Nie podobają mi się takie praktyki!

Obserwuj wątek

Odp: Nie podobają mi się takie praktyki!

Babciagramolka
Zacytuję Wam to co odpowiedziałam bo mam nadzieję , że może ukróci to podobne praktyki ( też dostałam taką wiadomość ) - a i może trochę wpłynie na to jak nawzajem oceniamy swoje przepisy .Jeśli o mnie chodzi to ja na prawdę nie obrażę się gdy ktoś nie postawi mi 5. Jesteśmy tu bo jesteśmy pasjonatami gotowania i chcemy się czegoś od siebie nauczyć .Jeśli mi sie coś podoba daję 5 .Ale nie sprawdzam wszystkich przepisów na bierząco i nie pstrykam tymi 5 bez opamiętania ( czasem do jakiegoś przepisu docieram dopiero po jakimś czasie )
Ale wracając do tematu - oto moja odpowiedź ;

,,.. dziękuję - ale proszę nie oceniaj moich przepisów tylko dla tego , że chcesz bym się zrewanżowała tym samym .Ja oceniam przepisy innych dla tego , że mi się podobają ,a nie dla tego że ktoś jest dla mnie miły i stawia mi 5. To jest konkurs na Dania dla Damy .Oceniając przepisy w tym konkursie staram się wyobrazić sobie Damę ( królową Elżbietę , Jolantę Kwaśniewską , Beatę Tyszkiewicz i inne Panie ogólnie uznawane za wzór elegancji i dobrego gustu ) jak siedzą w pięknym pokoju , przy eleganckim stole , a kelner podaje im jakieś danie .I albo mi wstawiony przepis do tej eleganckiej wizji pasuje albo nie .Nie każda nawet bardzo smaczna potrawa może się na takim stole pojawić .Tak , że przepraszam ale nie mogę ocenić Twoich potraw w tym konkursie na 5 - są ciekawymi potrawami , na pewno bardzo smacznymi ale na ten super elegancki stół chyba nie pasują ( choć by przez sposób podania - nie starałaś się jakoś specjalnie elegancko zaprezentować swoich potraw ) .Z przyjemnością dam tym daniom dobre oceny ale po zakończeniu konkursu . Ocenię je wtedy jako normalne potrawy a nie jako konkursowe .Pozdrawiam i mam nadzieję , ze się nie obrazisz ."

zmieniono 1 raz (ostatnio 20 mar 2010 11:31 przez Babciagramolka)

Odp: Nie podobają mi się takie praktyki!

Nic dodać nic ująć, mnie też się nie podobają. Tit

Nie podobają mi się takie praktyki!

Pyza
  • Pyza

  • Posty: 2462
  • Przepisy: 988
  • Artykuły: 74
Dostałam, już nie pierwszy raz, taką wiadomość:
"Oceniłam Twoje wszystkie przepisy na 5 biorące udział w konkursie "Dania dla Damy".
Ocenisz też moje 3 przepisy, które też biorą udział, tj. :
-"Rolada serowa",
-"Bita śmietana z galaretkami",
-"Oponki". ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
gusia1000."

I chcę napisać, że bardzo nie podobają mi się takie praktyki Nie mam zamiaru oceniać czyichkolwiek przepisów tylko dlatego, że ich autor ocenił dobrze moje!
Niestety, tego rodzaju prośby bardzo się rozpowszechniły na portalu, coraz mniej ważna jest jakość przepisu, za to liczy się "kreatywność" jego autora...

Odpowiedz na/ edytuj Nie podobają mi się takie praktyki!