Mycha_97

Mycha_97

Kuchcik
[Przepisów: 1]

Duszone gruszki w winie na ostro

  • TRUDNOŚĆ: łatwe
  • CZAS:
  • PORCJE: 2
         
ocena: 4/5 głosów: 6

W zimowe wieczory najlepsze na rozgrzanie jest wino z aromatycznymi przyprawami. Ja zrobiłam ostatnio deser z moich ulubionych owoców. Wyszedł naprawdę pyszny ;)

Duszone gruszki w winie na ostro

Składniki:

Duszone gruszki w winie na ostro

Na całe danie

Sposób przygotowania:

Duszone gruszki w winie na ostro
 Wykonanie : Wino wlewamy do garnka wraz z przyprawami. Podgrzewany je. Dodajemy obrane I wydrążone gruszki. Dusimy przez ok. 15-20 min w zależności od tego jaką miękkość chcemy uzyskać.

W między czasie w kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę I dodajemy do niej drobno pokrojona papryczkę chili lub kilka kropel tabasco.

Gruszki wykładamy na talerz. Do otworów po gnieździe nasiennym dodajemy ulubioną konfiturę I delikatnie polewamy przelanym przez sito winem.

Całość ozdabiamy czekoladą która naprawdę cudownie komponuje się z delikatną I aromatyczną gruszka;)

Smacznego!  

Wykonanie

Wykonanie :
Wino wlewamy do garnka wraz z przyprawami.
Podgrzewany je. Dodajemy obrane I wydrazone gruszki. Dusimy przez ok. 15-20 min w zależności od tego jaką miękkość chcemy uzyskać.
W między czasie w kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę I dodajemy do niej drobno pokrojona papryczke chili lub kilka kropel tabasco. Gruszki wykładamy na talerz. Do otworów po gnieździe nasiennym dodajemy ulubioną konfiture I delikatnie polewamy przelanym przez sito winem. Całość ozdabiamy czekoladą która naprawdę cudownie komponuje się z delikatną I aromatyczną gruszka ;)Smacznego!