Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin
Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Netka - nie ma praktycznie mozliwosci by Moderator na czas zdążył poinformować kogoś , że dodaje ,, na potęgę " ten sam przepis . Technicznie to wygląda tak - sprawdza się przepisy od najstarszych których jeszcze nie sprawdziłam . To znaczy jeśli np. odeszłam na 30 minut od komputera i wracam to mam nawstawiane kilka stron ( na stronie jest 10 przepisów ) . Wchodzę w ostatnią nie sprawdzoną i otwieram przepis po przepisie - a Wy w tym czasie wstawiacie . Ja nie widzę co sie dzieje na pozostałych stronach - nie widzę co się dzieje na Gotujmy.pl , forum, w poczcie bo to zupełnie inne strony .Jak sprawdze partie przepisów wracam na Gotujmy - przesyłam informacje do użytkowników którym coś zablokowałam , sprawdzam pocztę , czytam forum . Odpowiadam. A Wy w tym czasie wstawiacie . Wracam w panel administracyjny i znów tak samo . O tym czy ktos wstawił 20 razy ten sam przepis dowiaduję się jak otworzę konkretną stronę z nie zaakceptowanymi przepisami i widzę ten sam tytuł jeden pod drugim . Z tym , ze z reguły jest to już za późno .To nie jest tak , ze jak ktoś wstaia przepis to Moderator natychmiast go widzi - czasem dociera sie do niego po kilku godzinach .
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
landrynka3410 napisał(a): Babciagramolka czemu nie moge dodawać przepisów z własna nazwą
Jestem zszokowana
To może po włosku bądz hiszpańsku będe potrawy podpisywać

Prosze mi to wytłumaczyć. A widze że zamilkłaś
!
Zlituj się - czy Ty myślisz , ze ja siedzę na stronie 24 h /dobę ? nawet jak nie mam dyżuru ?
Co do własnej nazwy przepisów to w Regulaminie jest zapis o używaniu języka polskiego . Ta strona jest polską stronę i w takim jezyku na niej piszemy .
Oczywiście każdy z nas ma prawo bawić sie słowem nadajac nazwę potrawie lub używać jako części tytułu przepisu nazwy własnej z klasyki kulinarnej ( risotto , pizza itp nie sa nazwami polskimi ) . Ale Ty wstawiasz jako nazwy potraw słowa z obcych języków lub zupełnie abstrakcyjne po to by nie dało sie przepisu sprawdzać po tytule . Nie chcę publicznie rozstrząsać tego - ale i Ty wiesz dobrze o co chodzi i ja wiem . Już raz prosiłam Admina o postepowanie z takim uporczywym użytkownikiem o czym dobrze wiesz .Przypominam że od jakiegoś czasu weszła w życie ustawa o Stalkingu - i takie uporczywe działanie na czyjąś szkodę ( w tym przypadku na szkodę portalu Gotujmy.pl ) pod to podpada - więć zastanów się .
Odp: Odp: Gotujmy z nagrodami - wasze uwagi i postulaty
evita0007 napisał(a): Dotąd siedziałam cicho.Ale wybaczcie.Gdzie mój opis do fotki ? Przecież był....
Taki:
Pyszny gęsty koktajl.Można go łyżką zajadać.Smacznego :-)
No i co teraz ? Ja zawsze daję opisy czy foto mam jedno.dwa,czy pięć
Błagam - jaki przepis ( tytuł ) ? To znaczy akutat tu doszukałam się o co chodzi ale musicie zrozumieć , ze Moderator przeglada w ciagu godziny dziesiatki przepisów i trudno mu od razu ,, załapać " o co chodzi jak ktos zgłasza problem nie opisując go dokładnie . Fakt - nie zapisało opisu . Edytuj . Jeśli edycja ( opis zdjecia lub dostawienie zdjęcia ) następuje w ciagu 24 godzin system dolicza punkty . Jak by przez przypadek nie doliczył - pisz do Admina ( Tit ) doliczy punkty . W naturze nic nie ginie
. Niestety Moderator punkcików nie może doliczyć ale może zatwierdzić edycję co zbysiowa na pewno z przyjemnoscią zrobi.
Odp: Odp: Ważna i wyczekiwana operacja oka brata:)
zewa napisał(a): To, że ktoś jest nieufny na akcje takiego typu zawdzięczamy sami sobie. Od jakiegoś czasu słyszy się o naciągaczach pieniędzy a to na wnuka, a to jeszcze na coś innego.Może ktoś słyszał, że ostatnio w Białogardzie kursuje metoda na pielęgniarkę. Chodzą po domach staruszek kobiety i udają, że są przysłane z DPS. a staruszkowie niczego nie świadomi wpuszczają do domu i co ? A to, ze są okradane.
Jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie czy operację podam przykład. Znajoma ma syna chorego na epilepsje i zbiera pieniądze. Szuka na Jego leczenie i w całkiem inny sposób Jej prośba jest sformułowana.
POMOC
PODARUJ IGOROWI 1% SWOJEGO PODATKU, NA WSPARCIE W LECZENIU I REHABILITACJI
Igor choruje na epilepsję i wymaga stałego, długotrwałego i systematycznego leczenia. Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania niezbędna jest również długotrwała terapia i rehabilitacja.
Wpłaty 1%: KRS 0000037904, DLA IGORA BIAŁAS, NR EWIDENCYJNY 16101
Wpłaty dobrowolne: : można kierować na nr konta BPH S.A. Oddział w Warszawie nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację dla IGORA BIAŁAS, nr subkonta 16101.
DZIĘKUJEMY
Więc jaki z tego wniosek mi się nasuwa ?
Jest podane konto i pozostałe dane, które można sprawdzić i wtedy mogę pomóc. Ale tak jak jest napisane w tym wątku to sorry, ale nie. Dla mnie to nie jest wiarygodna informacja.
Ewciu - właśnie dałam zięciowi PIT-y do rozliczenia - 1 % zgodnie z obietnicą przekazuję dla Igora ( pozdrów przy okazji )
Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
Nie
Moderatorzy nie są niesprawiedliwi
Moderatorzy tylko z zainteresowaniem przyglądają się niektórym osobom
A tak sie składa , ze niektórzy szczególnie na to swoim postępowaniem zasługują - no i mają tak niepowtarzalny styl , że dają się rozpoznać wszędzie . Ale to chyba nie problem , ze Moderator bacznie spoglada na przepisy
W każdym razie nie wydaje mi sie by komuś kto sam gotuje to przeszkadzało .
Odp: co dzisiaj na obiad?
- Forum: co dzisiaj na obiad?
Sznycle z kurczaka i surówka i bez ziemniaczków
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
Kathlyn napisał(a): To wielka szkoda
Sądziłam, że ktoś tu ma tylko taką fantazję...
Czytając przepisy nawet wiem kto : Komuś ostatnio wyzerowano konto to zaczyna wstawiać od nowa ( chyba już 3 klon ). Ale obiecuję zająć się przepisami solennie na swoim dyżurze bo teraz zalatana jestem . Landrynko masz moje zainteresowanie zapewnione jak w banku .
Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
darmiona napisał(a): a ja mam pytanie: co to są za nazwy, w jakim języku i co oznaczają
sasi, mudżo, heidi, cebil...
http://landrynka3410.ludzie.gotujmy.pl/profil,przepisy,landrynka3410,h10/
To nie ma nic z kreatywnością . Ktoś nas robi w konia i tyle . Translator ma wzięcie - zaczynajac od góry :
gold- złoto
semi-połowa
grandi- wielki
fines - opłaty
Tyle maja współnego z przepisem , że są wadliwym działaniem tłumacza elektronicznego . Zgodnie z Regulaminem wpisy powinny być dokonywane w języku polskim .
Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu
Pyza napisał(a): głodek, to jedna i ta sama osoba, znam ją z różnych portali od dawna
Pyzuniu - Głodek nie zna ludzi , nie umie szukać plagiatów a tylko zamieszanie umie robić . W dodatku tak się dziwnie składa że swoimi przepisami jakoś nie umie się pochwalić .
Odczep się Głodek od Katarynki bo to znana użytkowniczka ( znana tym co gotują a nie klonom szukajacym rozróby )
Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy
- Forum: Tu zgłaszamy problemy
Netka napisał(a): I jeszcze przykre jest to,że tak jakby ciagle jedne i te same osoby zgłaszaja ten problem,i nic
Niestety,ale mam wrażenie,że to jednak jakaś złośliwość jest.
Twój przepis zapisał się chyba ze 20 razy . Juz ktoś kiedyś wyjaśniał , żeby zanim zacznie sie klikać ponownie ,, Zapisz " sprawdzić u siebie w profilu czy przypadkiem przepis pomimo komunikatu o błedzie nie zapisał się - bo potem sa takie cyrki .
A systemu na ,, złośliwość " nastawić sie nie da
wiec raczej to musi być jakiś problem u niektórych użytkowników ( to znaczy z ich łączem )