Tort na Chrzciny..? ;)

Obserwuj wątek

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

basiaaa
  • basiaaa

  • Posty: 16
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
Biszkopt zrobic z jakiegoś przepisu , który się Tobie udaje . Krem proponuję zrobic w bardzo prosty sposób-kupic krem do tortów firmy " cykoria" o smaku waniliowym lub śmietankowym-i zrobic według przepisu ( bez masła) .Na koniec do kremu dodac , rozdrobnioną chałwę i kawe rozpuszczalną ( smak jaki komu smakuje - sypka) ja dodaję o smaku rumowym i łyżeczkę alkoholu ( rum) , wszystko wymieszaj łyżką i na biszkopt .
Oczywiście tak jak się robi tort ( przekroic biszkopt na trzy czesci i przekładamy masa jaką chcemy ) nie zapominajmy o nawilżeniu .
Powodzenia w wypiekach .

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

mysliwa
  • mysliwa

  • Posty: 253
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
Dziekuje,wyprubuje

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

MAGDALENA80
no to podaje ale to nie moj przepis tylko z kuchni polskiej tak wiec wiadomo....i potrzebujesz 250 g mielonych migdalow bez skorki 250 g cukru pudru i 2 bialka i to wszystko utrzec na gladka mase a jezeli bedzie za sucha mozna dodac troche wody albo pare kropel soku z cytryny jest to przepis na pokrycie jednego tortu tak wiec zycze powodzenia

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

mysliwa
  • mysliwa

  • Posty: 253
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
Witam w Sobotnie przedpoludnie!
Tak sobie mysle,zeby do"dziela",ktore bede dzis tworzyc "na Chrzciny"urzyc tez masy marcepanowej:.Problem w tym,ze nie wiem jak taka mase przygotowac....
Ktos ma jakies sugestie..?

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

MAGDALENA80
nie ma sprawy a tak naprawde to polecam ten tort ze stronki GLUMANDY SUPER sie prezentuje no i pewnie tez niezle smakuje,na pewno zaskoczysz gosci tym pomyslowym tortem no i powodzenia w pieczeniu.POZDRAWIAM

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

mysliwa
  • mysliwa

  • Posty: 253
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
Dziekuje Wszystkim za Podpowiedzi!
Osobiscie:Bardzo lubie piec Torty i tez czesto experymentuje w tej dziedzinie.Jednak tym razem chcialabym zaskoczyc nawet Sama Siebie
Moi Znajomi i Rodzina zawsze chwala torty upieczone przeze Mnie
ale ja i tak potrzebuje wiecej natchnienia... !

Pozdrawiam Wszystkich tu Obecnych!

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

MAGDALENA80
oho dobrze sie zapowiada , szkoda ze nie mialam takiego samego pomyslu tak pol roku wczesniejSUPER POMYSL

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

Glumanda
  • Glumanda

  • Posty: 587
  • Przepisy: 111
  • Artykuły: 3
Moze tort w ksztalcie ksiazki Cie zainspiruje w koncu dekoracja moze byc wykonana na chrzciny.. zamiast Hostii z czekolady..moze byc grzechotka, lub buciczki albo wózek
https://gotujmy.pl/tort-ksiazka---na-komunie,przepisy,34926.html

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

MAGDALENA80
mozesz rowniez ten tort przykryc marzepanem,taka poszewke na caly tort zrobic,ale wtedy takie moje zdanie jest ,jest za slodki...ale to juz zostawiam innym kazdy w rzeczy ma inny smak.

Odp: Tort na Chrzciny..? ;)

MAGDALENA80
Mozesz w zupelnosci upiec najzwyklejszy biszkopt w okraglej formie i przelozyc go dwoma roznymi kremami ktore pasuja do siebie smakowo no i polac biala polewa i udekorowac ozdobami z cukru ktore juz sama mozesz zrobic czy kupic gotowe.Przyznam sie ze tak zrobilam na chrzciny mojego drugiego synka no i wszystkim smakowalo ja zrobilam malinowo i truskawkowy krem,naprawde smakowite proste torciki samemu mozna powymaslac tylko glowke troche wytezyctrzeba...

Odpowiedz na/ edytuj Tort na Chrzciny..? ;)