Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Doro
  • Doro

  • Posty: 2811
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
teresa.rembiesa napisał(a):

Henia napisał(a):

teresa.rembiesa napisał(a):

mirkakropka napisał(a):

Ja ostatnio dodałam przepis na Potrawkę Meksykańską, moderatorzy nie dodali go pewnie dlatego,że w opisie przyznałam się,że to przepis z gazety ale chciałam się nim z Wami podzielić,ale jak widzę,ze Myszaaa dołączyła do społeczności wczoraj i wczoraj dodała 5 przepisów i to żywcem ściągniętych ze strony BIEDRONKI to mnie krew zalewa. Coraz mniej ta strona mi się podoba

Zrobiłaś bardzo dobrze że napisałaś skąd masz przepis.Poczekaj jeszcze może go dodadzą a jak nie to wpisz go na forum z notatką skąd pochodzi.
A że strona Ci się nie podoba to nie Ciebie jednej mnie też.
pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Teresa, przepraszam, czy ktoś nas tutaj trzyma na siłę? Jestem tu od roku i nie zauważyłam, żebyś w jakikolwiek sposób zaangażowała się w życie strony, wiec po co to malkontenctwo?! Żeby było lepiej ludzie muszą razem się o to starać. A w porównaniu do kilku innych stron kulinarnych to tu jest całkiem dobrze! Mam nadzieję, że nie pogniewasz się za szczerość! Pozdrawiam!

Jejku Henia nie było moim celem Cie zdenerwować. Nie chodzi mi o całe Gortujmy tylko o tę konkretną str. Bardzo mi się nie podoba, że kilka osób robi to co nie powinno. Od tego są wyznaczone osoby,a jak nie mogą sobie poradzić co widać,to niech chociaż docenią pracę takich jak Ty.

Tereniu , podzielam twoje zdanie....obserwuje od dawna ten watek i mysle ze masz racje....sa osoby od tego ktore zajmuja sie tym na codzien..i ktore troche pomocne sa ale nie przesadzajmy z ta pomoca....tak bylo i tak juz bedzie, sa ludzie uczciwi i nieuczciwi, a to zaczyna byc juz nudne. Henia , a w czym ty sie tak zaangazowalas, jezeli mozna spytac?

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

bernika
  • bernika

  • Posty: 204
  • Przepisy: 817
  • Artykuły: 0
słowo słowo przepisane:
plagiat: https://gotujmy.pl/tort-z-amaretto,przepisy,62595.html
oryginał: http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_cappuccino/przepis.html

plagait: https://gotujmy.pl/cycek-tesciowej,przepisy,62592.html
oryginał; http://aleksandraw.blogspot.com/2007/10/cycek-teciowej.html

plagiat: https://gotujmy.pl/tort-z-masa-zurawinowa,przepisy,62263.html
oryginal: http://www.smaczny.pl/przepis,tort_zurawinowy_z_masa_smietankowa

plagiat: https://gotujmy.pl/puszysty-serniczek,przepisy,62593.html
oryginał: http://www.niam.pl/przepisy/przepis/3250-amerykanski_sernik_waniliowy

plagait:https://gotujmy.pl/plesniak,przepisy,62533.html
oryginał: http://ciasta.info.pl/index.php/przepisy-na-ciasta-ciasto/286-pleniak-szarpaniec.html

pewnie znalazloby sie wiecej ale nie chcialo mi sie sprawdzac wszystkich przepisów tej gwiazdy.

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
teresa.rembiesa napisał(a):

J jeszcze jedno nie angażuję się tak aktywnie jak Ty Heniu bo nie mam na to czasu ,ale też nikomu nie wadzę ,czasem miarka się przebierze i coś napiszę ale widzę że to nie ma sensu bo oburzają się ci co nie powinni.Wydaje mi się że sensowną odpowiedź dałam Mirkakropka.która świadczy o tym że jestem przeciwko plagiatom.

