Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Obserwuj wątek

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

marysianka667
Wymioty u niemowlaków są niepokojącym objawem. Mogą bowiem szybko doprowadzić do odwodnienia organizmu dziecka
http://www.dlarodzinki.pl/niemowle/zdrowie/wymiotujace-niemowle-uwazaj-by-nie-dopuscic-do-odwodnienia,156_1071.html
Sprawdź, czy przyczyną wymiotów nie są rotarirusy. Tu znajdziesz artykuł na ten temat
http://www.dlarodzinki.pl/niemowle/zdrowie/choroby-zakazne/rotawirusy-wszystko-co-warto-wiedziec-o-rotawirusach,333_4552.html

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Aneta131
  • Aneta131

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
choć faktycznie coca cola też pomaga ale ja jej synowi nie podawałam ponoć łyżeczkę od herbaty trzeba podać dziecku

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Aneta131
  • Aneta131

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
idź do apteki jest coś na wymioty dla tak małych dzieci już nie pamiętam bo mój syn jest duży i zastosuj jej dietę i przede wszystkim małe porcje

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

SwojskaPiwniczka_PL
Z doświadczenia mojej mamy, zawsze podaję dzieciom w takich wypadkach kompot z jagód.. bardzo po malutku. Mały łyczek na jakies 5-6 minut. Naprawdę pomaga!

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

LauraPalmer
jeszcze sie z tym nie spotkałam w praktyce, ale przychodzi do głowy podawanie tego co dorosłym. lekkie i delikatne. kleje ryżowe, sucha bułka, biszkopty.. i dużo picia. też słyszałam cuda o coli - oczywiście bez gazu.. ale dla małego maluszka to chyba nienajlepszy pomysł.

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Sardynka
  • Sardynka

  • Posty: 116
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
U mnie kiedy Mati mial grype zoladkowa az sie prawie odwodnil praktycznie 3 dni nic nie jadl tylko pil i to na lyzeczki. Co 5-10 min go poilam po kilka łzyk i tak cała dobe heh Nastepnego dnia juz byl w stanie ugryźć biszkopta z gorzką herbatą ale tez oczywiscie male ilosci i tak kilka dni jadl "prawie nic". Potem juz wróciło do normy.

Odp: Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

magdzik84
  • magdzik84

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
GDY DZIECKO WYMIOTUJE DOBRZE JEST PODAWANIE DO ZJEDZENIA BANANY (OCZYWISCIE KONCÓWKI BANANA ODKROJONE I WYRZUCONE ) PO TROSZECZKE POKROIC NA PLASTERKI BY DZIECKO MOGŁO CO JAKIS CZAS ZJESC.

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

wioletta_koziel
Hej, zerknelam chwilke na wszystkie odpowiedzi i wiele z osob ma racje, piszac ze mozna podawac przy biegunkach oraz wymiotach coca-cole. Ja slyszalam ze tylko coca cola jest najlepsza, nie pepsi. Do tej pory wydawalo mi sie, ze nie ma to roznicy, ale podobno jak sie okazuje ma.
Najwazniejsze jest podac dziecku odgazowana cole. Moj 2,5 letni synek mial niedawno biegunke, polaczona z wymiotami i podawalm mu wlasnie odgazowana cole. Odgazowywalam ja przez delikatne podgrzewanie coli na niewielkim ogniu, i po chwilowym przestudzeniu podalam ja synkowi. Juz po pierwszej dawce coli po biegunce nie bylo ani sladu, a po nastepnej calkowicie zakonczylo sie wymiotowanie.
Z informacji od znajomego lekarza wiem, ze cola jest powszechnie stosowanym srodkiem przecibiegunkowym i przeciwwymiotnym na roznych obozach dzieciecych, gdzie latwo o wszelkie zatrucia. Poza tym w momencie zatruc dostarcza czlowiekowi niezbednych elektrolitow, a te powszechnie sa podawane w kroplowkach szpitalnych wlasnie w momencie zatruc i biegunek, by nie doprowadzic do odwodnienia organizmu. Zawsze w moim domu stosuje sie do leczenia na tego typu dolegliwosci coca cole, najlepiej jesli sie trafi jeszcze taka w szklanej butelce. U mnie w Anglii o nia nie trudno, ale ta w plastikowych butelkach rowniez sie nadaje. Po takim wymeczeniu napewno warto wstrzymac sie z podawaniem normalnego jedzenia dla dziecka. Ja zawsze podaje synkowi sucharki, jakas sucha buleczke, i stopniowo wracam do normalnego jedzenia, zaczynajac od podania delikatnego kleiku z ryzu.

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

moje dzieci nie raz już to przechodziły i za każdym razem lekarka twierdziła ze nie najważniejsze jest jedzenie tylko dużo dawać dziecku pić i o żadnym mleku nie może być mowy ,w sumie racja co dziecią mlekodałam były wymioty pare dni się pomęczyliśmy i przeszło samo .Co do tej coli to sprawdzone słyszałam ze cola i paluszki słone pomagają

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

marlena_t7
zgadzam się z Kamilą;]

Odpowiedz na/ edytuj Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????