Automat do pieczenia chleba

Obserwuj wątek

Odp: Automat do pieczenia chleba

Gastrosklep.pl
W kwestii automatu to też wiele zalezy id budżetu jaki posiadamy na ten cel,jednak w sklepach internetowych można znaleźć kilka ciekawych propozycji i nie będą też drogie. Mogę pomoc i doradzić podczas wyboru.

Odp: Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

7dziadek
  • 7dziadek

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Alex_M napisał(a):

7dziadek napisał(a):

Witam All


Mam automat do chleba i problem bo chleb i bułka drożdżowa mocno przyklejaja się do foremki [podłużna z 2-ma mieszadłami] tak że nie sposób wyciągnąć - robiłem nawet tak ze wyciągałem mieszadełka po ugnieceniu ciasta i to niewiele pomogło
Poradźcie coś ?

o kurczę, mam automat już 4 lata ale nigdy mi się nic nie przykleilło... szwagierce i tesciowej tez nie...
jaki masz automat? moze powierzchnia nie jest idealnia gladka masz mozliwosc zrobic i wstawic zdjecie srodka pojemnika?



Automat to UNOLD 8641 a foremka jest standardowa na dwa mieszadła jak w innych automatach. Foremka w środku ma kilka miejsc podrapanego teflonu ale to IMHO nie powinno decydować ?
Mam inny automat na jedno mieszadło i tam wyskakuje z formy ok , czasami drobne kłopoty

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

Alex_M
  • Alex_M

  • Posty: 60
  • Przepisy: 1760
  • Artykuły: 12
7dziadek napisał(a):

Witam All


Mam automat do chleba i problem bo chleb i bułka drożdżowa mocno przyklejaja się do foremki [podłużna z 2-ma mieszadłami] tak że nie sposób wyciągnąć - robiłem nawet tak ze wyciągałem mieszadełka po ugnieceniu ciasta i to niewiele pomogło
Poradźcie coś ?

o kurczę, mam automat już 4 lata ale nigdy mi się nic nie przykleilło... szwagierce i tesciowej tez nie...
jaki masz automat? moze powierzchnia nie jest idealnia gladka masz mozliwosc zrobic i wstawic zdjecie srodka pojemnika?

Odp: Automat do pieczenia chleba

7dziadek
  • 7dziadek

  • Posty: 2
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Witam All


Mam automat do chleba i problem bo chleb i bułka drożdżowa mocno przyklejaja się do foremki [podłużna z 2-ma mieszadłami] tak że nie sposób wyciągnąć - robiłem nawet tak ze wyciągałem mieszadełka po ugnieceniu ciasta i to niewiele pomogło
Poradźcie coś ?

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

aneczka_brie
Joasiagotuje napisał(a):

Ja niedawno dostałam wypiekacz do chleba, model jak w linku http://www.profi-kuchnia.pl/electrolux-ebm-8000-p10892.html Wypiekacz sprawuje się dobrze, za pierwszym razem trochę chlebek mi nie wyszedł ale teraz jakoś daje radę i jest o wiele lepiej. Chlebek wychodzi mi coraz lepszy, eksperymentowałyście z jakimiś inny chlebami niż standardowe, chleb z żurawiną robi się jakoś inaczej ?


A jak się sprawdza ten electrolux? bo właśnie szukam czegoś, a w sumie widziałam w okazje.info, ze cena jest całkiem fajna - w różnych sklepach internetowych zaczyna się od ok. 480 zł....
Jakie wrażenia? jaki rodzaj chlebka robiłaś? ...

Odp: Automat do pieczenia chleba

Joasiagotuje
Ja niedawno dostałam wypiekacz do chleba, model jak w linku http://www.profi-kuchnia.pl/electrolux-ebm-8000-p10892.html Wypiekacz sprawuje się dobrze, za pierwszym razem trochę chlebek mi nie wyszedł ale teraz jakoś daje radę i jest o wiele lepiej. Chlebek wychodzi mi coraz lepszy, eksperymentowałyście z jakimiś inny chlebami niż standardowe, chleb z żurawiną robi się jakoś inaczej ?

Odp: Automat do pieczenia chleba

oszude
  • oszude

  • Posty: 55
  • Przepisy: 183
  • Artykuły: 0
A oto mój chlebek z automatu pszenno-razowy.Nie miałem przekonania na początku ale po kilku pieczeniach bardzo mi sie spodobał i polecam zakup.
obrazek

Automat do pieczenia chleba

bietka
  • bietka

  • Posty: 18
  • Przepisy: 188
  • Artykuły: 4
Od niedawna mam automat do chleba i robiłam tylko ciemne i własnie zawsze mi opadały. Teraz muszę spróbować upiec jasny czy mi wyjdzie.

Odp: Automat do pieczenia chleba

pepsicOLA
  • pepsicOLA

  • Posty: 48
  • Przepisy: 193
  • Artykuły: 1
Według mnie lepiej wychodzą jasne. Może to wynika z tego, że nie używam mieszanek.
Z ciemnych tylko turecki chlebek w 100% mi się udał.
Inne ciemne robiłam na zakwasie i zapadały sie do środka choć w smaku były bardzo dobre.

Odp: Odp: Automat do pieczenia chleba

klautel_Jacek
Jak to wygląda z doświadczenia, lepiej wychodzą jasne czy ciemne chleby ?

Odpowiedz na/ edytuj Automat do pieczenia chleba