Trawa cytrynowa

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Trawa cytrynowa

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Marchewa napisał(a):

Kupiam dzisiaj trawę cytrynową w Aucham w Piasecznie. Będę robiła zupę rybną, którą kiedyś jadłam u znajomych - była przepyszna.

Odp: Trawa cytrynowa

trawa... uwielbiam trawe...

Odp: Trawa cytrynowa

Marchewa
  • Marchewa

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Kupiam dzisiaj trawę cytrynową w Aucham w Piasecznie. Będę robiła zupę rybną, którą kiedyś jadłam u znajomych - była przepyszna.

Odp: Trawa cytrynowa

rumsztyk
  • rumsztyk

  • Posty: 11
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
no niestety nie...kiedyś w piotrze i pawle była ale jednorazowo. dziwne. może się nie przyjęła?

Odp: Trawa cytrynowa

Babciagramolka
Tak sobie odpoczywałam czytając starsze posty i zatrzymałam się na tym o trawie cytrynowej .Wszystkim zainteresowanym mogę pokazać jak wygląda trawa cytrynowa ( ze słoiczka z zalewy ) .Wygląda jak to trafnie napisała Mania jak miniaturka pora . Aromatyzuje fantastycznie ale niestety sama nie daje się jeść . Robiłam halibuta aromatyzując go od środka trawą cytrynową .( Halibut cytrusowy )
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 22 kwi 2010 15:56 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Odp: Odp: Trawa cytrynowa

Babciagramolka
Ja kupuję pastę z trawy cytrynowej . Jest dostępna w większych marketach na stoiskach z orientalna żywnością . Stosuję często w potrawach kuchni tajskiej ( lub wzorowanych na niej ) .Fantastyczna jest zupa rybna z mleczkiem kokosowym i trawą cytrynową . Jak uda się kupić oryginalną trawę to proponuję przebijać nią np filet rybny czy pierś z kurczaka ( tak przez środek kilka razy ) lub nabijać na nią małe kąski mięsa i robić szaszłyczki .
A - widziałam też sproszkowaną trawę cytrynową - a w zasadzie sól aromatyzowaną trawą cytrynową .

zmieniono 1 raz (ostatnio 22 kwi 2010 15:56 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Odp: Trawa cytrynowa

josekx
  • josekx

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Można kupić ją przez internet. Bynajmniej w moim przypadku okazuje się to o wiele tańszym rozwiązaniem niż jechać 100 km do selgrosa.





http://www.rajsmakosza.pl/przyprawy-jednorodne-trawa-cytrynowa-c-21_62.html

Odp: Odp: Trawa cytrynowa

mania
  • mania

  • Posty: 201
  • Przepisy: 72
  • Artykuły: 0
Proponuje poszukac jeszcze w mniejszych "specjalistycznych" sklepikach z zywnoscia np.Chinska lub Tajska, w wiekszych miastach sa takie sklepiki, ktore oferuja nie tylko trawe cytrynowa , ale wiele , wiele innych produktow potrzebnych do ugotowania super dan

Odp: Trawa cytrynowa

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Bardzo dziękuję...w marketach jej nie spotkałem, ale nie ustaję w poszukiwaniach.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Odp: Trawa cytrynowa

mania
  • mania

  • Posty: 201
  • Przepisy: 72
  • Artykuły: 0
Zapachem i smakiem przypomina cytryne a raczej limonke, tylko miom zdaniem duzo bardziej aromatyczna i bardziej intensywna w smaku, naprawde warto wyprobowac .Ja osobiscie robilam zupe kokosowa z kurczakiem i wlasnie jednym ze skladnikow byla trawa cytrynowa, wysmienita zupka polecam.Szkoda tylko ze trawy nie da sie potem zjesc niestety jest bardzo twarda i po ugotowaniu rozwarstwia sie - troche przypomina malutkiego pora, ale tylko troche i tylko w calosci przed ugotowaniem

zmieniono 1 raz (ostatnio 14 cze 2009 00:34 przez mania)

Odpowiedz na/ edytuj Trawa cytrynowa