Moja siostra wyszła niedawno za mąż. Byłam jej druhną i chyba dzielnie się spisałam, bo przed wyjazdem na tydzień miodowy, dała mi kilka zdublowanych prezentów. - Nie wiem dokładnie co to jest - powiedziała wręczając mi jeden z pakunków - chyba jakaś frytkownica. Mamy już 2 inne, a ta jest jakaś nietypowa. Ty lubisz takie wynalazki, ale wiesz... Najwyżej dasz komuś pod choinkę, bo czy frytki usmażone na łyżce oleju mogą być smaczne? Lubię jeść zdrowo, ale to chyba przesada... -Zobaczymy - pomyślałam. Zrywając papier zobaczyłam napis TEFAL. - No cóż, każdy może przedobrzyć, chociaż taka firma powinna być marką samą w sobie... Przejrzałam książeczkę z przepisami. Zobaczymy... Gdy wieczorem koleżanki wychodziły ode mnie po kolacji, któraś wyjęła komórkę i powiedziała: Hej, dziewczyny, zapiszcie sobie, bo zapomnicie..., jak to się nazywa? Frytkownica Actifry!
Była sobie raz Fryteczka,
taka mała dziewczyneczka.
Była śliczna i wesoła,
wszystkich lubiąc dookoła.
Dnia pewnego słonecznego
zjadłaby coś bardzo zdrowego.
Pomyślała sobie, że
smacznie obiad dzisiaj zje.
Frytownicę Actifry więc wzięła
i frytkami się zajęła.
Frytki i łyżka oleju
i jest zdrowe jedzenie przyjacielu.
Więc Fryteczka uśmiechnięta
pysznie jada nie od święta.
Tefal cudny sprzęt czaruje
i nikt kasy nie żałuje.
A Fryteczka cieszy się,
że codziennie zdrowo je.
Dawno dawno, temu żył sobie w miasteczku Tefal, królewicz Actifry,który usilnie poszukiwał żony.
W poszukiwaniach pomagała mu Łyżka.
Mijały dni, a królewicz nadal żył samotnie.
Zrozpaczony błagał Łyżkę, aby coś wymyśliła.
Po namyśle Łyżka stwierdziła: "Pójdę do innego miasta i znajdę Ci żonę!"
Jak powiedziała, tak uczyniła. Wróciła po tygodniu z... Frytkownicą, książę był nią oczarowany! Wzięli ślub, spłodzili dziecko i nazwali je frytkownica Actifry.
Dziecko nie potrzebowało wiele oleju, tylko Pani Łyżka idealnie się do tego nadawała, a jedzenie było smaczne i zdrowe!
Miasteczko Tefal rosło w siłę, król Acti i królowa Frytkownica byli dumni ze swojej córki frytkownicy Actifry,. sprawiła im wiele radości, a ludzie dzięki niej żyją zdrowo i kolorowo!
Pozdrawiam
Magda
zmieniono 1 raz (ostatnio 22 lis 2011 11:23 przez Agiatis)
Z drogi śledzie,
mikołaj mój na worku jedzie
Pędzi z górki na pazurki,
w worku trzyma podarunki.
Podarunki od tefala,
frytownicę Actifry.
Kto ją dostanie ja czy Ty?
Do frytownicy oleju łyżkę,
śpiesz się mikołaju bo dostaniesz zadyszkę.
A ja za ten prezent Ci frytki usmażę,
tylko daj mi tefala bo od lat o nim marzę.
Chcę mieć w kuchni pięknie i kolorowo,
mikołaju z brzuszkiem odżywiać się zdrowo.
Siedzę z rodziną przy wigilijnym stole,
nie zobaczycie tu klusków w rosole.
Oj nie!Moja rodzina odżywia się zdrowo,
z frytownicą Actifry każdy frytek wychodzi wzorowo.
Wlewam łyżkę oleju do tefala,
dzięki zaradności cała Polska go zachwala.
Kto jeszcze nie miał okazji go wypróbować,
może u mnie te smaczne frytki spróbować.
Właśnie Święta się zbliżają
Wszyscy swe mażenia mają.
Ja marzenie jedno mam
Może frytownicę Actifry wygram ?
Chyba trzeba list napisać
Mikołaja o nią spytać.
Spytać się Go o Tefala
Cały świat go już zachwala.
Bo jest smacznie, kolorowo
No i przede wszystkim zdrowo.
Może me marzenie się spełni
Będę zachwycona w pełni.
Wnet jedzonko przygotuję
A oleju tylko jedną łyżkę potrzebuję.
Więc niech spełni się marzenie
Bo chcę zdrowe mieć jedzenie.
Netka - masz rację i jeszcze jedno, nie trzeba mieszać , bo wewnątrz jest taka "łycha" obracająca się podczas smażenia. Wszystkie składniki są obracane w trakcie.
zmieniono 1 raz (ostatnio 21 lis 2011 20:25 przez superbaba4)
Konkurs TEFAL - zapraszamy!
Obserwuj wątekOdp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
fartunia
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
zewa
taka mała dziewczyneczka.
Była śliczna i wesoła,
wszystkich lubiąc dookoła.
Dnia pewnego słonecznego
zjadłaby coś bardzo zdrowego.
Pomyślała sobie, że
smacznie obiad dzisiaj zje.
Frytownicę Actifry więc wzięła
i frytkami się zajęła.
Frytki i łyżka oleju
i jest zdrowe jedzenie przyjacielu.
Więc Fryteczka uśmiechnięta
pysznie jada nie od święta.
Tefal cudny sprzęt czaruje
i nikt kasy nie żałuje.
A Fryteczka cieszy się,
że codziennie zdrowo je.
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
Agiatis
W poszukiwaniach pomagała mu Łyżka.
Mijały dni, a królewicz nadal żył samotnie.
Zrozpaczony błagał Łyżkę, aby coś wymyśliła.
Po namyśle Łyżka stwierdziła: "Pójdę do innego miasta i znajdę Ci żonę!"
Jak powiedziała, tak uczyniła. Wróciła po tygodniu z... Frytkownicą, książę był nią oczarowany
Dziecko nie potrzebowało wiele oleju, tylko Pani Łyżka idealnie się do tego nadawała, a jedzenie było smaczne i zdrowe!
Miasteczko Tefal rosło w siłę, król Acti i królowa Frytkownica byli dumni ze swojej córki frytkownicy Actifry,. sprawiła im wiele radości, a ludzie dzięki niej żyją zdrowo i kolorowo!
Pozdrawiam
Magda
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
mikołaj mój na worku jedzie
Pędzi z górki na pazurki,
w worku trzyma podarunki.
Podarunki od tefala,
frytownicę Actifry.
Kto ją dostanie ja czy Ty?
Do frytownicy oleju łyżkę,
śpiesz się mikołaju bo dostaniesz zadyszkę.
A ja za ten prezent Ci frytki usmażę,
tylko daj mi tefala bo od lat o nim marzę.
Chcę mieć w kuchni pięknie i kolorowo,
mikołaju z brzuszkiem odżywiać się zdrowo.
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
nie zobaczycie tu klusków w rosole.
Oj nie!Moja rodzina odżywia się zdrowo,
z frytownicą Actifry każdy frytek wychodzi wzorowo.
Wlewam łyżkę oleju do tefala,
dzięki zaradności cała Polska go zachwala.
Kto jeszcze nie miał okazji go wypróbować,
może u mnie te smaczne frytki spróbować.
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
zewa
Wszyscy swe mażenia mają.
Ja marzenie jedno mam
Może frytownicę Actifry wygram ?
Chyba trzeba list napisać
Mikołaja o nią spytać.
Spytać się Go o Tefala
Cały świat go już zachwala.
Bo jest smacznie, kolorowo
No i przede wszystkim zdrowo.
Może me marzenie się spełni
Będę zachwycona w pełni.
Wnet jedzonko przygotuję
A oleju tylko jedną łyżkę potrzebuję.
Więc niech spełni się marzenie
Bo chcę zdrowe mieć jedzenie.
Odp: Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
pacpaw
Odp: Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!
superbaba4
Odp: Konkurs TEFAL - zapraszamy!