Masło czy margaryna?

Obserwuj wątek

Odp: Masło czy margaryna?

Kilmeny
  • Kilmeny

  • Posty: 4
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jakieś jeszcze ważne składniki zawiera masło?

(Jutro idę poszukać w moim mieście wegańskiej margaryny)

Odp: Masło czy margaryna?

Dla małych dzieci raczej lepsze będzie masło, przynajmniej ze względu na witaminę A. Masło zawiera tę witaminę, natomiast do margaryny jest dodawana prowitamina A (np. jako karoten z marchewki), czyli związek, z którego dopiero pod wpływem odpowiedniego enzymu powstaje witamina A. Organizmy małych dzieci nie wytwarzają tego enzymu. Ale pewnie większość dzieci spożywa tyle różnego nabiału, że się wystarczająco "nawitaminują" wit. A nawet jak jedzą margarynę.

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 paź 2009 16:15 przez mmmichał)

Odp: Masło czy margaryna?

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Najlepsze jest maslo, robione z prawdziwego (nie kombinowanego z rozcienczaniem z woda) krowiego mleka, robione najczesciej na wsiach przez drobnych rolnikow! Jest pyszne!

Odp: Masło czy margaryna?

wio
  • wio

  • Posty: 69
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 3
ja wole maslo choc te w sklepach ma 82% to tez nie jest to maslo-super,

Odp: Masło czy margaryna?

dziś masło

Odp: Masło czy margaryna?

ulcia21
  • ulcia21

  • Posty: 3060
  • Przepisy: 68
  • Artykuły: 0
My z mezem jadamy margaryny-smakowita.rame.Ale zawsze mam w lodowce maslo-oselke dla moich wnusiat.Uwazam, ze powinny jesc maslo.

Odp: Masło czy margaryna?

halina
  • halina

  • Posty: 153
  • Przepisy: 717
  • Artykuły: 0
My dorosli powinismy jesc maslo i tez dobra jakosciowo margaryne , a dzieci powinny jesc maslo .

Odp: Masło czy margaryna?

wiosenka 50
Malym dzieciom powinno sie podawac maslo .

Odp: Masło czy margaryna?

Ja się sprzeczam z sorką w sklepie ona woli margarynę a ja masło bo lepiej się rozsmarowuje a na cholesterol nie zwracam uwagi

Odp: Masło czy margaryna?

dziecku do 4 roku życia (ze względu na cholesterol niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i układu nerwowego), kobietom ciężarnym i karmiącym podaje się TYLKO masło!

zdrowi dorośli - wedle smaku

zmieniono 1 raz (ostatnio 18 maj 2009 15:04 przez justka)

Odpowiedz na/ edytuj Masło czy margaryna?