Ciasta na weselach

Obserwuj wątek

Odp: Ciasta na weselach

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
No właśnie, tylko przy takich masowych imprezach trochę strach, czy ufać ciociom, jakich użyją jajek, niestety byłam na weselu, gdzie połowa gości pochorowała się z powodu salmonelli - mnie na szczęście ominęło, bo nie przepadam za ciastami z dużą ilością masy, więc jadłam tylko te suche.

A podobno jest teraz tak, że lokale nie pozwalają na domowe ciasta tylko sami zapewniają również desery, żeby potem nie było pretensji do Domu Weselnego, że to w ich potrawach coś było nie tak.

Spotkaliście się z czymś takim?

Odp: Ciasta na weselach

Pablito
  • Pablito

  • Posty: 380
  • Przepisy: 10
  • Artykuły: 0
Ja miałem ciasta zakupione, ale poza lokalem w którym mieliśmy wesele. Wybrałem cukiernie, która robiła takie ciasta, jakie mi smakują. Jeśli wesele robi się na prawdziwej wsi, w remizie, gdzie wszystkie ciocie gotują to pewnie racje bytu mają również ciasta własnoręcznie robione, ale w przeciwnym razie szkoda czasu, konkurencja jest na tyle spora, że zdołasz zamówić odpowiednie ciasta, w odpowiedniej cenie i jakości.

Odp: Ciasta na weselach

misia14
  • misia14

  • Posty: 414
  • Przepisy: 290
  • Artykuły: 17
Ja uważam, że nic nie zastąpi na weselu i innych rodzinnych uroczystościach domowego ciasta, tortu i ciasteczek...tylko czy to jest taniej....bez wątpienia prościej zamówić w cukierni ale te nigdy nie dorównują domowym bardzo dobrym wypiekom. Problemem może być tylko to,że nie każdy właściciel lokalu pozwala na domowe ciasta...

Ciasta na weselach

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Cześć Wszystkim

Czy uważacie, że lepiej (taniej, smaczniej) wychodzi samodzielne pieczenie ciast - oczywiście wiadomo, babcie, ciocie i dalsze kuzynki zostają zobligowane do pichcenia - czy jeśli to lokal oferuje ciasta?

Odpowiedz na/ edytuj Ciasta na weselach