdzieś zapisać

Odp: Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

Babciagramolka
No to sobie poczytałam . Widzę,że udało mi się z tym ,że wcześniej zaczęła wstawiać IwonaF , bo jak nic żaden z moich przepisów czy zdjęć by nie przeszły ( hi hi ) . Bo prawda jest taka że od 2 lat wstawiałam czy wstawiam przepisy na różne strony .Czemu ? Bo po pierwsze - uwielbiam gotować. Po drugie - przeszłam na rentę i mam czas na to by bawić się w fotografowanie i spisywanie przepisów ( nie tak dla siebie , a porządnie ) .Po trzecie- obiecałam dzieciom i wnukom spisanie Rodzinnej Książki kucharskiej .Dlatego wstawiam na różne strony by zobaczyc jak poszczególne przepisy i sposoby podania są oceniane.
A co do wstawiania kopiowanych czy nie przepisów.
Kochani ! To przecież proste . Jezeli widzę w gazecie przepis na danie które mi się podoba to w domu go sobie gotuję - nawet go ( przepis ) sobie zostawiam żeby jeszcze raz czy wiele razy zrobić , ale nie wstawiam go jako swój ( nawet ze swoim zdjęciem .Ale jeśli gotuję zupę pomidorową wg własnego smaku to traktuję to jako mój przepis . Bo przecież zupa ogólnie znana - ale w każdym domu inaczej doprawiana .Raz jest na wołowinie, raz na wieprzowinie, kurczaku, indyku , postna , na pikantnie , z ryżem , makaronem , kluskami . Sama mam w tek chwili chyba z 10 przepisów na pomidorówki różniących sie zasadniczo. Czasem przepis wstawiany przez kogoś jest inspirowany tym co przeczytał lub zobaczył , ale jak nie wrzucał go garnka produktów trzymając się ściśle kartki tylko gotował po swojemu to na pewno będzie to jego przepis . A czasem jeden składnik decyduje o smaku ( np taki jak wrzucenie do gotującego się rosołu listka lubczyku czy maggi ) .A czasem to sposób podania decyduje o tym ,że ogólnie znana potrawa zyskuje oryginalność .
Moderator ma chyba ciężki kawałek chleba z ocenianiem co jest oryginalnym przepisem a co nieudolną próba kopiowania .
Pozdrawiam - wytrwałości życzę .

Odp: Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Wlasnie

Odpowiedz na/ edytuj Prosze o wyjasnienie, czy to jest fair?