Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Chyba Cię Bahus rozczaruję .Tit na temat moderacji przepisów rozmawiała z użytkownikami już dawno , a nie jak to sugerujesz po Twoim poście . Co do przebywania na wielu stronach - też bywam na wielu , ale nie staram się zdewaluować jednej po to by przeciągnąć kogoś na drugą .
Co do plagiatów to zawsze byłam , jestem i będę przeciwnikiem kopiarzy .Uważam , ze strona która zdecydowała by się wydać bezpardonowa walkę kopiarzom ( np blokowaniem kont po którejś tam wpadce zyskała by po jakimś czasie doskonałą renomę wśród użytkowników .Może było by mniej przepisów ale za to oryginalne i sprawdzone .Ale to już problem do rozstrzygnięcia przez właścicieli strony .
A tak przy okazji to chyba warto było walczyć o spokój i porządek na tej stronie ? W porównaniu z innymi nie ma tu agresji , zaczepek na forum .Zmiany przebiegają po woli ale na plus .To , że na forum nie ma ,, fajerwerków " świadczy o tym , że znikli stąd użytkownicy którzy swoją aktywność przejawiali w zaczepkach .
Zaglądam czasem na tak reklamowane przez Ciebie Wielkie Żarcie - i poziom dyskusji ( niektórych ) na forum może zjeżyć włos na głowie .Ale co kto lubi .
A tak przy okazji - w ramach uczestniczenia w życiu kilku stron to może wstawił byś tu kilka swoich nowych przepisów to pogadali byśmy o gotowaniu ( nie ukrywam , że potrawy prezentowane przez Ciebie są ciekawe .)

zmieniono 2 razy (ostatnio 05 cze 2010 13:34 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Tit napisał(a):

Bahusowi to nie do końca można wierzyć, bo zaraz ci złoży propozycję, żebyś się przeniosła na inny portal. Cenię twoją pracę, ale bardziej wartościowe jest nie dopuszczanie do plagiatów na bieżąco niż grzebanie w przeszłości. Ponawiam prośbę o podanie numer telefonu na priv bo dam ci możliwość szukania plagiatów w nowododawanych przepisach.


Droga i kochana Tit. Mówią "uderz w stół a nożyce się odezwą" . Każdy sposób osiągnięcia celu jest dobry. A mi się udało go osiągnąć (ta Twoja reakcja jest tego dowodem... ). Wreszcie ta mrówcza praca Heni zostanie uznana za pożyteczną i dane jej zostaną do ręki nowe narzędzia, których bez mojego posta pewnie by jeszcze długo nie dostała. .
Co się zaś tyczy Twojej nieco uszczypliwej uwagi na temat faktu, że namawianiem do przejścia na inną stronę, to Heni raczej rzecz nie dotyczy, gdyż podobnie jak większość użytkowników gotujmy.pl już tam jest. Dla prawdziwego hobbysty uczestnictwo w co najmniej dwóch portalach jest rzeczą normalną i nie jest naganne. Ja kocham i przebywam na dwóch portalach "na stałe" i na kilku "dorywczo". Ponieważ w żadnym nie mam "udziałów" ani nie jestem z nimi związany finansowo mogę się poważyć na znaczny "luz" w formułowaniu swoich myśli. Rozumiem że ty jako pracownik nie możesz sobie na to pozwolić ale tak prywatnie to mam nadzieję, że Bahusowi też "ślepo wierzysz" (to oczywiście żart)

zmieniono 3 razy (ostatnio 05 cze 2010 13:36 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Tit napisał(a):

Bahusowi to nie do końca można wierzyć, bo zaraz ci złoży propozycję, żebyś się przeniosła na inny portal. Cenię twoją pracę, ale bardziej wartościowe jest nie dopuszczanie do plagiatów na bieżąco niż grzebanie w przeszłości. Ponawiam prośbę o podanie numer telefonu na priv bo dam ci możliwość szukania plagiatów w nowododawanych przepisach.

Witaj Tit!
Ja Ci wysłałam na maila, którego mi podałaś już dawno! Zaraz Ci wyślę na priwa.

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Bahusowi to nie do końca można wierzyć, bo zaraz ci złoży propozycję, żebyś się przeniosła na inny portal. Cenię twoją pracę, ale bardziej wartościowe jest nie dopuszczanie do plagiatów na bieżąco niż grzebanie w przeszłości. Ponawiam prośbę o podanie numer telefonu na priv bo dam ci możliwość szukania plagiatów w nowododawanych przepisach.

