Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

Obserwuj wątek

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

agnieszka830401
Odp. 1
aż 20 %

Odp.2
Kiedyś odpowiedziałabym, że najważniejszym dodatkiem do wody jest sok owocowy, wówczas picie samej wody było dla mnie czymś nie do pomyślenia. Moje myślenie i gusta zmieniły się gdy zostałam matką. Wtedy dopiero naprawdę wzięłam sobie do serca poglądy, że najzdrowsza jest czysta niegazowana woda. Cóż, tak to jest, wychodzi się ze szpitala z całym plikiem ulotek i nagadywań co wolno a czego nie i co się powinno... Początkowo zmuszałam się do picia takiej wody, ratunkiem dla mnie był chłód kostek lodu wrzuconych do szklanki. Stopniowo przyzwyczajałam się do tego smaku, aż nastąpił moment, gdy zdałam sobie sprawę, że woda gazowana, słodkie napoje czy soki nie umywają się do neutralnego ale najbardziej orzeźwiającego smaku czystej wody z lodem. Mój syn również od samego początku raczył się właśnie czystą wodą i do dziś jest to jego ulubiony napój. Zaznaczyć tu muszę jednak, iż mimo zwyczajowości tego naszego nawyku picia wody, nigdy nie zdecydowałam się na picie wody prosto z kranu. Woda, którą pijemy to woda mineralna lub kranowa przegotowana. Mawia się, że ta obawa wynika z dawnych i nieaktualnych problemów, że dziś woda kranowa jest tak samo zdrowa i wartościowa jak mineralna, a ja na własnej skórze przekonałam się, że zasada ograniczonego zaufania nie traci na aktualności. Pomijając chlorowanie i zwyczajowe zanieczyszczenia, zdarzają się też inne skażenia wody. A więc wracając do tematu: ulubionym moim dodatkiem do CZYSTEJ wody są kostki lodu. Nic więcej nie trzeba. Napój taki najlepiej orzeźwia i nawadnia, pozostawiając w ustach neutralny smak, jest łatwy do przygotowania, co jest niezwykle cenne gdy liczy się każda chwila, która mogłaby być spędzona na dworze, placu zabaw, przejażdżce rowerem czy wycieczce. No i jeszcze jeden plus: zero plam. Uwielbiam CZYSTĄ wodę!

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

aneta8185
  • aneta8185

  • Posty: 1
  • Przepisy: 517
  • Artykuły: 4
Aż 20% dziennego zapotrzebowania na magnez dostarczą nam 2 litry wody z filtra Dafi AquaMag.


Mój prosty sposób na wodę smakową, to woda truskawkowa.
Doskonale sprawdza się w trakcie upałów, gdyż nie jest ona bardzo słodka i jeszcze ma ten niepowtarzalny posmak truskawek i mięty.

A przygotowanie jej jest ekspresowe i banalnie proste.
Do dzbanka wkładam umyte i pokrojone na połówki bądź ćwiartki (jak są większe okazy) truskawki. Dodaję umyte listki mięty i całość zalewam 1 szklanką wrzątku. Miksturę odstawiam na 30 minut, tak aby owoce i mięta miały możliwość oddania swojego aromatu do wody. Następnie do dzbanka dolewam wodę mineralną, oraz dorzucam kostki lodu i mamy gotową wodę smakową.

Taką wodę możemy przygotować w dwóch wersjach : wodę truskawkową niegazowaną, oraz wodę truskawkową gazowaną (wystarczy że dzbanek dopełnimy wodą mineralną gazowaną).

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

dorrotka1
  • dorrotka1

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
1. 20 %
2. Mam 2:
---- z plastrem//plstrami pomarańczy i laską cynamonu.... ale trzeba wcześniej pozwolić poleżakować najlepiej w karafce
---- ni to woda ni lemoniada - ok 1/8 arbuza pokrojonego w kostkę + woda + mięta/melisa

Przepisów nie mam,ale każdy po swojemu może popróbować

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

JEREMI2006
1. 20% to dzienne zapotrzebowanie.

2. Uwielbiam zimna wode z cytryna. Woda i cytryna sa bardzo zdrowe i wysmienicie gasza pragnienie.To moj ulubiony napoj.

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

femme0fatale
Odpowiedź numer 1 : 2 litry wody z filtru Dafi AquaMag zaspokajają 20 % dziennego zapotrzebowania na magnez.

Odpowiedź numer 2 : Podczas letniego okresu wakacyjnego najważniejsze, żeby woda była schłodzona.
Najbardziej smakuje mi woda z dodatkiem plasterków cytryny lub cząstek limonki.
Często lubię też pić wodę z dodatkiem kilku kropel syropu imbirowego lub soku mirabelkowego...
Nadają one wodzie świetnego orzeźwiającego smaku.
Do wody dodaję również pokruszony lód.

Gdy jest zima lub ktoś z rodziny cierpi na ból gardła przyrządzam leczniczą miksturę na bazie wody : do wrzącej wody dodaję dużą ilość soku z cytryny oraz cukier lub miód.

Często popijam również wodę bez żadnych dodatków.

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

Noruas
  • Noruas

  • Posty: 228
  • Przepisy: 549
  • Artykuły: 40
1. 20% zapotrzebowania magnezu,
z 2 litrów przefiltrowanych od razu,
a to sprawka AquaMag Dafi,
kto jeszcze tyle potrafi?

2. Ja urozmaicam wodę na całego,
nie dodaję do niej byle czego,
wolę dodatki z fantazją i smakiem,
co dobrego dnia są dla mnie znakiem.

Ostatnio w kuchni wyczarowałam,
eliksir, który wnet pokochałam,
dodałam do wody oczywiście!
sok z ananasa i brzoskwini, iście!

A jakby mało było tego,
dolałam syropu z malin ,do całego
napoju jeszcze było dane,
kostki z lodu na letnie rozgrzanie

obrazek

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

Iszka
  • Iszka

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
1. 20 % dziennego zapotrzebowania na magnez zaspokajają 2 litry wody z filtru Dafi AquaMag
2. uwielbiam wodę z miętą, cytryną, plasterkami ogórka i imbirem

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

madziekk
  • madziekk

  • Posty: 1
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
1. 20%

2. Najczęściej piję wodę z kostkami lodu, plasterkami cytryny i odrobiną imbiru. Uwielbiamy wszyscy ten smak w domu

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

Magda_Daria
odpowiedź na pytanie nr. 1 : 20 % dziennego zapotrzebowania na magnez zaspokajają 2 litry wody z filtru Dafi AquaMag

odpowiedź na pytanie nr. 2 : na letnie i gorące wieczory - woda z plasterkami ogórka i listkami świeżej mięty, natomiast na zimowe i mroźne - woda z cytryną, startym na tarce korzeniem imbiru i szczyptą cynamonu.

Odp: Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu

renatka1
  • renatka1

  • Posty: 64
  • Przepisy: 558
  • Artykuły: 4
1) 20% - tyle dziennego zapotrzebowania na magnez zaspokajają 2 litry wody z wkładu Dafi AquaMag
2) woda cóż, sama w sobie jest pyszna i ma niepowtarzalny smak. Jeśli jest naprawdę przyzwoitej jakości to nie potrzebuje dodatków ulepszających. Ja i mój mąż lubimy ją właśnie taką, lekko schłodzoną. Natomiast dzieciaki lubią lemoniadę cytrynowo-miętową, która tez jest dobra, ale nic nie zastąpi samej wody.

Odpowiedz na/ edytuj Konkurs - Zdrowa woda w Twoim domu