nogawkuchni

nogawkuchni

Srebrny Ekspert
[Przepisów: 403]

Przecier pomidorowy

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
         
ocena: 4/5 głosów: 8

Taki przecier domowej produkcji świetnie nada się do wszelakich dań przykładowo z makaronem, ryżem, kaszami, może posłużyć za pomidorowy sos, znakomicie też nada się do pomidorówki, czy warzywnego leczo.

Przecier pomidorowy

Składniki:

Przecier pomidorowy

 

Sposób przygotowania:

Przecier pomidorowy
Z umytych pomidorów wyciąć gniazda nasienne i pokroić pomidory na mniejsze części. Nie obieram pomidorów ze skórek, ale jeśli ktoś chce to może je obrać. Pokrojone pomidory przełożyć do rondelka i nastawić garnek z pomidorami na gotowanie. Gotować rozdrobnione pomidory na niedużym ogniu do momentu, aż się rozgotują.

Jeśli pomidory są mało soczyste, to można do nich dodać nieco wody, by nie przywierały do garnka, by się nie przypalały. Pomidory w trakcie gotowania od czasu do czasu przemieszać. Rozgotowane pomidory, które puściły sok przetrzeć przez sito do czystego garnka. Przetarte pomidory znajdujące się w garnku nastawić ponownie na gotowanie i gotować je na małym płomieniu przez około 10 – 15 minut, aż się zagotują, doprawiając je w tym czasie szczyptą pieprzu, sporą dawką granulowanego czosnku oraz solą i cukrem do smaku.

Do przecieru pomidorowego można dodać także inne, swoje ulubione przyprawy,zioła, jak na przykład bazylia, oregano, tymianek, czy cokolwiek, co preferujemy. Gorący, doprawiony przecier przelać do wyparzonych słoiczków. Napełnione słoiczki zakręcać i odstawiać do góry dnem, pozostawiając je tak do wystygnięcia.