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Bahus napisał(a):

Heniu....a jakbyś sobie dała spokój z wyszukiwaniem plagiatów...nie byłoby to lepiej dla strony i dla pracy moderatorów.? Zjawiska nie zwalczysz a wrogów sobie tylko przysporzysz. Zajmij się (taka moja rada) bardziej rozrywkowym zajęciem, np. rozmowami z bardzo sympatycznym Bahusem . Nie zrozum mnie źle, ale jakbyśmy wszyscy poświęcili się tylko wyszukiwaniem zła, to forum stałoby się nudne i niepotrzebne. Jak dodasz swoje przepisy i ktoś je "splagiatuje" to walcz wtedy (i tylko wtedy) o swoje prawa...ale resztę raczej zostaw w spokoju. Moje pisanie nie ma na celu kłócenia się z Tobą, bo bardzo Cię lubię, ale Twój ogrom pracy na nic się nie zda. Problem plagiatów jest i zawsze pozostanie. Zwróć proszę uwagę na fakt, że strona nie jest Twoją własnością i być może Twoje działania nie są tu mile widziane. To tak jakbyś chciała pozmieniać kolory ścian w nie swoim mieszkaniu. .......Uwierz doświadczonemu Bahusowi.

Wierzę Bahusowi i też lubię Bahusa! I już wczoraj po odpowiedzi Tit doszłam do tego samego wniosku! Tylko problem jest w tym, że widząc jawny plagiat nie mogę się powstrzymać przed jego zgłoszeniem. Organicznie nie toleruję ludzi, którzy przywłaszczają sobie cudzą własność. Ale szukać już nie będę, nawet słysząc szyderczy rechot Kiwi i Persik! Masz racje, świata nie zbawię a może rzeczywiście właścicielom i moderatorom tak jest lepiej! Może więcej warte są plagiatorki z ponad tysiącem przepisów niż my szare, spokojne ludziki!A co rozmów z Bahuskiem to w każdej chwili! Cała przyjemność po mojej stronie! Dzięki Bahus za życzliwość!
Miłego dnia!

zmieniono 1 raz (ostatnio 04 cze 2010 06:57 przez Henia)

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Heniu....a jakbyś sobie dała spokój z wyszukiwaniem plagiatów...nie byłoby to lepiej dla strony i dla pracy moderatorów.? Zjawiska nie zwalczysz a wrogów sobie tylko przysporzysz. Zajmij się (taka moja rada) bardziej rozrywkowym zajęciem, np. rozmowami z bardzo sympatycznym Bahusem . Nie zrozum mnie źle, ale jakbyśmy wszyscy poświęcili się tylko wyszukiwaniem zła, to forum stałoby się nudne i niepotrzebne. Jak dodasz swoje przepisy i ktoś je "splagiatuje" to walcz wtedy (i tylko wtedy) o swoje prawa...ale resztę raczej zostaw w spokoju. Moje pisanie nie ma na celu kłócenia się z Tobą, bo bardzo Cię lubię, ale Twój ogrom pracy na nic się nie zda. Problem plagiatów jest i zawsze pozostanie. Zwróć proszę uwagę na fakt, że strona nie jest Twoją własnością i być może Twoje działania nie są tu mile widziane. To tak jakbyś chciała pozmieniać kolory ścian w nie swoim mieszkaniu. .......Uwierz doświadczonemu Bahusowi.

zmieniono 1 raz (ostatnio 04 cze 2010 00:48 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/krysztalek - oryginał
https://gotujmy.pl/krysztalek-p,przepisy,62325.html - PLAGIAT

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Tit napisał(a):

Heniu, uważam, że przesadzasz i to grubo. Zastanów się co by było gdybym się zajmowała tylko usuwaniem plagiatów? Na stronie nic by się nie działo, nie byłoby konkusów bo kto by załatwił nagrody, nie byłoby pieniędzy na funkcjonowanie strony bo zamiast przybywać przepisów to by ich ubywało, nie byłoby nowyego layoutu, nowych funkcjonalności i nikt by nie interweniował w sprawach technicznych. Mleko się rozlało - wcześniej stroną zajmowała się jedna osoba, nie dziwię się, że przez moderację przechodziły różne rzeczy. Teraz też nie pracuje 60 tylko 3 osoby i tylko jedna na pełen etat i więcej nie może, takie są prawa ekonomii. Prawda jest taka, że żeby strona żyła ja nie mogę zajmować się tylko usuwaniem plagiatów. Robi to Bunia w swoim zakresie dyżurów, ja z doskoku jak mi czasu wystarczy. Nic na to nie poradzę, chociażbyś wstawiła tu pięćset Zważ na to, że ta strona funkcjonuje bo ktoś za to płaci. Pozdrawiam.

