PRZEPROSINY

Obserwuj wątek

Odp: Odp: PRZEPROSINY

bogda46
  • bogda46

  • Posty: 42
  • Przepisy: 158
  • Artykuły: 19
Zewa , już usunęłam Twój przepis . Poprostu nie mam czasu codziennie siedzieć na komputerze i śledzić tego co się dzieje . Niestety pracuję , mam rodzinę i święta "na karku"

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: PRZEPROSINY

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
luna napisał(a):

Pyza napisał(a):

Jakiś czas temu koleżanka dała mi znać, że na NK jest mój przepis - nie pisałam do właściciela profilu tylko do administratora - właściciel został zbanowany i takie załatwienie sprawy uważam za jak najbardziej właściwe.
Natomiast na jednym z portali kulinarnych ktoś wstawił 2 moje przepisy i tam administratorzy nawet nie odpowiedzieli na moje maile....
Mnie chodzi o to żeby ktoś kto wstawia czyjeś przepisy albo zdjęcia nie udawał głupa. Wiedział skąd skopiować, widział czyja to praca a nie wiedział kogo zapytać o zgodę na wykorzystanie?! Jesteśmy dorośli i nie róbmy z siebie idiotów!

Doceniam zachowanie i przeprosiny bogdy, ale na Jej profilu nadal są skopiowane prace więc póki nie znikną...to w ogóle nie ma w/g mnie żadnej dyskusji

Zgadzam sie calkowicie z Toba Pyza. Zajrzalam dzisiaj na NK od Bogny, przepisy i zdjecia nadal sa, ja nie wiem na co Bogna czeka

Jak to na co? Na to, byście zapomniały i odpuściły czyli na tzw. przyschnięcie sprawy!

Odp: Odp: Odp: Odp: PRZEPROSINY

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Pyza napisał(a):

Jakiś czas temu koleżanka dała mi znać, że na NK jest mój przepis - nie pisałam do właściciela profilu tylko do administratora - właściciel został zbanowany i takie załatwienie sprawy uważam za jak najbardziej właściwe.
Natomiast na jednym z portali kulinarnych ktoś wstawił 2 moje przepisy i tam administratorzy nawet nie odpowiedzieli na moje maile....
Mnie chodzi o to żeby ktoś kto wstawia czyjeś przepisy albo zdjęcia nie udawał głupa. Wiedział skąd skopiować, widział czyja to praca a nie wiedział kogo zapytać o zgodę na wykorzystanie?! Jesteśmy dorośli i nie róbmy z siebie idiotów!

Doceniam zachowanie i przeprosiny bogdy, ale na Jej profilu nadal są skopiowane prace więc póki nie znikną...to w ogóle nie ma w/g mnie żadnej dyskusji

Pisałam już, że zgłosiłam prowadzącej na NK profil Ciasta, które lubicie, że ma przekopiowane przepisy z Gotujmy.pl. Minęło sporo czasu i nawet nie zdobyła się na odpowiedź, a przepisy tam dalej są. A co do bogdy, gdyby jej skrucha była szczera, miała dosyc czasu na usunięcie tych przepisów. koro tego nie zrobiła, nawet na wyrźne żądanie autorki, wszystko jest jasne!

Odp: PRZEPROSINY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Dostałam info, że niejaka Maja Kuchareczka na NK też ma mój przepis na mielonkę. Nie podaje źródła pochodzenia przepisów, ale jest jedna uwaga a mianowicie, że jeżeli ktoś sobie nie życzy aby jego przepis był na profilu owej Mai, to niech napisze. Tak też zrobiłam i po chwili przepis ze zdjęciem znikł. A ze strony Bogusi zero odzewu, więc powtórzę: Jej przeprosiny nie są szczere!

Odp: PRZEPROSINY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Przeprosiny Bogusi są jednak nie szczere. Dalej mój przepis tkwi na Jej profilu na NK, choć napisałam do Niej aby go usunęła.

Odp: Odp: Odp: Odp: PRZEPROSINY

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

Jakiś czas temu koleżanka dała mi znać, że na NK jest mój przepis - nie pisałam do właściciela profilu tylko do administratora - właściciel został zbanowany i takie załatwienie sprawy uważam za jak najbardziej właściwe.
Natomiast na jednym z portali kulinarnych ktoś wstawił 2 moje przepisy i tam administratorzy nawet nie odpowiedzieli na moje maile....
Mnie chodzi o to żeby ktoś kto wstawia czyjeś przepisy albo zdjęcia nie udawał głupa. Wiedział skąd skopiować, widział czyja to praca a nie wiedział kogo zapytać o zgodę na wykorzystanie?! Jesteśmy dorośli i nie róbmy z siebie idiotów!

