Ekspres do kawy

Obserwuj wątek

Odp: Ekspres do kawy

fanaberia
  • fanaberia

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki dziewczyny trochę mi rozjaśniłyście, nie miałam pojęcia o tym grubszym mieleniu ani o tym, że kawy aromatyzowane są jakiś gorsze. ja jednak lubię eksperymentować, popróbuję więc różnych kaw, marki takie jak MK Caffe czy Tchibo są znane i cenione, ale na pewno sięgnę też po oquendo. Ostatnio wygrzebałam w czasie porządków zapomnianą kawiarkę więc zanim kupię ekspres będą ją silnie eksploatować.

Kasia vel. Szklanka - a ta czekoladowa kawa to naprawdę ma smak czekolady? Ja słyszałam o smakowych czy aromatyzowanych kawach, ale nigdy nie próbowałam, bo nie miałam pewności czy to naprawdę czuć

Odp: Ekspres do kawy

Kawy ziarniste marki Tesco. Mają konkurencyjne ceny, tylko trzeba próbować, bo mają kilka różnych kaw ziarnistych. Napisałam, że zwykle kupuję kawę ziarnistą MK Caffe bo tylko taką mają w moim sklepie osiedlowym, gdzie zazwyczaj robię zakupy. Próbowałam też kawy ziarnistej przywiezionej prosto z Egiptu, jest całkiem inna niż te dostępne na polskim rynku. Można też popróbować kaw ziarnistych przywożonych z Niemiec, czasem są takie w Lidlu i w Aldim, ale z tych niemieckich znam tylko Jacobs Cronung (zielona)... No, a jak mam kilka złotych więcej to pozwalam sobie na zakupy w sklepach z kawą ("Świat kawy", "Kraina kawy", "Filiżanka smaku" i inne takie).

Odp: Odp: Ekspres do kawy

felicjanka12
ja się zgadzam w zupełności z Kasią vel.szklanka też mielę nieco grubiej, ale zrezygnowałam np z używania komercyjnych marek i sięgam po bardziej niszowe, mniej znane, co nie znaczy że gorsze! często mają bardzo ciekawe nuty smakowe i atrakcyjne ceny. Szklanka a z tych niekomercyjnych marek kaw coś próbowałaś?

Odp: Ekspres do kawy

W pracy mam ekspres ciśnieniowy Incanto Deluxe firmy Philips/Saeco, z podgrzewaczem filiżanek, z młynkiem do kawy ziarnistej choć parzy też kawę mieloną. Mocno go użytkujemy, ale daje radę i robi dobrą kawę. Natomiast na potrzeby domu mam ekspres ciśnieniowy tzw. ręczny (bo ten co w pracy to automatyczny) Via Veneto De Luxe, również Philips/Saeco. Jestem z niego bardzo zadowolona, choć po niecałych dwóch latach użytkowania padł w nim bezpiecznik termiczny. Powędrował więc do gwarancyjnego serwisu, gdzie poza bezpiecznikiem wymieniono mu jeszcze uszczelki. I dalej śmiga i również bardzo dobrą kawę daje. A z bajerów ma tylko dyszę gorącej pary, żeby można było mleko spienić do cappuccino.
Nosiłam się z zamiarem kupienia do domu ekspresu z młynkiem, ale zawsze na wierzchu stoi robot wieloczynnościowy, który jest wyposażony w młynek do kawy, więc nie wydawałam niepotrzebnie pieniędzy. Codziennie mielę sobie potrzebną ilość kawy.