Tit!
Dziękuję za odpowiedź. Daleka jestem od chęci skłócania się z kimkolwiek, czy wywoływania awantur. Chciałabym Twojego jasnego stanowiska na temat szukania plagiatów. Jasnego i prostego TAK albo NIE! Wiem, że masz dużo pracy, że moderatorów jest nie wielu ale wystarczy zwykły ludzki kontakt i informacja: szukaj we wtorek, sobotę i niedzielę, bo w inne dni nie ma czasu na sprawdzenie. I wszystko jasne! I to tyle! Mam nadzieję, że rozumiesz, że robię to bo cenię i lubię tę stronę i pozostałabym na niej nawet gdyby była płatna. Robię to dla dobra tej strony, żeby nie została stroną plagiatów i kopistów. Wiem, że nie da się zwalczyć tego w 100% ale przy wzajemnej życzliwości i współpracy można wiele zrobić!
Pozdrawiam!
Henia

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Jojo napisał(a):

Heniu, pozwol ze napisze swoje trzy grosze... Mysle ze za bardzo dajesz poniesc sie emocjom. Z jednej stony doskonale Cie rozumiem - bardzo sie angazujesz , poswiecasz swoj czas i starasz sie zeby nasza strona byla wolna od plagiatow Jednak musisz wziasc pod uwage , ze codziennie loguje sie do gotujmy.pl dziesiatki osob , ktore nie majac wlasnych pomyslow czesto wstawiaja plagiaty - bo chca zablysnac Oczywiscie jestem wielkim przeciwnikiem takiego postepowania . Czesto sama dlugo sie zastanawiam czy wstawic jakis przepis na ogolnie znane danie... Wydaje mi sie zajecia , ktorego sie podjelas nie ma konca i nie dziwie sie moderatorom ze nie reaguja natychmiastowo. Wstawiamy dziennie bardzo duzo przepisow i na ich zweryfikowanie potrzeba wiele czasu. Nie sadze zeby bylo az tylu moderatorow .. wiec trzeba uzbroic sie w cierpliwosc. Mysle ze tak jak ja , rowniez inni uzytkownicy sa Ci wdzieczni za to co robisz ale szkoda Twoich nerw . Krok po kroku pozbedziemy sie plagiatow.

To nie jest tak, że denerwuję się bez przyczyny! Wszystko zależy od tego kto moderuje. Np. przez kilka dni w tygodniu moderuje ktoś ( nie wiem czy mogę napisać kto, więc nie będę pisała) i wtedy dodane przepisy i zgłoszone plagiaty są sprawdzane można powiedzieć natychmiastowo.Natomiast w inne dni, jak Bóg da! A już wczoraj i dzisiaj to szkoda mówić! Zwróć uwagę na to co zgłosiłam: dwa plagiaty osób, które dodały PIERWSZY przepis! Jeżeli nie pokażemy im, że od razu reagujemy myślę oczywiście o moderatorach), poczują się bezkarne i dodadzą następne plagiaty!Trzeci był tak bezczelny, że wziął sobie przepis z Gotujmy! Poza tym jest stosunkowo mało nowo dodanych przepisów i myślę, że nie byłoby trudno w ciągu 2 dni uszanować pracę kogoś, kto chce pomóc i sprawdzić te 3 zgłoszenia.
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Heniu, uważam, że przesadzasz i to grubo. Zastanów się co by było gdybym się zajmowała tylko usuwaniem plagiatów? Na stronie nic by się nie działo, nie byłoby konkusów bo kto by załatwił nagrody, nie byłoby pieniędzy na funkcjonowanie strony bo zamiast przybywać przepisów to by ich ubywało, nie byłoby nowyego layoutu, nowych funkcjonalności i nikt by nie interweniował w sprawach technicznych. Mleko się rozlało - wcześniej stroną zajmowała się jedna osoba, nie dziwię się, że przez moderację przechodziły różne rzeczy. Teraz też nie pracuje 60 tylko 3 osoby i tylko jedna na pełen etat i więcej nie może, takie są prawa ekonomii. Prawda jest taka, że żeby strona żyła ja nie mogę zajmować się tylko usuwaniem plagiatów. Robi to Bunia w swoim zakresie dyżurów, ja z doskoku jak mi czasu wystarczy. Nic na to nie poradzę, chociażbyś wstawiła tu pięćset Zważ na to, że ta strona funkcjonuje bo ktoś za to płaci. Pozdrawiam.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu