Szybko, tanio i smacznie w Warszawie

Wieczorne wypady dają więsze pole manewru bo lokali na takie okazje jest wiele ale w ciągu dnia-szybki lunch nie w fast foodzie? Taki domowy smak myślę, że oferuje Krokiecik przy ul. Zgody. Procz flagowych krokietów ( duet z barszczem niezastąpiony) można tu zjeść smaczne zupki jak bogracz- węgierska zupka z wołowiną, zacierką i ziemniakami. Jest i strogonow, kurczak na kilka sposobów i lekkie sałatki. A na deser można zgrzeszyć z naleśnikami, w których można do woli wybierać. Oferują tu też śniadania gdzie motywem przewodnim jest jajko, ale akurat nie miałam okazji spróbować. Niemniej lokal oceniam na 5 pod względem jakości, smaku i ceny.

Orientalnie-Orchidea

Długo orientalna kuchnia kojarzyła mi się z chińszczyzną z kubeczka albo z makaronem sojowym z sosem i pędami bambusa kupionymi w jednej z pseudo-restauracji w jakimś centrum. Miło zaskoczyła mnie Orchidea, która z powodzeniem wprowadziła mnie w arkana orientalnych smaków Choć przyznam, że w menu przewijają się też inne smaki, ale to daje możliwość zabrania tu kogoś, komu taka kuchnia może wydać się zbyt egzotyczna.
Restauracja urządzona jest z gustem w stylu odpowiadającym karcie dań. Obsługa jest kompetentna, bardzo dobrze orientuje się w składzie dań i potrafi doradzić niezdecydowanym. Posiłki podawane są dość szybko i estetycznie a do tego mają przystępną jak na warszawskie centrum cenę. Dobre zupy i duży wybór dań z owocami morza. Ciekawe też są propozycje w jesiennym menu ale to jak nazwa wskazuje tylko do spróbowania w sezonie...Zapewne tam wrócę, biorąc pod uwagę również bardzo wygodną lokalizację (ul. Szpitalna, Warszawa)

Wierność rodzimej kuchni-Restauracja Zgoda w Warszawie

Takie powiedzenie "cudze chwalicie a swego nie znacie" idealnie oddaje idee z jaką ta restauracja powstała. Na ul. Zgody masę jest różnych barów i knajp, coraz to wymyślniejszych...docenić jednak powinno się też inne punkty z menu jakie zaoferować może polska kuchnia. Uraczyć tu można bigos staropolski w chlebie czy rosół z kołdunami, golonkę czy indyka. Zarówno jedzenie jak i wystrój emanują staropolskim, fajnym klimatem. Bardzo lubię to miejsce i mogę je z czystym sumieniem polecić.

Odp: Gdzie można dobrze, tanio i szybko zjeść w Warszawie??

Faktycznie Krokiecik to odpowiednie miejsce na tego typu preferencje. Dostajesz jedzonko zaraz po zamówieniu, możesz usiąść w sali barowej żeby mieć blisko do wyjścia a serio, właśnie tam siadają Ci, kt. się śpieszą. Jest tanio, za 10 zł już wrzucisz coś na ruszt. Może być lekkie i małe a możesz też się skusić na konkretny obiad. Opcji jest tu wiele tak samo jak ludzi- bo doceniają te walory.

Odp: Trawa cytrynowa

no niestety nie...kiedyś w piotrze i pawle była ale jednorazowo. dziwne. może się nie przyjęła?

Odp: Węgierskie smaki w Warszawie - Restauracja i winiarnia Borpince

No przykro mi za takie niesłuszne, w odwecie rzucone osądy ale cóż, każdemu wolno mieć swoje zdanie. Pozdrawiam Pyzo i mam nadzieję wymienimy inne, przyjazne opinie

Odp: Moja działka

fajna...ach, ja miałem i musiałem sprzedać,..żal...ale szukam kolejnej bo to świetna rzecz takie zacisze.

Odp: Dieta lekkostrawna

no zbyt wiele wykluczających się rzeczy...choc ja też liczyłem na jakies rady...