Jestem wreszcie na emeryturze. I postanowiłam zabrać się za to co obiecałam swoim dzieciom już dawno temu , mianowicie spisanie Rodzinnej książki kucharskiej .Poprosili mnie o spisanie przepisów na dania które gotowała moja Prababcia, Babcie, Mama i ja . Gotuję więc , robię zdjęcia i spisuje przepisy. Już ich się trochę nazbierało. A między czasie pojawiają się przecież nowe pomysły . A ,że lubię gotowanie to bawię się przy tym przednio.
Wyznaję zasadę :
"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości
niż odkrycie nowej gwiazdy"
Anthelme Brillat - Savarin

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

edytaha napisał(a): Wyrażam protest przeciwko "kompocikom" i "soczkom" Remika1515. Facet wstawia głupoty a nie przepisy i na dodatek kopiuje sam siebie. Czy tylko ja to widzę?

Nie tylko TY . Ale nie ma zakazu wstawiania 10 przepisów na kompocik w którym zmieniaja się tylko owoce - tekst taki sam ale w końcu pisze to ta sama osoba . A że potem zamiast kompociku jest syropek opisany tym samym tekstem - ale olejek się zmienia i jest ,, nowy " przepis
Na poważnie - wszyscy wiemy o co chodzi - ale tak jak i każde prawo tak i Regulamin są niedoskonałe i tylko od nas zależy jak do nich podchodzimy . Moderator nie może oceniać czy sałata z 20 główek to jest logiczny przepis czy nie - bo może ktoś tobi akurat takie porcje .
Mam nadzieję , ze w Nowym Roku Redakcja wymyśli zmiany w punktacji i Regulaminie tak by można było cos na takie przypadki poradzić bo inaczej dostaniemy ,, fiksum-dyrdum " od takich przepisów .

Plagiaty jagienki załatwione -dla edytaha

201/2012 czyli Sylwester i Nowy Rok

Kochani !
Za kilka godzin zacznie sie sylwestrowa noc , a potem staniemy sie starsi o rok .
Życzę Wam szampańskiej zabawy .Dużo pomyślności , radości , miłości , zdrowia , pieniążków i oczywiście sukcesów kulinarnych

Odp: Moderator ma prośbę albo coś do przekazania

Kochani !

Robię sobie przerwę do przyszłego roku . Jako , że jutro też mam dyżur do 14-tej idę trochę poświętować sylwestrowo . I jeszcze raz wszystkiego najlepszego życzę Wszystkim

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

edytaha napisał(a): Jagienka
https://gotujmy.pl/suflet-rumowy,przepisy,115217.html
http://www.mojeprzepisy.info/ciasta/suflet-rumowy.php

Przepraszam Buniu, mam dużo czasu, to sobie szukam. Ale to ostatnie zgłoszenie, więcej nie będę Cię dzisiaj męczyć. Resztę zapiszę sobie w wordzie i wstawię w przyszłym roku

Ależ szukaj kochana . Baluję w domu - jutro mam dyżur do 14- tej to sobie poblokuję

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa napisał(a): https://gotujmy.pl/ciasto-urodzinowe-na-szybko,przepisy,128734.html

Brak ilości składników.

W tym przepisie można przyjąć , że dokładne proporcje składników nie są potrzebne . Biszkopt kupny .Grubość warstw czekolady i dżemu może być różna .Dobrze by było gdyby było dokładniej ale jest jak jest

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

zewa napisał(a): Agnes71

https://gotujmy.pl/pierniczki-wg-agnes,przepisy,128746.html
https://gotujmy.pl/pierniczki-caluski-,przepisy,117725.html

No pięknie !
Pierwszy przepis i już plagiat !

Przepis bardzo podobny ale nie jest plagiatem - opis ma za dużo różnic

Odp: Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Bahus napisał(a): Agiatis napisał(a): nick: basia43
Zdjęcie skopiowane
przepis: https://gotujmy.pl/carpaccio-ze-sledzia-z-burakiem--,przepisy,128691.html
ze strony:
http://www.russiansea.ru/useful/allaboutproducts/recepti_seld (pierwsze zdjęcie)

Ps;
ulubiona strona plagiatorów

Wszedłem na tę stronkę... fajne przepisy i zdjęcia. W wolnym czasie zacznę ściągać, do mojej prywatnej kolekcji...
Dzięki za wskazanie stronki.

Polecam rosyjskie strony a jakie zdjęcia na Stock Food rosyjskim są - lepsze niż na angielskich i francuskich - kawior , jesiotr i inne - mniam

A budzę się dopiero po 3 kawie - przedtem nie kumam

Odp: Tu zgłaszamy problemy

A ja uprzejmie informuję wszystkich ,, zainteresowanych " , że rozgryzłam problem z wyszukiwaniem skąd kochani kopiarze dobierają sobie zdjęcia do przepisów .Z Nowym Rokiem będę pedantyczna w zwiazku z tym do bólu .

Odp: Odp: Tu zgłaszamy problemy

basia43 napisał(a): dodałam przepis do konkursu ,jest w "moje" , ale nie widze zeby został dodany do konkursu czy cos zrobiłam nie tak,zaznaczyłam wszystko "Konkurs Rybka na Święta"świateczne i ryba ...kto mi napisze dlaczego go nie widze

Niestety nie ukarze się bo zdjęcie jest plagiatem ze strony http://www.russiansea.ru/useful/allaboutproducts/recepti_seld

Odp: Odp: Tutaj zgłaszamy łamanie regulaminu serwisu

Klucha napisał(a): http://ww.gotujmy.pl/mini---bajaderki,przepisy,128680.html
http://www.doradcasmaku.pl/przepis/74587/mini-bajaderka.html
no np. to

Nie szukaj u innych jak sama kopiujesz . Misiabe z naszej strony i Sylwia z Doradcy Smaku to ta sama osoba i wszyscy stali użytkownicy to wiedzą . Jak masz wątpliwosci to napisz do autorki z pytaniem lub do Moderatora na pocztę a nie publicznie na forum - tu zamieszcza się zgłoszenia w 100 % pewne