Teresa, nie zrozumiałaś moich intencji. Nie chciałam Ci niczego wytykać!Każdy robi to co chce i jak chce. Ja mam czas i nie znoszę cwaniaków, więc sobie sprawdzam. Myślę, że nie przeszkadza to osobom upoważnionym. Nikomu, a na pewno mnie nie przeszkadzasz. Wręcz odwrotnie! Napisałam może za ostro, ale coraz częściej różne osoby mają pretensje a nie próbują wnieść nic konstruktywnego. I "nerwa mi puściła" ! Ale to naprawdę nie było nic osobistego!

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
mirkakropka napisał(a):

teresa.rembiesa napisał(a):

J jeszcze jedno nie angażuję się tak aktywnie jak Ty Heniu bo nie mam na to czasu ,ale też nikomu nie wadzę ,czasem miarka się przebierze i coś napiszę ale widzę że to nie ma sensu bo oburzają się ci co nie powinni.Wydaje mi się że sensowną odpowiedź dałam Mirkakropka.która świadczy o tym że jestem przeciwko plagiatom.

Owszem jestem i nie jestem przeciw plagiatorom, bo czasem ktoś doda całkiem fajny przepis ale niech się przyzna do tego,że jest to plagiat a nie jak Myszaaa żywcem przepisane ze strony Biedronki nawet podała koszt potrawy (z tym,że nie wiem czy pomyślała,że nie każdy ma pod nosem Biedronkę czy inny market w którym można kupić taniej produkty, bo chociażby ostatnio potrzebowałam majonez i u nas w sklepie kosztuje 6 zł a w Netto widziałam za 4 zł różnica 2 zł ale specjalnie do miasta nie pojadę a koszt potrawy wzrasta automatycznie)

Tylko, że jeśli ktoś ma dobre intencje, tak jak Ty podaje źródło, NIE JEST PLAGIATOREM! Plagiatorem jest ten, kto podaje jako SWÓJ cudzy przepis.

Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
mirkakropka napisał(a):

Henia napisał(a):

mirkakropka napisał(a):

Ja ostatnio dodałam przepis na Potrawkę Meksykańską, moderatorzy nie dodali go pewnie dlatego,że w opisie przyznałam się,że to przepis z gazety ale chciałam się nim z Wami podzielić,ale jak widzę,ze Myszaaa dołączyła do społeczności wczoraj i wczoraj dodała 5 przepisów i to żywcem ściągniętych ze strony BIEDRONKI to mnie krew zalewa. Coraz mniej ta strona mi się podoba

A czy zapytałaś np.Tit dlaczego Twój przepis nie został dodany? Czasem, o ile przekonałam się na swoich przepisach, przepis czeka na swoją kolejkę i jest dodany później. Co do plagiatów, to wierz mi, nikt ich celowo nie puszcza. Jestem zszokowana, bo ostatnio sprawdzam sobie wszystkie przepisy nowych" kucharzy" i włos na głowie staje! 90% tych przepisów to plagiaty! Czy zgłosiłaś te 5 przepisów, które znalazłaś jako naruszenie regulaminu? Jeżeli tego nie będziesz robić, Ty i wszyscy inni w poczuciu źle pojętej niechęci do "donosicielstwa", złodzieje utopią nas w plagiatach i dopiero wtedy strona naprawdę nam się przestanie podobać!

Pani Heniu nie pisałam do nikogo. Widziałam,że przepisy dodane później są zaakceptowane,więc pomyślałam,iż przyznając się do tego,że przepis mam z gazety przyznaję się do plagiatu to i tak nie będzie dodany.

Jestem przekonana, że to, że napisałaś (przepraszam za formę, ale jakoś tutaj dziwnie mi z "panią") że przepis jest z gazety nie spowodowało zatrzymania go. To bardzo uczciwe - podać źródło przepisu. A poza tym trochę pewnie go zrobiłaś po swojemu. Tak jak pisała Bunia musiało coś tam się pokręcić. Pozdrawiam!

