kuchnia wloska

Obserwuj wątek

Odp: kuchnia wloska

Ech czasem mi brakuje kuchni włoskiej i pracowania w Pjzzeri Włoskiej ale za to codziennie przez miesiąc pizza na kolacjeo 5 rano , o 14 różnego rodzaju pasty a na śniadanie Nutella i inne tuczące specjały

Odp: kuchnia wloska

msewka
  • msewka

  • Posty: 4190
  • Przepisy: 607
  • Artykuły: 0
Ja raz tylko byłam we Włoszech i tamta kuchnia bardzo mi smakowała. A przechodząc obok pizzerii po prostu ciężko nie wstąpić.Byłam w miasteczku Maranello w ponoć ekskluzymnym lokalu na uroczystej kolacji.
O tym,że często kucharz gotuje niemal przy gościach słyszałam wcześniej,ale tam przeżyłam szok.Elegancki lokal, dekoracje i zastawa a tu tęgi (bardzo) i upocony (też bardzo) kucharz wiezie potrawę na wózku wraz z kelnerem i nakłada na talerze gościom.Może nie nakłada,tylko wrzuca bo tak to dokładnie wyglądało.Jedzenie było pyszne, oprócz moze jakiejś brei ze szpinakiem.Co mi się nie podobało,że kolejne potrawy nakładali na ten sam talerz, nawet jeśli poprzedniej się nie dokończyło.Tak więc co niektórzy mieli niiezły "bigos" . Trunki włoskie też są dobre, choć tego ich rzadkiego winka do wszystkich posiłków miałam dość.Ale już noccino i kilka innych pyszności chętnie degustowałam.
W Wenecji natomiast podano nam na obiad coś pysznego, tylko do dziś nie wiem co to było.Tak to jest jak się nie zna języka.Coś jak mięso w marynacie,pokrojone w cieniutkie paseczki.Ale równie dobrze mogło to być jakieś warzywo,którego nie znam.Jeszcze czuję ten smak.
No i kawa-bardzo dobra,ale nie dla prawdziwych polskich kawoszy.Po wypiciu kilku filiżnaek nadal nie miałam wrażenia,że jestem po porannej kawie.Troszkę to za słabe było dla mnie.
No i jeszcze pieczywo.Niestety nie zamieniłabym naszego chleba na te ich "buły".
Ale ogólnie wrażenia kulinarne są pozytywne.Chętnie jeszcze raz bym się wybrała.

Odp: Odp: kuchnia wloska

ulcia21
  • ulcia21

  • Posty: 3060
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Skrytykował i sobie poszedł

A moze nie poszedl,moze da nam super przepisy na wloskie potrawy .Zobaczymy i czekamy .

Odp: kuchnia wloska

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Skrytykował i sobie poszedł
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: kuchnia wloska

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
no podaj ciekawe pomysły

Odp: kuchnia wloska

astra
  • astra

  • Posty: 605
  • Przepisy: 37
  • Artykuły: 0
No to podaj nam parę fajnych , oryginalnych przepisow

kuchnia wloska

shemhamforash
nie wiem jak to wyglada z kuchniami innych krajow(nie zdazylem jeszcze przegladnac),ale przepisy zamieszczone tutaj w dziale kuchni wloskiej....,wybaczcie,ale sa tandetna proba spolszczenia (nieraz nawet nie wiadomo jaki ma cel autor niektorych tych pozmienianych przepisow).sadze,ze wiele z nich jest przepisana z jakiejs marnej ksiazki probujacej imitowac ksiazke kucharska.we Wloszech (w kuchni) pracuje od parunastu lat,od ponad.5 lat jestem szefem kuchni w restauracjach.nie uwazam sie za mistrza,ale moge zagwarantowac,ze wiekszosci tych potraw przecietny Wloch by nie zjadl.
coz...wszedlem na ta strone,aby sobie przypomniec pare przepisow Polskich i znalazlem naprawde niezle opracowane strony z wartosciowymi przepisami i uwagam.nie rozczarowalem sie,ale...zdaje sie ze lepiej gdybym zostal przy kuchni polskiej.
P:S.
dla jednego z autorow tych przepisow-wyglad makaronu tortiglioni-tutaj blednie tlumaczony jako swiderki(po wlosku-fusilli)
obrazek

Odpowiedz na/ edytuj kuchnia wloska