Indyk w całości

Obserwuj wątek

Odp: Odp: Indyk w całości

luna19 napisał(a):

Robiłam kiedyś taki z wątróbek... tylko nie mam pojecia skąd brałam przepis .. poszperam ale nic nie obiecuje.



Luna ,,,,super by bylo

Odp: Indyk w całości

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Robiłam kiedyś taki z wątróbek... tylko nie mam pojecia skąd brałam przepis .. poszperam ale nic nie obiecuje.

Odp: Indyk w całości

Luna19 z tym filmowaniem to bardzo dobry pomysl ,sama bym poogladala i moze wreszcie wyluzowala kurczaka.Znalazlam zdjecia i opis w pewnym miejscu ale filmik byly lepszy.A moze znasz farsz z watrobek drobiowych ? ,jadlam kiedys takiego kurczaka i bardzo mi smakowal. A u nas w czwartek Dzien Dziekczynienia i bede piekla calego indora ....dzisiaj go przyprawie a jutro do piekarnika do tego pataty i surowka z czerwonej kapusty z jablkiem...mniam...

Odp: Indyk w całości

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
Ja najczęściej pieke kurczaka bez kości .. po kilku latach doszłam do perfekcji i w 10-15 minut bez pośpiechu wszystkie kostki wyjęte. Kiedyś kolega z masarni wytłumaczył mi tak po łebkach od czego zacząć i nawet pierwszy mi sie udał
Z indykiem bedzie tak samo ale nigdy nie robiłam indyka za duży dla naszej rodziny.

a czy trudne? no powiem szczerze ze zależy jak dla kogo.
znalazłam np tu
http://kucharz.wieszjak.pl/przygotowanie-potraw/232064,Jak-luzowac-kurczaka.html
ale tu sie przecina cały grzbiet kurczala ... nieeeeeee ja nic nie przecinam wszystko wyjmuję otworem po patroszeniu.

Najpierw nacinam ogonek który powinien zostac potem małym ostrym nozykien jak najbliżej kosci nacinam dookoła az do stawów udowych , udka odcinam od wewnątrz i idziemy dalej, dookoła odcinając całe mięso od kostek az do skrzydełek i tu tez odcinamy.. potem jeszcze kilka ruchów i cały korpus wyjęty .. na koniec wyjmuję jeszcze kostki z udek tak by zostały tylko w pałeczkach..
może inni mają inne metody ale mnie taka wydaje się najprostrza..
moze powinnam sfilmowac? pomyślę nad tym.




zmieniono 1 raz (ostatnio 24 lis 2010 06:45 przez luna19)

Odp: Indyk w całości

A co do tego jak wyluzowac indyka to poszukaj w internecie....ja znalazlam ale tu nie mozna podawac linkow innych stron kulinarnych

Odp: Indyk w całości

Ja zawsze pieke z kosteczkami ,nie wyciagam ich.Ale mysle ze jest to mozliwe do zrobienia tylko trzeba by sie troche z tym ,,pobawic,,.Przeciez indyk to taki duuuzy kurczak i jesli ktos potrafi wyluzowac kurczaka to i z indykiem sobie poradzi.

Odp: Indyk w całości

Henia
  • Henia

  • Posty: 1381
  • Przepisy: 281
  • Artykuły: 1
Zbliżają się Święta i myślę,że ten watek jest wart odświeżenia, bo pomysł na indyka jest ciekawy.Czy ktoś może pomóc?

Indyk w całości

dxbvx
  • dxbvx

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Witam . mam pytanie czy indyka pieczonego w całości da rade upiec z nadzieniem ale bez kosci tak jak kurczaka .jeśli tak to jak je wyciągnąć i czy to trudne

Odpowiedz na/ edytuj Indyk w całości