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Babciagramolka
Mirkakropka - małe ale do tego co napisałaś. Nie można się ,, przyznać do plagiatu " i po sprawie . Plagiat to plagiat nie wolno tego robić bo zabrania tego prawo autorskie i jest to karalne. Ja wiem , że to z lekka absurdalnie się słyszy ale uwierz :- za skopiwanie tekstu przepisu i podanie się za jego autora można ponieść odpowiedzialność karną. To ,. że nie słyszy się o tym by ktoś podał kogoś do Sądu za to , że skopiował jego przepis nie znaczy , że wolno tak robić.
Wydaje mi się , że ogólnie mylone są dwa pojęcia :
-korzystanie z przepisu który gdzieś jest zamieszczony do celów prywatnych
-prawa autorskie do tekstu
Można gotować wg jakiegoś przepisu, można cytować przepis np na forum ( biorąc go w cudzysłów i podając autora i źródło z którego pochodzi ) .Nie można kopiować tekstu i wstawiać go jako swojego autorstwa nawet jak napisze się, że jest to przepis ... ze strony.... .Bo jak jest czyjegoś autorstwa to nie może być mój .
Tekst przepisu jest takim samym tekstem jak wiersz, artykuł w gazecie , książka itp . Ktoś go napisał i nie wolno sobie przypisywać autorstwa tego tekstu.
Oczywiśćie wszyscy gotujemy z takich samych składników i nie można powiedzieć , że jak już ktoś upiekł ciasto z kostki masła, 2 jajek i 2 szklanek mąki to nikomu nie wolno podać takich proporcji .Oczywiście , że wolno bo gotowanie podlega pewnym prawom kulinarnym ( np ciasto kruche robi się ze składników połączonych w pewnych proporcjach ) - ale my gotując nadajemy swój charakter potrawie .Jeden używa lubczyku i opiekanej cebuli do rosołu, drugi opieka również marchew i dodaje suszonego grzybka, trzeci dodaje goździk i szczyptę karmelu. Ważne , zeby opisać tą naszą potrawę tak jak my ją robimy: własnymi słowami - a nie tak jak ktoś to napisał.
To zupełnie proste- nasz przepis musi być napisany przez każdego z nas indywidualnie a nie być przepisanym z tego co ktoś napisał .
Jako przykład podam tu plagiaty które wyżej podała Henia . Zostały przepisane z reklamy Biedronki. A przecież ktoś stworzył te przepisy dla Biedronki , firma je wydrukowała, zapłaciła za to, rozpowszechniła je- a ktoś wstawia i mieni się autorem - przecież to nieuczciwe .

zmieniono 5 razy (ostatnio 08 cze 2010 14:09 przez Babciagramolka)

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

mirkakropka
teresa.rembiesa napisał(a):

J jeszcze jedno nie angażuję się tak aktywnie jak Ty Heniu bo nie mam na to czasu ,ale też nikomu nie wadzę ,czasem miarka się przebierze i coś napiszę ale widzę że to nie ma sensu bo oburzają się ci co nie powinni.Wydaje mi się że sensowną odpowiedź dałam Mirkakropka.która świadczy o tym że jestem przeciwko plagiatom.

Owszem jestem i nie jestem przeciw plagiatorom, bo czasem ktoś doda całkiem fajny przepis ale niech się przyzna do tego,że jest to plagiat a nie jak Myszaaa żywcem przepisane ze strony Biedronki nawet podała koszt potrawy (z tym,że nie wiem czy pomyślała,że nie każdy ma pod nosem Biedronkę czy inny market w którym można kupić taniej produkty, bo chociażby ostatnio potrzebowałam majonez i u nas w sklepie kosztuje 6 zł a w Netto widziałam za 4 zł różnica 2 zł ale specjalnie do miasta nie pojadę a koszt potrawy wzrasta automatycznie)

