Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Marek999
  • Marek999

  • Posty: 21
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć!

Zielony sos do sałatki to prosty i smaczny dodatek. Aby go przygotować, potrzebujesz świeżych ziół, takich jak pietruszka, koper i bazylia. Posiekaj zioła drobno i dodaj do miski. Następnie wlej olej roślinny, ocet winny, dodaj sól, pieprz i czosnek. Całość dobrze wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Możesz dostosować proporcje i składniki według swojego gustu. Gotowy sos przechowuj w lodówce, a przed podaniem ponownie wymieszaj.

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Emi Lka
  • Emi Lka

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
https://pigulagotuje.blogspot.com/ zapraszam na mojego bloga kulinarnego

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

sonixo
  • sonixo

  • Posty: 8
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
ten sos ze zdjęcia wygląda jak guacamole

Odp: Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

ewela24
  • ewela24

  • Posty: 323
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Cześć! Niżej znajdziesz przepis na ten sos po angielsku. Ja wiem jedynie, że podstawowe składniki tego sosu to majonez, śmietana, szczypiorek, anchois, estragon, sok z cytryny oraz pieprz

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Malami666
  • Malami666

  • Posty: 5
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Czy wiecie może, jak zrobić sos green goodies? W salad story mi smakuje chciałabym zrobić podobny w domu. Początkujaca ze mnie kucharka, dlatego byłabym wdzięczna za jakiś prosty przepis Dziękuje z góry!

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

SuperInterior_pl
Ja jakoś nie mam przekonania do tych sosów z torebki sproszkowanych,zresztą już sam skład pozostawia wiele do życzenia i są one nafaszerowane chemią,więc taka opcja na pewno odpada.

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Paola
Obejrzałem ten filmik, ale ten sos jest zupełnie inny. Ten z tamtej restauracji ma raczej bardzo mało składników, i widać w nim tylko jeden rodzaj "zieleniny", bazylia chyba. Restauracja jest włoska, więc to bardzo prawdopodobne że przepis na ten sos jest włoski.

Polpal
Sos na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu jest kolorem zbliżonym, ale niestety jest za gęsty i za blady. Poza tym sos z tej restauracji jest minimalnie przezroczysty - nie jest tak przezroczysty jak olej, ale jakby mieszanka oleju z "czymś". Nie wiem czy awokado, to ten składnik, który oni tam dodają - szczerze, to wątpię w to, ale że wiele osób go sugeruje, to kupię go chyba jutro w sklepie, zrobię na jego bazie jakiś podstawowy sos i porównam smak. Dam znać..

zuzi
Kupne sosy w proszkach mają wiele różnych ziół, a w tamtym jest tylko bazylia (prawdopodobnie). Poza tym widać, że to "zioło" jest świeżo posiekane, a nie ususzone. Poza tym kupne sosy po wymieszaniu z olejem mają kolor przypominający kolor oleju (bezbarwno-żółty), a tamten jest iście zielonkawy, ale nie blady (pastelowy), tylko taki "żywy".

Chyba jednak muszę zrobić jego zdjęcie, bo widzę że to jednak jest trudna zagadka - a słowami trudno jest mi opisać jego wygląd, a smak tym bardziej. Przypomnę jeszcze wszystkim, którzy zdecydują się bawić w detektywa - sos nie ma żadnych kropeczek, gródek, nie wygląda jakby był "zwarzony" - jest jednolity (pomijając "okruszki" bazylii prawdopodobnie).

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 gru 2011 19:54 przez pawelt)

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Paola
  • Paola

  • Posty: 37
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Pierwsze skojarzenie: salsa verde.
Drugie skojarzenie: identyczne, a do tego stary włoski sposób na podkreślenie smaku ziół: jeśli dajesz bazylię, dodaj również pietruszkę.
Trzecie skojarzenie: jak wyżej, ale z programem "MamMaryla" na kuchni.tv, gdzie bazylię i cały sos przyrządzał Włoch ... ucierając zioła w moździerzu.
Konsystencja zupełnie inna, niż z blendera-po prostu nie jest tak idealnie gładki. Czuć i widać zioła.

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 gru 2011 12:34 przez Paola)

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

zuzi
  • zuzi

  • Posty: 2077
  • Przepisy: 174
  • Artykuły: 13
Czytam twoje objaśnienia pawelt i dochodze do wniosku że ten sos to nic innego jak sos kamis-wystarczy kupić gotowe sosy z zielonymi przyprawami dodac oliwy, wymieszać i gotowe. W takich knajpach nikt nie patyczkuje się tylko kupuja gotowce bo taniej.

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 gru 2011 12:18 przez zuzi)

Odp: Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?

Polpal
  • Polpal

  • Posty: 175
  • Przepisy: 153
  • Artykuły: 40
Albo prostsza wersja

In a blender pulse together w blenderze na pulsie wymieszaj razem

one ripe avacado 1 dojrzałe awokado

one clove of garlic 1 ząbek czosnku

2 T of parsley 2 duże łyżki zielonej pietruszki

2 T of lemon 2 duże łyżki soku cytryny

salt, white pepper sól, biały pieprz

Blend. Zmiksuj.

Add while running 2 T of olive oil. Podczas miksowania dodać 2 duże łyżki oliwy

This was the recipe as is Taki był przepis

I added 1 T of yogurt Ja dodałam 1 dużą łyżkę jogurtu

Awesome dressing Fantastyczny dressing/sos
obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Zielony sos do sałatki - jak go zrobić?