Nie mam pojęcia co robić!

Obserwuj wątek

Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Nie musi

Odp: Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Pyza napisał(a):

Sarenko, jest taka śmietana UHT w kartoniku i jej nie trzeba trzymać w lodówce. Ja co prawda nawet taką chowam do lodówy żeby była "w razie czego" zimna, ale musu nie ma, nie skwaśnieje.
Podsumowując: śmietana do ubicia musi być dobrze schłodzona i ubija się ją trzepaczką albo mikserem, ale na niskich obrotach Cukier dodaje się do smaku pod koniec ubijania.

Swięta prawda! , Koniec! . Kropka! Chyba ,że Sarenki musi być na wierzchu.

Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Sarenko, jest taka śmietana UHT w kartoniku i jej nie trzeba trzymać w lodówce. Ja co prawda nawet taką chowam do lodówy żeby była "w razie czego" zimna, ale musu nie ma, nie skwaśnieje.
Podsumowując: śmietana do ubicia musi być dobrze schłodzona i ubija się ją trzepaczką albo mikserem, ale na niskich obrotach Cukier dodaje się do smaku pod koniec ubijania.

Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
WIecie co? A ja smietane zawsze trzymam w lodowce, i nie znam nikogo, kto robi inaczej, i jak uzywam jej do ubijania, to zawsze wyciagam ja z lodowki, no bo skad indziej? Czy smietane mozna przechowywac w jakims innym miejscu? Jak moze nie byc schlodzona do ubijania, skoro kazdy wyciaga ja z lodowki? Przeciez w cieplym miejscu smietana czy mleko szybko kwasnieja, to chyba kazdy wie. Na prawde nie rozumiem o co sie tutaj rozchodzi. Dziewczyna za duzo czasu ubijala mikserem uzywajac niewielkiej ilosci smietany, co doprowadzilo do podgrzania a nastepnie zwazenia. Chyba niektorzy lubia debatowac o niczym.

Odp: Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Misia, masz rację z tym schłodzeniem, to bardzo ważne.

Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Sarenka napisał(a):

Misia? Nie napisalam nic w Twoim kontekscie, ani z zadna aluzja. Nie mam powodu aby sie na Ciebie dasac, wiec nierozumiem...

I ja rozumiem i Ty rozumiesz .
Przy ubijaniu śmietanki najważniejsze jest jej schłodzenie !

Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Misia? Nie napisalam nic w Twoim kontekscie, ani z zadna aluzja. Nie mam powodu aby sie na Ciebie dasac, wiec nierozumiem...

Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
Sarenka napisał(a):

Kochana! Kazda z nas, kiedy pierwszy raz zaczynala swoja kulinarna przygode w kuchni, popelnila sporo gaf. Czlowiek uczy sie na bledach, a wprawa w kuchni, przychodzi z czasem i doswiadczeniem. sara24 ma racje Pozdrawiam serdecznie.

Czyżbym ja nie miała racji?Widzę ,że jesteś na mnie obrażona ,czy za te wąsy?

Odp: Nie mam pojęcia co robić!

Sarenka
  • Sarenka

  • Posty: 3284
  • Przepisy: 571
  • Artykuły: 1
Kochana! Kazda z nas, kiedy pierwszy raz zaczynala swoja kulinarna przygode w kuchni, popelnila sporo gaf. Czlowiek uczy sie na bledach, a wprawa w kuchni, przychodzi z czasem i doswiadczeniem. sara24 ma racje Pozdrawiam serdecznie.

Odp: Odp: Nie mam pojęcia co robić!

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
IwonaF napisał(a):

Zbyt szybkie obroty miksera powodują, że ze śmietany oddziela się masło. Śmietana wcale nie musi być schłodzona. Po prostu - ubijaj ją na wolniejszych obrotach miksera ))

Nie wprowadzaj w błąd
Zawsze śmietankę do ubicia się schłladza wtedy właśnie trudniej się oddziela, im cieplejsza tym jest większe ryzyko.
Moja babcia jak masło miała robić to najpierw śmietanę w ciepłym miejscu potrzymała właśnie po to, żeby dłlugo nie klepać.

Odpowiedz na/ edytuj Nie mam pojęcia co robić!