Doceniam zachowanie i przeprosiny bogdy, ale na Jej profilu nadal są skopiowane prace więc póki nie znikną...to w ogóle nie ma w/g mnie żadnej dyskusji

Zgadzam sie calkowicie z Toba Pyza. Zajrzalam dzisiaj na NK od Bogny, przepisy i zdjecia nadal sa, ja nie wiem na co Bogna czeka

Odp: Odp: Odp: PRZEPROSINY

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Jakiś czas temu koleżanka dała mi znać, że na NK jest mój przepis - nie pisałam do właściciela profilu tylko do administratora - właściciel został zbanowany i takie załatwienie sprawy uważam za jak najbardziej właściwe.
Natomiast na jednym z portali kulinarnych ktoś wstawił 2 moje przepisy i tam administratorzy nawet nie odpowiedzieli na moje maile....
Mnie chodzi o to żeby ktoś kto wstawia czyjeś przepisy albo zdjęcia nie udawał głupa. Wiedział skąd skopiować, widział czyja to praca a nie wiedział kogo zapytać o zgodę na wykorzystanie?! Jesteśmy dorośli i nie róbmy z siebie idiotów!

Doceniam zachowanie i przeprosiny bogdy, ale na Jej profilu nadal są skopiowane prace więc póki nie znikną...to w ogóle nie ma w/g mnie żadnej dyskusji

Odp: Odp: PRZEPROSINY

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Babciagramolka napisał(a):

Bogusiu- może ja coś dopowiem . Też mam na NK konto kulinarne ( Wizjonerwkuchni ) .Dawno swoją droga tam nie zagladałam i sama walczyłam z innymi kontami by nie kopowali bez mojej zgody zdjęć i przepisów .Zaznaczam , że nie mam nigdy nic przeciw by ktoś użył mojego przepisu jeśli zaznacza , ze jest on mojego autorstwa i jeśli dostawia swoje zdjęcie .I o to chyba chodzi .Nie ma sensu powielać cudzych przepisów - jeśli chcemy pokazac jak nam wyszło coś autorstwa kogoś innego to od tego jest forum . I wbrew temu co niektórzy czasem wypisują przy okazji dyskusji o kopiowaniu - nie jest tak , że przecież wszystko już zostało wymyślone przez kogoś .Tu dzielimy się swoimi pomysłami na nowe wersje potraw .Najlepszym przykładem jest Konkurs z użyciem makaronów ryżowych - jakie tam powstały niesamowite zestawienia smakowe .
Proponuję wstawiać na koncie NK ( i wszędzie indziej ) tylko swoje własne wersje dań ze swoimi zdjęciami - a inne wykasować . Bo to jest regulowane prawem autorskim .
Nadal uważam , że wykazałaś się dużą odwagą rozmawiając na temat swego błędu .Moze na Twoim przykładzie inni zrozumieją , ze zwrócenie uwagi w takim przypadku nie jest wcale złośliwością ani chęcią dokuczenia tylko zwyczajnie jedni już wiedzą o tym , ze w necie obowiązują zasady prawa autorskiego , a inni nie wiedzą o tym .
Problem w tym , że niektórzy nawet jak sią o tym dowiedzą to nie przyjmują tego do wiadomości .
Heniu nie uważam by była to walka z wiatrakami .Bogusia zareagowała poprawnie .Mało tego przeprosiła - a że została jej do uregulowania sprawa z NK ? Wydaje mi się , ze to też załatwi bo chyba uświadomiliśmy jej o co chodzi .
A spodobało mi się to jak zareagowała .Do tej pory nie spotkałam się z nikim kto by potrafił publicznie przyznać się do tego , ze wstawił cudzy przepis i przeprosił za to . Jak dla mnie to jest to postępowanie godne pochwały ( nawet jeśli jest jeszcze coś do dokończenia )
Moja rada Bogusiu- skasuj wszędzie przepisy które ktoś Ci podał itp- a zostaw tylko swoje .Twoje konta na tym nie ucierpią - a zaczniesz z czystym kontem i pewnością , że nikt nie będzie mieć do Ciebie pretensji .
A przy okazji zajżyj do Wizjonerawkuchni - zapraszam.

Buniu, pisząc o walce z wiatrakami nie miałam na myśli Bogusi. Mam nadzieję, że więcej nie popełni tego błędu. Chodziło mi ogólnie o walkę z "podbieraczami". Znajdujemy ich, ujawniamy a oni "odrastają" w jeszcze większej ilości.

Odp: Odp: Odp: PRZEPROSINY

luna
  • luna

  • Posty: 1356
  • Przepisy: 359
  • Artykuły: 0
bogda46 napisał(a):

Luna , nie pamiętam kto mi je podesłał , ponieważ jak odlądałaś , były wstawione już jakiś czas temu . Jeśli chcesz , to usunę je z mojego konta , chociaż moim zdaniem jedno z drugim nie ma nic wspólnego . Przejżyj również inne konta kulinarne z moich znajomych . Sama widziałam wiele przepisów które tutaj oglądałam i jedno konto ściąga od drugiego .
Jak już napisałam , jeśli chcesz , to pousuwam te zdjęcia . Nie chcę być niczyim wrogiem , pomimo iż te nasze spotkania są wirtualne , ale ja mam sumienie .

Brak slow.

Odp: PRZEPROSINY

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Na NK przepis został dodany w styczniu, więc jest skopiowany z Moje Gotowanie http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/przetwory/domowa_mielonka

Odpowiedz na/ edytuj PRZEPROSINY