Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
całkowicie się zgadzam z Bunią dokładnie to wytłumaczyła

Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Babciagramolka
Czy spadnie ilość wstawiajacych hurtem dla punktów pożyjemy - zobaczymy .Szczerze wątpię . Nadal za mała różnica punktowa . Wychodzi na to , że ja za dzisiejszy przepis na Pstrąga z maślanym sosem i rukolą ( 5 opisanych zdjęć , wyprawa po rybę do sklepu , koszty , czas minimum 2 godziny - bo i zrobic i pstryknąć i opisać ) mam 30 punktów . Tyle samo jest za 2 przepisy bez zdjęć - 15 minut góra pisanie ( lub przepisywanie ) .

Ja się na wstawianie przepisów bez zdjęć nie przestawię choć wygląda na to , że bardziej by mi się to opłacało .

Tit nie gniewaj się ale gotujący i starający się by potrawy jakoś wygladały chyba słusznie czują się poszkodowaniu .

I żeby było jasne - ja osobiście wolała bym dostawać za swoje przepisy z 5 zdjęciami np. 20 punktów pod warunkiem , ze wstawiajacy bez zdjęć dostał by za przepis 5 punktów .



Gdyby za przepis bez zdjecia było 5 punktów to rozumiała bym różnicę .


zmieniono 1 raz (ostatnio 16 mar 2012 15:33 przez Babciagramolka)

Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
A ja się z Pyzą zdecydowanie nie zgadzam. Zdjęcie jest tylko ilustracją przepisu, niczym więcej. Głównym podmiotem jest przepis. Dziś gdy każdy ma aparat, może zrobić zdjęcie wszędzie np. na weselu, u cioci na imieninach czy w restauracji. Ileż na to potrzeba czasu ? Natomiast napisanie porządnego przepisu wymaga pracy czasem nawet bardzo wytężonej i określonych umiejętności.
Nie rozumiem krytykanckiego podejścia Pyzy do nowych decyzji dotyczących punktacji. Wpierw należy zobaczyć czy to się sprawdzi a dopiero potem ewentualnie krytykować. Takie jest moje zdanie

zmieniono 3 razy (ostatnio 16 mar 2012 14:18 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Kathlyn
  • Kathlyn

  • Posty: 158
  • Przepisy: 17
  • Artykuły: 0
Tit, mi chodzi tylko o pierwsze zdanie w wypowiedzi Marii66, z którego wynika że osoby wstawiające tylko jedno zdjęcie są podejrzewane o jakieś nieuczciwe zagrywki, tak samo jak osoby nie dodające żadnych zdjęć.

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Kathlyn napisał(a):

MARIA66 napisał(a):

Sedno tkwi w tym ,że osoba wystawiając przepis bez zdjęć lub z jednym nie musi wcale ich przygotowywać, wystarczy trochę fantazji.
Bo jak wytłumaczyć dodanych w jednym dniu np. 10 czy więcej przepisów bez zdjęć.
Przepisy do których nie ma zdjęć, nie czytam i ich nie wykorzystuję.
Zdjęcia nie muszą być artystyczne, ale według mnie to sama przyjemność umieszczenia zdjęcia swojego przepisu.
P.S. Wystarczy zwykły telefon komórkowy z aparatem żeby zrobić zdjęcie .

To teraz osoby dodające jedno zdjęcie też już zaczynają być na cenzurowanym?


Za pierwsze zdjęcie jest najwięcej punktów. Poza tym to nie jest blog tylko portal. Wszystkie profity dodatkowe wiążą się z dodawaniem przepisu z co najmniej 1 zdjęciem: kategoria promowana, konkursy, dania dnia, danie w newsletterze i w końcu superprzepis.




Odp: Odp: Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Pyza napisał(a):

pewnie, że nie można, ale rozśmiesza mnie jak ktoś wrzuca przepisy na bardzo wyszukane potrawy bez zdjęć i tłumaczy się, że nie ma aparatu - teraz każdy telefon komórkowy go ma! a jakie zdjęcia właśnie telefonem można robić to Zewa może pokazać

Dla mnie te tłumaczenia nie są wiarygodne - są w 99% wymówką dla kopiarzy i kombinatorów

Tak jak pisze Pyza moje wszystkie zdjęcia zrobione są telefonem komórkowym. Na pewno wiele im brakuje pod względem całej oprawy i pokazania dania ale jakość jest jak najbardziej dobra ( takie jest moje zdanie ) I napiszę tylko jedno : dla chcącego nic trudnego. Jeśli ktoś chce sfotografować to co ugotuje to nic mu w tym nie przeszkodzi.

Odp: Odp: Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

MARIA66
  • MARIA66

  • Posty: 40
  • Przepisy: 509
  • Artykuły: 132
Nie chodzi o dodawanie samych zdjęć ,ale o zebranie wartościowych ,sprawdzonych przepisów.( chyba ,że się mylę)

Odp: Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Do publikowania samych zdjęć jest garnek.pl

Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

MARIA66
  • MARIA66

  • Posty: 40
  • Przepisy: 509
  • Artykuły: 132
Myślałam,że istnienie tego blogu to nie jest sztuka dla sztuki ( doda ktoś przepis i nie ważne czy autorka go sprawdziła i może Nam go polecić czy chodzi tylko o punkty). Długi i pięknie opisany przepis to za mało .
Wiedza nie poparta nawet małym doświadczeniem jest mniej warta.
.

Odp: Odp: Odp: Odp: Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI

Kathlyn
  • Kathlyn

  • Posty: 158
  • Przepisy: 17
  • Artykuły: 0
MARIA66 napisał(a):

Sedno tkwi w tym ,że osoba wystawiając przepis bez zdjęć lub z jednym nie musi wcale ich przygotowywać, wystarczy trochę fantazji.
Bo jak wytłumaczyć dodanych w jednym dniu np. 10 czy więcej przepisów bez zdjęć.
Przepisy do których nie ma zdjęć, nie czytam i ich nie wykorzystuję.
Zdjęcia nie muszą być artystyczne, ale według mnie to sama przyjemność umieszczenia zdjęcia swojego przepisu.
P.S. Wystarczy zwykły telefon komórkowy z aparatem żeby zrobić zdjęcie .

To teraz osoby dodające jedno zdjęcie też już zaczynają być na cenzurowanym?

Odpowiedz na/ edytuj Zmiana w punktacji GOTUJMY Z NAGRODAMI