Rosja

Obserwuj wątek

Odp: Rosja

Smakosz1928
Częstym rekwizytem filmów rosyjskich są tzw. "pierożki", które nie mają nic wspólnego z gotowanymi "zlepkami" w ząbki o nazwie "ruskie pierogi", lecz są ... podłużnymi bułkami z różnym farszem. Czy ktoś mógłby je tu zaprezentować, a jeszcze lepiej podać na nie przepisy? Z góry dziękuję - Smakosz1928

Odp: Rosja

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
kawior i szampan!

Odp: Rosja

nutella
  • nutella

  • Posty: 36
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 4
Mnie kuchnia rosyjska kojarzy się z tym, że jest raczej tłusta i ciężka, ale nie wiem czy to słuszne spostrzeżenia

Odp: Rosja

Rosja ostatnio kojarzy mi się z embargami codziennie na coś innego. A to zakaz pietruszki, a to embargo na truskawki.

Odp: Rosja

Joanna109
  • Joanna109

  • Posty: 31
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 13
jakoś nie mialam okazji sprobować kuchni rosyjskiej, nie slyszy się o niej, chyba nie jest szczególnie 'zaskakujaca'...

Odp: Rosja

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
ja też uwielbiam bliny, mojego szwagra babka pochodzi z tamtych stron i dzięki temu moja siostra robi wyśmienite...Hmmm a ja uwielbiam mojego przyjaciela z Czech, który sam wyrabia śliwowicę-dobre kopnięcie ale kaca nie ma prawie:-)

Jak się nazywa najpopularniejsza rosyjska potrawa?


- Zakąska.

Odp: Rosja

kikimora666
Mnie kuchnia rosyjska zbytnio nie pociąga, ale jednej rzeczy chciałabym spróbować- uchy!

Odp: Rosja

gusia1000
  • gusia1000

  • Posty: 132
  • Przepisy: 62
  • Artykuły: 18
Będąc w Rosji przed 1990 r. na śniadanie dawali jeść kartofle, a na obiad pierogi ruskie, często robili barszcz.

Odp: Rosja

naonao
  • naonao

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kotlety pożarskie, solianka, ucha, beuf strogonof,suszona ryba no i oczywiście kawior astrachański))Ten ostatni najlepszy na gryczanych blinach ze smietaną.Zawsze mnie zadziwiał wybór i całkiem znosna cena różnych kawiorów.Podawanych na jajeczku, grzance lub blinach.Z napojów Stolicznaja i kwas chlebowy. I mnogosć soków w wielkich butlach: brzoskwiniowych, morelowych, z granatów.
Szczerze mówiąć powszechne sało też niespotykane(nie widziałam tak grubej słoniny nigdzie tylko tam)Solona, osypana przyprawami pokrojona w cieniuteńkie plasterki z plastrem cebuli+ oguriec to najlepsza zagrycha oprócz suszonych ryb.Chleb, zwł czarny ,też ciekawy w smaku.Sledzie iwasi)))I dużo czosnku do wszystkiego))Chyba to wpływ kuchni wschodu.Acha i jeszcze czeriemsza!To dziki, kiszony liściasty czosnek.Śmierdzi okrutnie, ale dobry takoż!

Odpowiedz na/ edytuj Rosja