Sól

Obserwuj wątek

Odp: Sól

jarek-energy
i tutaj chef ma absolutną rację , sól jest zdrowa , niezdrowy jest jej nadmiar , jak każdego inneg elementu

Odp: Sól

kayleb
  • kayleb

  • Posty: 123
  • Przepisy: 25
  • Artykuły: 28
Sól Oczywiście jodowana polska ;pp . Ja używam soli gdzie tylko mogę bez specjalnej troski czy mi zaszkodzi (w rekompensacie ograniczam cukier)

Odp: Odp: Sól

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
annajot napisał(a):

no tak... mozna podzielic sol na "zdrowa" i "niezdrowa".. jednakze kazda bez wzgledu do ktorej kategorii sie zalicza obciaza nerki i podnosi cisnienie (procz potasowej)..

podchodząc do tematu w ten sposób to wszystko jest niezdrowe ...powinnaś dodać tylko że w nadmiarze ... a jeśli nadal się upierasz że sól jest niezdrowa to ja skontruję i tak brak związków solnych w organiżmie powoduje odwodnienie a także zanik komórek mózgowych odpowiedzialnych za normalną pracę wzroku ... i jeśli nawet nie spożywasz "soli" to i tak całe jej mnóstwo przyswajasz w inny sposób ...choćby z wodą...))

Odp: Sól

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
no tak... mozna podzielic sol na "zdrowa" i "niezdrowa".. jednakze kazda bez wzgledu do ktorej kategorii sie zalicza obciaza nerki i podnosi cisnienie (procz potasowej)..

Odp: Sól

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
do sałat czarna hawajska
do gotowania niebieska z iranu
do mięs cypryjska morska biała jak śnieg
do ryb czerwonw hawajska

a uogólniając każda sól jest zdrowa pod warunkiem że zawiera w sobie mikroelementy i nie jest solą przetworzoną , oczyszczaną , czy labolatoryjną

Odp: Sól

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
morska

Odp: Sól

annajot
  • annajot

  • Posty: 298
  • Przepisy: 9
  • Artykuły: 0
ja nie uzywam (czesto) soli, bo jest niezdrowa;p
a polecic moge sol morska

Sól

jarek-energy
jakiej soli najczęściej uzywacie i jaka polecacie?

Odpowiedz na/ edytuj Sól