Jak odmówić dokładki?

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Jak odmówić dokładki?

caroline1983
Pyza napisał(a):

moja Teściowa zawsze namawia wszystkich przy stole do dołożenia sobie następnych porcji - my z mężem znaleźliśmy na to, jak się okazało z czasem, świetny sposób. Jak coś nam bardzo smakuje to po cichu proszę żeby zapakowała nam trochę do domu - my nie musimy w siebie wmuszać a Ona jest szczęśliwa, że aż tak smakowało


Super metoda. W ten sposób obie strony sa zadowolone.

Odp: Odp: Jak odmówić dokładki?

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
moja Teściowa zawsze namawia wszystkich przy stole do dołożenia sobie następnych porcji - my z mężem znaleźliśmy na to, jak się okazało z czasem, świetny sposób. Jak coś nam bardzo smakuje to po cichu proszę żeby zapakowała nam trochę do domu - my nie musimy w siebie wmuszać a Ona jest szczęśliwa, że aż tak smakowało

Odp: Jak odmówić dokładki?

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
O mój Boże! Teraz nie wiem, czy mam normalnych czy nienormalnych teściów, bo nie wmuszają mi jedzenia.Albo może uważają,że i tak dobrze już wyglądam?
To akurat żart, ale też nie lubię sytuacji gdy pod presją mam coś "dopychać", bo ktoś na siłę mnie chce uszczęśliwić.Raczej się nie poddaję i stanowczym dziękuję odmawiam, a jak ktoś na siłę mi coś nałoży to leży na talerzyku, lub skubnę 1-2 kęsy i stwierdzę,że jednak jestem tak pełna,że więcej pomimo pysznego smaku nie dam rady zjeść.

Odp: Jak odmówić dokładki?

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja również się zgadzam z powyższą odpowiedzią, chociaż wiem z doświadczenia, że nawet jak odmówimy to i tak dostajemy dokładkę... ale jeśli ją zostawimy to powinniśmy dać do zrozumienia, że nie mieliśmy już na nią ochoty.

Odp: Jak odmówić dokładki?

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Zgadzam się z Papają. Grzeczna odmowa i stanowczość w razie nalegania. A jeśli ktoś nam jednak nałoży dodatkową porcję na talerz, po prostu zostawić.

Odp: Jak odmówić dokładki?

Papaja
  • Papaja

  • Posty: 522
  • Przepisy: 382
  • Artykuły: 8
nie dziękuję już sie najadłam lub najadłem

Odp: Jak odmówić dokładki?

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Mialam z tesciową kiedys podobną sytuację
Po prostu ona ona mi nakladla a ja nie zjadlam i sie potem denerwowala ..
po jakimś czasie nie dokladala juz tylko namawiala... skoro tez nic z tego nie wychodzilo to i temu dala spokoj. Teraz problemu juz nie ma...

Odp: Jak odmówić dokładki?

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Teść teściem, trzeba być asertywnym. Swoją drogą ciekawe jakby zareagował, gdybyś rzuciła pawia na stół z tego przejedzenia

Odp: Jak odmówić dokładki?

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
a mąż ma dobry metabolizm czy szybko zmienia ubrania na większe? ;p ;p

Odp: Jak odmówić dokładki?

monia
  • monia

  • Posty: 2
  • Przepisy: 4
  • Artykuły: 0
witam bardzo to wszystko ciekawe co mówicie ja mam ten sam problem z teściowa cały czas mówi ze jestem za chuda i ładuje mi na talerz cała masę jedzenia czy to święta czy tez zwykła wizyta znalazlam sposób unikam spotkań z nią jak ognia heheheheheh a już jak muszę być z nią przy jednym stole to podmieniam talerze czyli pełen mężowi pusty sobie!

Odpowiedz na/ edytuj Jak odmówić dokładki?