Mówienie "smacznego" przed posilkami

Obserwuj wątek

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

Creator
  • Creator

  • Posty: 71
  • Przepisy: 11
  • Artykuły: 0
W Bawarii jak nie bekniesz po posilku lub nie zrobisz tego no... w drugą stronę To moga sie na Ciebie obrazic bo to by znaczylo ze Ci nie smakowalo

Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

mediana napisał(a):


a jeśli ktoś kichnie w momencie opowiadania o czymś to mówimy "prawda" bo to znak, że to co ktoś opowiada jest prawdziwe


dobre musze sobie zapamietac

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
U mnie "smacznego" przed posiłkiem a "dziękuję "po, praktykuje się na zlotach rodzinnych ( w innych sytuacjach wydaję się być to dość sztuczne). W tygodniu raczej każdy je kiedy może hehehe i nie czeka na innych bo by sie nie doczekał
a jeśli ktoś kichnie w momencie opowiadania o czymś to mówimy "prawda" bo to znak, że to co ktoś opowiada jest prawdziwe

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

Doda
  • Doda

  • Posty: 21
  • Przepisy: 97
  • Artykuły: 0
Haha dobre porownanie do tego na zdrowie.
Bardziej nieszczesliwego "grzecznego" powiedzonka nie znam.
Smacznego tez nie praktykuje, trąci wioską.
A co sadzicie o czekaniu z rozpoczeciem posilku az wszyscy siada do stolu? Wg mnie to w ogole inna kategoria i bezwzglednie jej przestrzegam. Ale moze kto inny z kolei mnie wysmieje w tym miejscu ;p ; p ;p

Mówienie "smacznego" przed posilkami

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Wlasnie. Mam pewne opory przed mowieniem smacznego, po prostu w moim domu rodzinnym sie tego nie praktykowalo. Tak sami jak nie praktykowalo sie mowic "na zdrowie" po tym jak ktos sie usmarał kichając.
Czy moze ktos przedstawic jakies standardy postepowania w takim wypadku?
Nie mam jakichs racjonalnych oporow (w tym pierwszym przypadku), raczej chodzi o przyzwyczajenie, a raczej jego brak.

Odpowiedz na/ edytuj Mówienie "smacznego" przed posilkami