Ciasta na weselach

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Ciasta na weselach

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Bahus napisał(a):

Pieczenie tortów na wesele uważam za stratę czasu. Przy takich kosztach jakie się za tę imprezę ponosi, to zamówienie u profesjonalistów jest na prawdę nie dużym wydatkiem. A mamy 100% pewności, że będzie ok.

Chyba się zgodzę ja nie miałabym głowy do pieczenia sobie tortu na własne wesele i koszty są porównywalne w sumie a jak nie wyjdzie to co ja wtedy zrobię...
Chociaż mamy z mężem znajomą która piecze wyborne torty i takowy zamówiliśmy na chrzciny Młodego i był pycha i widać że dziewczyna lubuje się w takich wypiekach.
W tą sobotę byłam na weselu i muszę powiedzieć że spróbowałam 2-3 rodzaje ciasta i tylko babeczki przypadły mi do gustu Sernik wolę swój a ciasto z galaretką po jednym kęsie poszło w odstawkę...

Odp: Odp: Ciasta na weselach

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Nie zgodze się. teraz jest taka konkurencja w branży cukierniczej że naprawę jest w czym wybierać i znalezienie cukierni z produktami nas zadawalającymi nie stanowi większego problemu. Problem się zaczyna gdy mieszkamy we wsi do 50 tys. mieszkanców bo wybór jest wtedy niewielki

Odp: Ciasta na weselach

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
tylko jezeli potrafi się samemu zrobic taki tort to wtedy to naprawdę zbędny wydatek....a w ubiegłym roku za tort weselny średniej wielkości w cukierni zazyczyli sobie 400 zł....więc nie wiem czy to takie małe koszty....
poza tym na weselach podaje się tez kruche ciasteczka a te zrobione w domu sa duuuużo lepsze niż z najlepszej cukierni....

Odp: Ciasta na weselach

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Pieczenie tortów na wesele uważam za stratę czasu. Przy takich kosztach jakie się za tę imprezę ponosi, to zamówienie u profesjonalistów jest na prawdę nie dużym wydatkiem. A mamy 100% pewności, że będzie ok.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Odp: Ciasta na weselach

magdafer
  • magdafer

  • Posty: 103
  • Przepisy: 39
  • Artykuły: 0
caroline1983 napisał(a):

stronach ciasto trzeba samemu dostarczyc do lokalu (tak samo napoje i alkohol) i tylko od nas zalezy wybór cukierni.
u mnie tak samo i niegdy nie bylo problemu,zeby restaurator mial jakies pretensje

Odp: Ciasta na weselach

caroline1983
W moich stronach ciasto trzeba samemu dostarczyc do lokalu (tak samo napoje i alkohol) i tylko od nas zalezy wybór cukierni. Jest też kilka pań które na zamówienie pieką ciasta u siebie w domu.

Odp: Ciasta na weselach

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Nie miałem listy z prezentami. Dostałem jeden robot kuchenny (udany) i same pieniądze Dzięki temu w podróż poślubną zorganizowaliśmy kulinarny objazd Włoch wynajętym na miejscu samochodem

Odp: Odp: Odp: Ciasta na weselach

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Pablito napisał(a):

cherry napisał(a):

No właśnie, tylko przy takich masowych imprezach trochę strach, czy ufać ciociom, jakich użyją jajek, niestety byłam na weselu, gdzie połowa gości pochorowała się z powodu salmonelli - mnie na szczęście ominęło, bo nie przepadam za ciastami z dużą ilością masy, więc jadłam tylko te suche.

A podobno jest teraz tak, że lokale nie pozwalają na domowe ciasta tylko sami zapewniają również desery, żeby potem nie było pretensji do Domu Weselnego, że to w ich potrawach coś było nie tak.

Spotkaliście się z czymś takim?


Ja wesele robiłem w sporym lokalu i nikt pretensji do mnie nie miał o to, że chce mieć na stołach ciasta z wybranej przez siebie cukierni


Hehe, no dziwne, żebyś np. przy liście z prezentami zamieszczał ankietę z pytaniami dot. wyboru menu

Odp: Odp: Ciasta na weselach

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
cherry napisał(a):

No właśnie, tylko przy takich masowych imprezach trochę strach, czy ufać ciociom, jakich użyją jajek, niestety byłam na weselu, gdzie połowa gości pochorowała się z powodu salmonelli - mnie na szczęście ominęło, bo nie przepadam za ciastami z dużą ilością masy, więc jadłam tylko te suche.

A podobno jest teraz tak, że lokale nie pozwalają na domowe ciasta tylko sami zapewniają również desery, żeby potem nie było pretensji do Domu Weselnego, że to w ich potrawach coś było nie tak.

Spotkaliście się z czymś takim?


Ja wesele robiłem w sporym lokalu i nikt pretensji do mnie nie miał o to, że chce mieć na stołach ciasta z wybranej przez siebie cukierni

Odp: Ciasta na weselach

Ja po prostu unikam ciast na weselach, a zwłaszcza tortów. Nie mam zaufania... Zazwyczaj jest tyle dobrych rzeczy...

Odpowiedz na/ edytuj Ciasta na weselach