Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Obserwuj wątek

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

emilia_s292
dzięki. Odstawiam mięte i gotuje kleik ryżowy.kupiłam też smecte.

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

dobry
  • dobry

  • Posty: 1106
  • Przepisy: 12
  • Artykuły: 0
Prawdopodobnie jakis rotawirus. Kilka dni się pomęczycie. Jedzenie nie jest takie wazne, dbaj o nawodnienie organizmu.
Napewno warto podac jakis preparat probiotykowy np. dicoflor. Jesli dziecko wymiotuje to mozna podac orsalit - doustny płyn nawadniający, do stosowania we wszelkich stanach odwodnienia organizmu, a zwłaszcza podczas biegunki i/lub wymiotów. Jedzenie jest drugorzedne, jak sie wszystko uspokoi to mala sama zacznie jesc i nadrobi.
Oczywiscie lekarz jesli sie nie bedzie poprawiac, natomiast jest szansa ze zanim do niego trafisz - juz bedzie ok. 2.5 roku to duza panna, moj Bartek ma 2.8 - w tym wieku bąble sie juz tak latwo nie dają

Odp: Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
nie jestem lekarzem, ale nie podawałbym już mięty - powoduje wzmożone wydzielanie kwasów żołądkowych a Twoja Mała nie ma chwilowo co trawić więc nadmiar kwasu w żołądku może powodować coś w rodzaju refluksu i cofanie się zjedzonego pokarmu. Oczywiście trzeba podawać sporo płynów, może jakiś kleik na wodzie i to w bardzo małych ilościach (nawet po łyżce), ale za to często. No i lekarz, jeżeli jutro nie będzie poprawy.

Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????

emilia_s292
Moja mała ma dwa i pół roku.Od wczoraj co pewien czas zwraca.daje jej pić herbatkę z mięty i rumianku.Ale ona jest głodna i chce jeść.Dałam jej bułkę suchą ale zwróciła.Pewnie to jakaś grypa żołądkowa czy coś.Pomóżcie.

zmieniono 1 raz (ostatnio 09 lut 2010 18:25 przez emilia_s292)

Odpowiedz na/ edytuj Co dawać jeść dziecku gdy wymiotuje????