Dlaczego?

Obserwuj wątek

Odp: Dlaczego?

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
oj Smakoszu nieładnie, nieładnie. przecież wiesz ile przepisów zablokowałam , i tak jeszcze piszesz? nieładnie.

Odp: Dlaczego?

Trudno Pyzo,nie mam zamiaru psuć sobie humoru przez Ciebie miłego dnia życzę,.

Odp: Odp: Dlaczego?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
smakosz1988, a ja (wredna Pyza) po prostu takim "mistrzom" jak Ty najzwyczajniej w świecie nie wierzę. Jak ktoś jest pasjonatem gotowania i chce się tym dzielić z innymi to kupi najprostszy aparat czy telefon z aparatem, nawet używany, żeby było widać co i jak robi a przepisywać z zeszytu czy innych źródeł to każdy głupi potrafi. Do takich przepisów nawet nie zaglądam bo z doświadczenia wiem, że nie warto.

Możesz się obrazić, ale tak właśnie myślę i wiele osób też.

Odp: Dlaczego?

A ja się czuję urażona w tym momencie.Mam zeszyt gdzie są setki przepisów pochodzących od dziada pradziada aż do mnie.Wiele potraw jeszcze przed znalezieniem tej strony wypróbowałam i zamieszczając je tutaj chciałam aby i każdy kto zerknie spróbował sam zrobić.Z mojej strony to wygląda tak że mam telefon ( domowy) nim niestety zdjęcia nie zrobię.A że wstawiam 10-15 zdjęć dziennie? Bo akurat mam czas,bo lubię to robić,lubię się dzielić.I nie jestem pazerna na punkty.Gdyby tak było to żyłabym z samych poleconych bo znajomych mam na pęczkiJesteście niesprawiedliwe.Ja wiem że istnieje wolność słowa ale bardzo mnie zabolało to co tu przeczytałam.

Odp: Odp: Dlaczego?

Konczi napisał(a):

Witajcie ... widzę że nie tylko ja mam wrażenie, że część użytkowników wklepuje przepis z innej strony i wysyła bądź zapożyczy zdjęcia - nie wierze że ktoś dziennie gotuje po 10 potraw - nierealne ... szkoda tylko że nie można tego zweryfikować w 100% ...


Konczi....to nie wrażenie tylko rzeczywistośc,dlatego jeśli macie troszkę czasu poszperajcie w sieci i zgłaszajcie plagiaty.Poniekąd jest to w interesie wszystkich uczciwych użytkowników tej strony

Odp: Dlaczego?

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
Babciugramolko- chyba dobrze odmieniłam wpis rewelacyjny, to samo napisałam ale na priv

Odp: Dlaczego?

LIDZIA
  • LIDZIA

  • Posty: 25
  • Przepisy: 329
  • Artykuły: 14
Uwielbiam gotowanie. To moja pasja obok poezji śpiewanej i malowania. Dziwne połączenie? Ale tak jest. Jeśli zamieszczę przepisy z innych stron, to tylko moje i z moimi zdjęciami. Wielkie dzięki za wsparcie Babciagramolka. Pozdrawiam.

Odp: Dlaczego?

Konczi
  • Konczi

  • Posty: 80
  • Przepisy: 1780
  • Artykuły: 135
Witajcie ... widzę że nie tylko ja mam wrażenie, że część użytkowników wklepuje przepis z innej strony i wysyła bądź zapożyczy zdjęcia - nie wierze że ktoś dziennie gotuje po 10 potraw - nierealne ... szkoda tylko że nie można tego zweryfikować w 100% ...

Odp: Dlaczego?

Babciagramolka
Lidziu - powiem Ci tak . Marzycielka z Ciebie Wierzysz w to , że te osoby wstawiające hurtowo przepisy bez zdjęć gotują ? Bo ja nie mam , żadnych wątpliwości że to jest ,, wyścig szczurów " po punkty . Można coś dostać za darmo to się klepie . Połowa przepisów nie przechodzi wstępnego sprawdzania ( bo Moderatorzy odrzucają ewidentne plagiaty ) .Reszta przechodzi bo albo Moderator z przemęczenia ma już ,, pomroczność - jasną " albo plagiat jest z cyklu ,, inteligentnych " ( poprzestawiane zdania , coś wycięte , coś dodane po słówku i już google nie łapią jako plagiat ) .Spróbuj popytać w komentarzach tych speców od gotowania o konkrety to albo nie odpowiedzą , albo usłyszysz ,że się czepiasz , albo jeszcze gorzej .
Jak ktoś mi raptem wstawia stos przepisów na owoce morza , pieczenie jagnięce ( ciekawe gdzie zdobywa jagnięcinę ) w winie - czyli potrawy luksusowe a jednocześnie nie stać go na aparat fotograficzny za 500 zł ( i jeszcze na raty można brać ) to co o tym sądzisz ?