Co do samej kawy ziarnistej, to po pierwsze jeśli mielimy ją sami to nie za drobno, bo drobno zmielona zapycha filtr w ekspresie, ekspres wyposażony w młynek sam sobie zazwyczaj dostosowuje grubość zmielonej kawy. Po drugie producenci ekspresów nie zalecają stosować kaw aromatyzowanych, bo też rzekomo filtr się zapycha. Ja od czasu do czasu robię takie kawy aromatyzowane, i nie narzekam.
I teraz sama kawa. Jeśli kupujemy mieloną, warto zwrócić uwagę czy na opakowaniu jest zaznaczone że jest to kawa do ekspresu, wtedy na bank będzie nieco grubiej zmielona. Z własnego doświadczenia wiem, że rzadko bywa takie oznaczenie, więc pozostaje wypraktykowanie. Jeśli jesteśmy szczęśliwcami i możemy pozwolić sobie na kawę ziarnistą, to właściwie pole do popisu jest bardzo szerokie. Począwszy od rodzaju kawy i kraju pochodzenia, przez producenta i markę, na cenach skończywszy. Ja najczęściej kupuję MK Caffe ziarnistą, czasem zieloną Jacobs Cronung ziarnistą, ale uwaga tylko niemiecką. Czasem kupuję kawę ziarnistą w sklepie, który ma tylko kawę (Świat kawy, Filiżanka smaku itp.). Po kilka deko różnych rodzai. Tylko tu wychodzi dosyć drogo, ale jakie potem są doznania podniebienia. W takich przybytkach też mielą tą kawę ziarnistą, więc też można poprosić o nieco grubsze zmielenie kawy do ekspresu. U mnie w domu hitem jest kawa czekoladowa ze spienionym mlekiem na wierzchu i odrobiną cynamonu. No niebo w gębie.....

Myślę, że choć trochę pomogłam, albo bardziej zamieszałam w głowach...

Pozdrawiam świątecznie
Kasia vel. Szklanka

Odp: Odp: Ekspres do kawy

felicjanka12
ja obstawiam oquendo. piję od jakiegoś czasu. ziarna długo zachowują aromat, jest w przystepnej cenie. na dlugo starczy taki kg ziaren. jak sobie mysle ze mialabym kupować paczke kapsulek kawowych (20 szt) za 20 zł, gdzie 2 idą na latte, to by mnie krew zalewała

Odp: Ekspres do kawy

fanaberia
  • fanaberia

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
u mnie w domu niby 2 osoby pijące, ale za to to 100% domowników też właśnie zamierzam zainwestować w dobry ekspress na razie się rozglądam dopytuje, porównuje... a powiedzcie dziewczyny - jaką kawę polecacie do ekspresu, żeby wychodziła naprawdę dobra i aromatyczna? Raczej chodzi mi o mieloną/ziarnistą w przystępnej cenie, bo kapsułki kosztują fortunę na dłuższą metę!

Odp: Ekspres do kawy

felicjanka12
no to mnie niestety jeszcze bardziej przekonuje że interes marny. koszty eksploatacyjne sa duże, lepiej zainwestowac konkretne pieniądze w dobry ekspres i czerpac przyjemnośc z picia swiezo mielonej kawy. i ten zapach hiszpańskiej kawy który się unosi szczególnie że u mnie w domu są 3 osoby pijące kofeinę

Odp: Ekspres do kawy

gabyelle21l@tlen.pl
Witajcie ja w grudniu kupiłam ekspres do kawy Dolce Gusto nie jest drogi w poruwnaniu do innnych ekspresów, jest niewielki także, nie zajmuje dużo miejsca w kuchni i ładnie wygląda a kawę robi wyśmienitą, przy zakupie dostałam 4 kawy, i najbardziej polecam latte macchiato. Do każdego ekspresu są inne kapsułki, i nie wszedzie można je dostać bynajmniej tutaj gdzie mieszkam, za to kapsułki do dolce gusto dostanę praktycznie wszędzie i do różnorodne kawy zwykłą czarną, latte macchiato, latte macchaito z karmelem, z vanilią, kawa z czekoladą i mnóstwo innych kaw. Jedno opakowanie takich kaw nie należy do najtańszych bo kosztuje ok 20 zl, jest tam 16 kapsułek np w latte a wychodzi z tego 8 kaw. Ale naprawdę polecam

Odp: Odp: Odp: Odp: Ekspres do kawy

fanaberia
  • fanaberia

  • Posty: 6
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
oquendo? a co to za cudo? Nigdy nie piłam, ba, nawet nigdy nie widziałam?

Odp: Odp: Odp: Ekspres do kawy

felicjanka12
no kawa w kapsułkach jak sobie obliczyłam ostatnio to 1zł (i wzwyż) za filiżankę. w ogóle sam ekspres to już pewnie i za 100zł się kupi, ale potem eksploatacjka wychodzi mega dużo. jak dla mnie inwestycja bez przyszlości. a czy ta firma la pavoni robi tez młynki do kawy? ostatnio mi się zepsuł a to niedołaczny element parzenia mojej ulbuionej ziarnistej oquendo

Odpowiedz na/ edytuj Ekspres do kawy