Mówienie "smacznego" przed posilkami

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

chef
  • chef

  • Posty: 406
  • Przepisy: 16
  • Artykuły: 0
malgorzata napisał(a):

Creator napisał(a):

W Bawarii jak nie bekniesz po posilku lub nie zrobisz tego no... w drugą stronę To moga sie na Ciebie obrazic bo to by znaczylo ze Ci nie smakowalo

To nieprawda. Bylam wiele razy w Bawarii i nie spotkam sie z takim zachowaniem.
Tak moze i bylo, ale kilkaset lat temu. W Polsce zreszta tez.

to jest trochę innaczej ...nie z tej strony ... po prostu jak się komuś przydarzy to w bawarii uważa się to za naturalny objaw satysfakcji żołądka ... i nie trzeba nikogo przepraszać ani się czerwienić ...ot i tyle

Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

malgorzata
Creator napisał(a):

W Bawarii jak nie bekniesz po posilku lub nie zrobisz tego no... w drugą stronę To moga sie na Ciebie obrazic bo to by znaczylo ze Ci nie smakowalo

To nieprawda. Bylam wiele razy w Bawarii i nie spotkam sie z takim zachowaniem.
Tak moze i bylo, ale kilkaset lat temu. W Polsce zreszta tez.

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
No to chyba wynika z tego ze nie stosowalo sie tego u Ciebie w domu i nie jestes przyzwyczajony, dla mnie jest to naturalne i serdeczne jak prawda czy na zdrowie do kichajacego i jak na zdrowie do pijacego, a ponadto w wielu krajach chyba tak mowia, stad enjoy your meal i bon apetit...

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
hmmm... nie lezy mi to
uwazam, ze jest takie na sile, ale musze przyznac ze slyszalem wiele uzasadnien, dlaczego nie powinno sie tego mowic.. ale nie chodzi wlasnie o zadne z nich
po prostu sa rzeczy, ktore intuicyjnie wydaja Ci sie ok, a sa takie, ktore będą kwadratowe nawet jak sie bardzo starasz zeby nie byly
moze slowo "nienaturalne" najlepiej zwerbalizuje to co czuje do tego obyczaju

Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
No ale bo nie jestes przyzwyczajony czy tez uwazasz ze traci wioska i jest nieszczesliwe, a jesli tak to czemu?

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
cremebrule, zgadzam sie calym sercem i tez takie zachowanie wynioslem z domu, uwazam je za bardzo naturalne i fajne
ale do smacznego sie nie przekonam! )

Odp: Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

cremebrule
  • cremebrule

  • Posty: 1197
  • Przepisy: 29
  • Artykuły: 0
Ja nie wiem co wy chcecie od smacznego, ja uwazam to za fajny obyczaj i stosuje nawet na co dzien, bo uwazam ze takie szczegoly w domu sa istotne, a jesli jemy posilek razem tez zawsze czekamy az kazdy usiadzie i staramy sie nie wstawac az wszyscy skoncza, na koniec dziekuje oczywiscie, nie jest to jakas scisla regula ale jesli mozna to tak robimy, nawet jak jem tylko z mezem, co nie znaczy ze czasami nie jemy przed tv siedzac na kanapie

Odp: Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

Creator napisał(a):

W Bawarii jak nie bekniesz po posilku lub nie zrobisz tego no... w drugą stronę To moga sie na Ciebie obrazic bo to by znaczylo ze Ci nie smakowalo


A to nie raczej wyczaj tylko niektorych krajow arabskich?
Bylem w Bawarii i pare razy na festach i nikt nie bekal

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

Creator
  • Creator

  • Posty: 71
  • Przepisy: 11
  • Artykuły: 0
Nikomu

Odp: Mówienie "smacznego" przed posilkami

mediana
  • mediana

  • Posty: 429
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
Trudne zadanie paniom też nie odpuszczają;>?

Odpowiedz na/ edytuj Mówienie "smacznego" przed posilkami