Kategoria promowana – luty

  • 25

Dodatkowo punktowane w lutym będą przepisy na potrawy z owocami cytrusowymi.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Kategoria promowana – luty

"Luty bywa w lód okuty" - mówi ludowe przysłowie, a żeby się zmierzyć z chłodami i chorobami naładowani witaminą C ogłaszamy najnowszą, lutową kategorię promowaną – będą nią owoce cytrusowe.

Od 1 do 28 lutego dodatkowo promujemy więc (10 punktami) przepisy z dodatkiem owoców cytrusowych (przepis, aby został zapunktowany musi mieć zaznaczoną kategorię cytrusy oraz jakąś inną - np. deser, sałatka, ryba) takich jak:

- pomarańcza, grejpfrut, cytryna, mandarynka, limonka, klementynka, pomelo, kumkwat, tangerynka, kalamondyna czy murraja.


Więcej o cytrusach dowiecie się z tego artykułu - Soczyste i pachnące cytrusy >>>

Ale uwaga! Dodatkowo punktowane będą przepisy, w których cytrus jest jednym z głównych składników potrawy, nie skromnym, trzeciorzędnym dodatkiem. Powinien zdecydowanie wpływać na smak dania. Nie wystarczy parę kropel soku z cytryny w sałatce, żeby uznać cytrynę za najważniejszy jej składnik.

Z kategorii promowanej wykluczone są przepisy na proste napary jak herbata z cytryną. Wchodzą w jej skład natomiast cytrusy w roli na przykład dodatków do wypieków (skórka czy sok - ale tak, żeby ich dodatek miał znaczący i wyraźny wpływ na smak potrawy).

Przepisy, które zawierają wymienione owoce musicie dodać do kategorii cytrusy, która mieści się w owocach. Pamiętajcie, aby swojemu przepisowi dodać też jakąś inną kategorią oprócz cytrusów!