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

mirkakropka
Henia napisał(a):

mirkakropka napisał(a):

Ja ostatnio dodałam przepis na Potrawkę Meksykańską, moderatorzy nie dodali go pewnie dlatego,że w opisie przyznałam się,że to przepis z gazety ale chciałam się nim z Wami podzielić,ale jak widzę,ze Myszaaa dołączyła do społeczności wczoraj i wczoraj dodała 5 przepisów i to żywcem ściągniętych ze strony BIEDRONKI to mnie krew zalewa. Coraz mniej ta strona mi się podoba

A czy zapytałaś np.Tit dlaczego Twój przepis nie został dodany? Czasem, o ile przekonałam się na swoich przepisach, przepis czeka na swoją kolejkę i jest dodany później. Co do plagiatów, to wierz mi, nikt ich celowo nie puszcza. Jestem zszokowana, bo ostatnio sprawdzam sobie wszystkie przepisy nowych" kucharzy" i włos na głowie staje! 90% tych przepisów to plagiaty! Czy zgłosiłaś te 5 przepisów, które znalazłaś jako naruszenie regulaminu? Jeżeli tego nie będziesz robić, Ty i wszyscy inni w poczuciu źle pojętej niechęci do "donosicielstwa", złodzieje utopią nas w plagiatach i dopiero wtedy strona naprawdę nam się przestanie podobać!

Pani Heniu nie pisałam do nikogo. Widziałam,że przepisy dodane później są zaakceptowane,więc pomyślałam,iż przyznając się do tego,że przepis mam z gazety przyznaję się do plagiatu to i tak nie będzie dodany.

Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

teresa.rembiesa
J jeszcze jedno nie angażuję się tak aktywnie jak Ty Heniu bo nie mam na to czasu ,ale też nikomu nie wadzę ,czasem miarka się przebierze i coś napiszę ale widzę że to nie ma sensu bo oburzają się ci co nie powinni.Wydaje mi się że sensowną odpowiedź dałam Mirkakropka.która świadczy o tym że jestem przeciwko plagiatom.

zmieniono 1 raz (ostatnio 08 cze 2010 12:22 przez teresa.rembiesa)

Odp: Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

teresa.rembiesa
Henia napisał(a):

teresa.rembiesa napisał(a):

mirkakropka napisał(a):

Ja ostatnio dodałam przepis na Potrawkę Meksykańską, moderatorzy nie dodali go pewnie dlatego,że w opisie przyznałam się,że to przepis z gazety ale chciałam się nim z Wami podzielić,ale jak widzę,ze Myszaaa dołączyła do społeczności wczoraj i wczoraj dodała 5 przepisów i to żywcem ściągniętych ze strony BIEDRONKI to mnie krew zalewa. Coraz mniej ta strona mi się podoba

Zrobiłaś bardzo dobrze że napisałaś skąd masz przepis.Poczekaj jeszcze może go dodadzą a jak nie to wpisz go na forum z notatką skąd pochodzi.
A że strona Ci się nie podoba to nie Ciebie jednej mnie też.
pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Teresa, przepraszam, czy ktoś nas tutaj trzyma na siłę? Jestem tu od roku i nie zauważyłam, żebyś w jakikolwiek sposób zaangażowała się w życie strony, wiec po co to malkontenctwo?! Żeby było lepiej ludzie muszą razem się o to starać. A w porównaniu do kilku innych stron kulinarnych to tu jest całkiem dobrze! Mam nadzieję, że nie pogniewasz się za szczerość! Pozdrawiam!

Jejku Henia nie było moim celem Cie zdenerwować. Nie chodzi mi o całe Gortujmy tylko o tę konkretną str. Bardzo mi się nie podoba, że kilka osób robi to co nie powinno. Od tego są wyznaczone osoby,a jak nie mogą sobie poradzić co widać,to niech chociaż docenią pracę takich jak Ty.

Odpowiedz na/ edytuj Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu