Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Obserwuj wątek

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

just12345
  • just12345

  • Posty: 9
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jesteśmy firmą o ugruntowanej renomie, istniejemy na rynku od 60 lat. Z naszych usług skorzystało wiele osób, firm, co świadczy o naszym profesjonalizmie. Zajmujemy się aranżacją kuchni, wykończeniem, meblami.
Nasze usługi są poparte wieloletnim doświadczeniem, dokładnością, a także gwarancję najwyższej jakości. Współpracujemy z wieloma stabilnymi producentami, którzy dokładają staranności, aby meble były zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Na nasze produkty dajemy 5 letnią gwarancję, zaś na zawiasy dożywotnią.
Wejdź na naszą stronę i sam sprawdź.
http://www.wfm-kuchnie.pl/ [wfm-kuchnie.pl]

Odp: Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

eKuchnia_com
Nie zawsze tak jest,to kwestia przyzwyczajenia. Otwarta kuchnia po przemyśleniu ma naprawde więcej plusów,a przeciez kiedy korzystamy z tego aby ją faktycznie zamknąć? Bardo rzadko...

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Gastosklep_pl
Może i masz rację,ale w opinii wielu moda jednak ma znaczenie i to właśnie tym się sugerują podczas planowania i urządzania swojej kuchni,zapominając o funkcjonalności przez co potem są rozczarowania.

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

IGGI
  • IGGI

  • Posty: 39
  • Przepisy: 64
  • Artykuły: 9
Myślę, że tutaj moda nie ma nic do rzeczy, tylko to, jak sami czujemy.
Dla mnie otwarta kuchnia to ZUO i koniec. Nienawidzę jak mi się goście pałętają po całym mieszkaniu a tym bardziej jak wtyrmaniają mi się do kuchni (idę przygotować coś co zaraz podam, a oni heja za mną O.o ), a tym bardziej nie zniosłabym jakby mi kto patrzył na ręce przez cały czas.
Kuchnia to taki "warsztat pracy" - jeśli Ci pasuje i nie przeszkadza, że ktoś patrzy na wszystko co robisz, albo jak masz w szafkach poukładane (bo trzeba się liczyć z tym, że jak szafkę otworzysz to goście widzą co tam masz) to śmiało zrób sobie kuchnię otwartą. Jak wolisz "pracować" w świętym spokoju, to lepsza będzie kuchnia zamknięta, a goście te 3 minuty poczekają aż do nich wrócisz.

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Nobody Is Perfect
Też uważam, że taka kuchnia "ociepla wnętrze", tylko trzeba mieć w niej zawsze porządek

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

eKuchnia_com
W zasadzie kiedyś bylam przeciwniczką otwartej kuchni,ale teraz uważam ze nie ma w tym nic złego,a wręcz spaja atmosferę całego domu. Jak najbardziej warto o tym pomyśleć.

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

darmiona
  • darmiona

  • Posty: 455
  • Przepisy: 304
  • Artykuły: 14
ja jestem za otwartą, taką miałam w poprzednim mieszkaniu i taką będę miała już wiosną w nowym domu:-) dzięki temu rozwiązaniu, domownicy pomagają mi (np. mąż obiera warzywa) i nie siedzę w kuchni sama. Poza tym, kiedy coś gotuję i siedzę w innym pomieszczeniu, co chwilę latam żeby sprawdzić, czy nic się nie pali ani nie kipi. W kuchni połączonej z salonem ten problem znika. Fajnie też zaprosić znajomych i ugotować coś razem. No chyba, że ktoś ma bardzo dużą kuchnię, gdzie zmieści się stół jadalniany i parę osób do pomocy. Bunia - Ty nie lubisz a ja z kolei nie gardzę ochotnikami:-)))

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

kasperki2
  • kasperki2

  • Posty: 40
  • Przepisy: 255
  • Artykuły: 47
Hej, ponieważ w tej chwili mieszkamy na wynajętym mieszkaniu, przyzwyczaiłam się do kuchni całkowicie otwartej a wręcz wkomponowanej w mieszkanie. Trzeba bowiem przejść kuchnią do toalety a na jednej ze ścian mam prysznic.
Jak określili to moi goście - "Macie wszystko wymierzone i zrobione jak w Ikei" Przy małym metrażu trzeba wszystko przemyśleć bo inaczej zapanuje chaos,co przy 2 maluchach i wielkim psie nie jest niczym trudnym Natomiast w swoim domku zrobiłabym kuchnię połączoną z jadalnią.

Dlaczego, może zacznę od wad kuchni całkowicie otwartej
- każdy patrzy Ci w gary - czego osobiście nie znoszę
- sprzątanie na bieżąco - przy małym metrażu kuchennym, zmywanie na bieżąco jest moją zmorą
- czasami jak mam przygotowanych kilka rzeczy, blachy lądują na podłodze - ostatnia deska ratunku - czego goście nie powinni widzieć
- ciemna kuchnia
- zawsze się znajdzie ktoś "pomocny"- i on by nie chciał się wtrącać ale jakby się tak to zrobiło w ten sposób.....normalnie mnie trafia jak takie coś słyszę
- szum podczas mycia garnków - już nie porozmawiam
- od niechcenia przegląd szafek - jak chowasz produkty czy też garnki
Zalety:
- nie opuszczam swoich gości ani na chwilę - jak się kiedyś mówiło Gość w dom Bóg w dom
- kontrola dzieci podczas gotowania
- podczas przyjęcia słyszę od razu zadowolenie z tego co przygotowałam
- nawet podczas sprzątania mam kuchnię na oku, więc nie przypali mi się potrawa
Jak to mój mąż powiedział, trzeba zawiesić informację
"Nie przeszkadzać, grozi pogryzieniem "

Na zdjęciu nasz piesio - on też lubi pobyć w kuchni
obrazek

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Babciagramolka
Zdecydowanie zamknięta - gość to gość niech mi się po kuchni nie pałęta . Co innego miejsce do posiłków dla domowników w kuchni , a co innego goście . Jak się decyduję na gości to muszę się liczyć z tym , że to na mnie spoczywa ciężar dbania o przygotowanie potraw . Zresztą przecież nie gotujemy po przyjściu gości tylko przed .A to co ma być zrobione na świeżo powinno być przygotowane - przepraszam gości na chwilę i kończę .
Nie lubię jak mi ktoś usiłuje pomagać - ja mam swoją koncepcję podania potrawy , dekoracji itp , a ktoś mi kładzie na półmiski po swojemu .
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem gości wpadających bez zapowiedzi - a jak wizyta jest planowana to mam czas się przygotować .
A w kuchni po prostu lubię się zamknąć i odizolować - to jest moja przestrzeń - jak ktoś chce mi pomóc to proszę bardzo- ja wychodzę , a ktoś robi za mnie .

Kuchnia to moje królestwo i nie zniosła bym by mi ktoś tam grzebał - gość ma siedzieć i ,, jojkać " co też pysznego podałam a nie grzebać mi w garach ( ma swoje to niech sobie grzebie )

zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sty 2012 13:57 przez Babciagramolka)

Odp: Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Otwarta kuchnia ma tę zaletę, że podczas przygotowywania posiłków jesteś z domownikami, czy gośćmi. Ale zdecydowanie trzeba mieć wtedy zmywarkę, żeby gary nie stały w zlewie podczas proszonej kolacji - albo, żeby nie psuć atmosfery zmywaniem podczas przyjęcia.

Odpowiedz na/ edytuj Kuchnia otwarta czy zamknięta?