Tanio- oszczędnie - nie znaczy biednie

Obserwuj wątek

Tanio- oszczędnie - nie znaczy biednie

Babciagramolka
Kiedyś był podobny ,,kryzysowy " wątek- ale jakoś nie mogę go odszukać . Często widzę, jak młodzi ludzie borykają się z zaplanowaniem zakupów i przepłacają bo nie wiedzą jak podzielić mieso lub co z jakiego mięsa można zrobić .
Postanowiłam zacząć ten temat bo może komuś się te moje obserwacje przydadzą .Zresztą nie tylko moje- bo myślę , że inni też się dołączą z radami jak nie marnować żywności - jak oszczędnie robić dobre posiłki

Zaczynam od kurczaka . Moje wyliczenia dotyczą 2 osób bo na tyle gotuję ale każdy może sobie to przeliczyć .


Oszczędzamy z kurczakiem :
.
Od lat kupuję kurczaki w całości ( najczęściej 2 na raz ) - ważą po ok 1,4 kg - płacę ok 10 zł za 1sztukę - czyli 20 zł za oba .

Dzielę na porcje obiadowe na 2 osoby w ten sposób :

1) ----2 całe filety z piersi , wycięte bez skóry i kości ,wyrównane ( okrawki i ,,polędwiczki " odkładam )- są na grillową patelnię , w sos itp. -----1 obiad

2-3) --2 filety z piersi , wycięte bez skóry i kości , przecięte każdy na na 2 kawałki ( razem 4 ) na sznycelki panierowane ( okrawki i polędwiczki odkładam )----2 obiady

4-5) --4 sztuki udek - dobrze obcięte bez luźnej skóry ----2 obiady

6) --- zmielone ,,polędwiczki " od piersi i okraweczki czystego mięsa od formowania sznycli i filetów ----- 1 obiad

7-8 )--2 korpusy na zupę ------2 obiady ( mięso obrać i odłożyć ) - jeśli zupa nie wystarczy to dorobić coś jarskiego typu jabłka w cieście , ryż na słodko

9)-----mięso obrane z kręgosłupów zmielić i zrobić z niego farsz do pierogów, naleśników , krokietów lub zapiekanki ----- 1 obiad

Wychodzi 9 obiadów . Wydałam 20 zł : 9 = 2,2 zł . Oczywiście dochodzą inne produkty by zrobić obiad ale w sumie uważam , że mięso na obiad za 1,10 zł na osobę to nie jest dużo .

Polecam wszystkim tą metodę - kupując udka czy piersi przepłacamy.

Acha- zupy na 1 korpusie spokojnie można ugotować na 4 porcje ( jeśli są to zupy treściwe - trzeba tylko dać odpowiednio warzyw i przypraw )


zmieniono 6 razy (ostatnio 07 lis 2010 22:51 przez Babciagramolka)

Odpowiedz na/ edytuj Tanio- oszczędnie - nie znaczy biednie