Zawsze mi się wydawało że użytkownicy stron kulinarnych to specyficzny ludek maniaków kulinarnych . Takich co to uwielbiają sprawdzać jak smakuje coś nowego , testują nowe smaki , uczą się całe życie , nie ciężko im lepić pierogi , gotować normalny rosół , czy przecierać zupki dla dzieci zamiast karmić je słoikowymi .

Po co ktoś kto nie lubi gotować wchodzi na stronę kulinarną ? Po co wstawia hurtowo przepisane z innych źródeł przepisy ? Bo jest pazerny i tyle .

Wstawiając przepis zaznaczamy w krateczce ,. że tekst zamieszczony obok jest prawdą - ten tekst :

,,... Oświadczam, że przepis (treść oraz zdjęcie) nie został skopiowany z żadnej publikacji tradycyjnej ani elektronicznej i zamieszczając go w serwisie Gotujmy.pl nie naruszam prawa autorskiego...."

Czy ci nieuczciwi zdają sobie sprawę , że to oznacza odpowiedzialność karną ? Fałszywe potwierdzenie nieprawdy - może nie ciekawie skutkować dla plagiatora .

Masz rację - ja ze swoimi 1773 przepisami ( wszystkie ze zdjęciami - wszystkie ugotowane ) - wstawianymi od 3 lat czułam się dumna z rangi Złotego Eksperta . Teraz czuję się jak by mi ktoś napluł w twarz . Moja praca jest nic nie warta . Wysoką rangę można sobie naklepać w 2 miesiące - mało tego - można zgarnąć nagrody na które ja nie będę jeszcze długo mieć punktów ( przy zmianie systemu przelicznik był taki , że dostałam za stare punkty wirtuali tyle ile hurtownik za ok.150 przepisów bez zdjęć - ile czasu mu to zajęło ? ) .

Nie ma systemów idealnych ale przykro mi ale ten gdzie daje się 20 punktów za przepis bez zdjęcia - 25 za przepis z 1 zdjęciem - a 30 za przepis z sesją krok po kroku jest dla mnie absurdalny .Promuje plagiatorów i cwaniaków .

Druga sprawa to to , że nie ma automatycznej odpowiedzialności za plagiaty . Dla mnie ktoś kto zostaje raz przyłapany na kopiowaniu -powinien zostać pouczony ( bo może nie wie , a przepisy zablokowane ) , drugi raz zostaje przyłapany - wyzerować konto ze wszystkich punktów - trzeci raz - blokada konta i tyle .

Co do Twojego pytania o twoje przepisy zamieszczone gdzie indziej . Zasada jest taka- nie wolno wstawiać identycznego opisu ( zdjęcie i składniki mogą pozostać nie zmienione ) . Właściciel strony chce uniknąć hurtowego przenoszenia przepisów z innych stron które będą w Googlach kierowały nie tylko na Gotujmy.pl ale i inne strony . Trzeba przepis przeedytować ( opisać po nowemu ) , Nowy przepis można zamieszczać w niezmienionej formie pod warunkiem , że najpierw będzie zamieszczony tu , a dopiero potem gdzie indziej ( musi tam być podana data i godzina zamieszczenia żeby można było sprawdzić ) - jeśli takiej możliwosci nie ma lepiej tekst opisu procedury przeedytować .

Trzymaj się - gotuj - wstawiaj przepisy i uwierz mi jest tu wielu maniaków ( takich jak ja ) , którzy gotowanie uwielbiają i nie siedzą tu dla nagród tylko dla tego , że to lubią .




Odp: Dlaczego?

agabi22
  • agabi22

  • Posty: 334
  • Przepisy: 523
  • Artykuły: 9
no to na takie superprzepisy czekamy

Odpowiedz na/ edytuj Dlaczego?