Odp: Masa toffi do ciasta
- Forum: Masa toffi do ciasta
mocsłodkości napisał(a): Jak zrobić masę toffi do ciasta?
Ja bym utarła masło i dodała do niego masę kajmakową z puszki
Staż w Gotujmy: 3425 dni
Miasto: -
mocsłodkości napisał(a): Jak zrobić masę toffi do ciasta?
Ja bym utarła masło i dodała do niego masę kajmakową z puszki
robaczek napisał(a): Ciepło i mega sucho. Liczyliśmy na grzyby, ale chyba w tym roku już ich nie będzie :/
U nas też potwornie sucho :/
skuter5 napisał(a): Spotkał się ktoś z białymi śliwkami węgierkami? Czego to krzyżówka?
To mnie zaskoczyłeś. Do dzisiaj nawet nie widziałam, że takie śliwki istnieją
Nasza pogoda w dzień całkiem przyjemna. Jest w sam raz. Fajne przejście z lata na jesień Noce za to już chłodne i burzowe w ostatnich dniach.
skuter5 napisał(a): W jakim garnku przygotowujecie powidła? Lepszy jest z zwykły garnek czy taki z grubym dnem?
Ja mam taki stary garnek, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie do powideł. Jest emaliowany.
skuter5 napisał(a): Ma ktoś przepis na powidła bez mieszania? Nie przypalają się tak przygotowywane?
Moja teściowa kroi śliwki, zasypuje cukrem i odstawia na moc. Potem je gotuje. Nie miesza. Nie próbowałam tak robić. Cykor jestem
mocsłodkości napisał(a): Mam sporą ilość orzechów laskowych (mąż kupuje musli z orzechami, a potem je wyjmuje i odkłada). Jest ich już około 500 g. Co można z nich zrobić? Do czego wykorzystać?
Możesz też je zmielić i zrobić masę orzechową do kruchego ciasta, tortu lub muffinek
mocsłodkości napisał(a): Mam sporą ilość orzechów laskowych (mąż kupuje musli z orzechami, a potem je wyjmuje i odkłada). Jest ich już około 500 g. Co można z nich zrobić? Do czego wykorzystać?
A może masło czekoladowo orzechowe? Ciekawe czy jest gdzieś przepis na takie masło. Sama bym go chętnie wypróbowała
Zauważyliście, że ostatnio ciężko w marketach znaleźć linijkę z prawdziwego zdarzenia? Wszędzie gdzie nie pójdę linijki, które można w rulon zwinąć :/ Nawet ekierki i kątomierze takie są :/ Musiałam na necie zamówić :/ U Was też taki jest?
Robiliście dżem z cukinii? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak on smakuje i do czego go potem wykorzystać. Co z takiego dżemu można przygotować?