jak małe dzieci mówią na jedzenie?

Obserwuj wątek

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

mamusiu daj titi taos aż przyszedł kotek nasz daj mu titi taos czyli po prostu koci przysmak : kitekat

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

kakao to kauło a keczup kepuć

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

mój syn 2 lata mówi na jedzenie am ham a gdy chce mu się pić woła pepu

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Kuba jeszcze kilka miesiecy temu wolal ekokaszel-co mialo znaczyc,ze chce kaszke na mleku.

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

justyna :D
moj brat mikołaj 2 latka woła- papu! lub -amam!
na mleczko mowi -mato
na ciastka - castko

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

dora620
  • dora620

  • Posty: 1
  • Przepisy: 8
  • Artykuły: 0
Witam! Też sie z Tobą zgadzam. Ja już mam prawie dorosłe córki ale wciąż pamiętam te zabawne nazwy.Czasami nawet nie chciałam ich poprawiać bo było śmiesznie jak były w wieku Twojego synka. Np.kiełbasa to ,,tykasa'', potem wafelki to,,wachelki'' no i chodziły do ,,kufni'' zamiast kuchni i takie tam różne inne. Acha no i ,,kepuć'' też oczywiście.

zmieniono 1 raz (ostatnio 20 lis 2009 07:42 przez dora620)

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

dorotka
  • dorotka

  • Posty: 5
  • Przepisy: 19
  • Artykuły: 5
Mój Kacperek(3,5 latek) na wszystkie posiłki pyta się "co mi dasz na obadek"? A najbardziej uwielbia bułeczkę z pasztetem i "kepuciem".

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

wioletta_koziel
Apropos tematyki nazywania jedzonka przez dzieciakow to czasem bywa wesolo. Teraz moj synek Antos ma 2lata i 7 miesiecy i mowi poprawnie na wiekszosc rzeczy, ale jak zaczynal mowic to mial swoje nazwy na rozne formy jedzonka. Na ziemniaczki wolal chipsy, nieraz moja mama nie wiedzac juz o co chodzi podawala mu do reki paczke normalnych chipsow, ktore on ze zlosci wyrzucal, bo nie o to mu chodzilo. Dopiero jak zorientowal sie, gdzie chowam ziemniaki to wyciagal je z szafki i wolal; ciem to. Parowka byla baska, dzis juz kielbaska, kiedy chcial wypic kakao, wolal o neskika, bo w tv widzial reklamy rozpuszczalnego kakao nesquik. Czasem jak kaprysil i nie chcial jesc chodzil i plakal; babcia, ciem kasielek. Babcia zartowala: Antosiu, jestes zdrow jak rybka i chcesz kasielek? Do tej pory czasem dla zartow moj maz pyta, czy Antos zje kasielku(kisielku). Najfajniej jest sluchac, jak nasze pociechy ucza sie nazywac poszczegolne jedzonko. W koncu to jest poczatek ich wiedzy o kuchni, tyle, ze w dzieciecym wydaniu.

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

Anula
  • Anula

  • Posty: 2320
  • Przepisy: 336
  • Artykuły: 1
Ja przez mojego malego jeszcze do niedawna musialam sie rumienic,kiedy prosil o pizze mowil to z takim akcentem,ze wychodzilo mu bardzo niecenzuralne slowo,nie pizza tylko pi...da.Na szczescie ostatnio mu sie poprawilo

Odp: jak małe dzieci mówią na jedzenie?

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
mój bratanek lubił nasz tradycyjny zagraj z kluseczkami, tak jakoś było że dłuższy czas nie gotowałam tej zupy. Mały miał jakieś 3-4 lata i mówi ciocia ugotuj zupkę powiedziałam że nie ma sprawy ale jaką chce? zupkę grającą z klukami

Odpowiedz na/ edytuj jak małe dzieci mówią na jedzenie?