Pij mleko będziesz kaleką czy pij mleko będziesz wielki

Obserwuj wątek

Odp: Pij mleko będziesz kaleką czy pij mleko będziesz wielki

Kathlyn
  • Kathlyn

  • Posty: 158
  • Przepisy: 17
  • Artykuły: 0
Kiedyś sporo czytałam na ten temat, między innymi w poradnikach Michała Tombaka. Podobna treść do tego co napisała Tit. Mleko krowie jest dla cieląt, nie dla ludzi. Ludzie tylko w tym najmłodszym wieku powinni pić to co natura specjalnie dla naszego gatunku stworzyła - mleko matki.
Ale to nie znaczy, że patrzę krytycznie na osoby deklarujące, że lubią mleko. Mi akurat wystarczą kefiry i jogurty. Zresztą jak uniknąć mleka lub śmietany robiąc różne kremy, sosy (beszamelowy, ach), desery... Zamienniki mleka w tym przypadku się nie sprawdzają.

Odp: Pij mleko będziesz kaleką czy pij mleko będziesz wielki

cherry
  • cherry

  • Posty: 1058
  • Przepisy: 508
  • Artykuły: 729
Pić! Wszystko w nadmiarze szkodzi... mnie nic nie zmusi do rezygnacji z picia mleka, bo po prostu lubię. W takim razie nie trzeba pić mleka od krowy przemysłowej, tylko postarać się o własną Mućkę

Pij mleko będziesz kaleką czy pij mleko będziesz wielki

wczoraj obejrzałam na u tubie taki film mówiący o szkodliwości mleka, że dorosłym mleko szkodzi, że wapń z mleka jest nieprzyswajalny, że picie mleka jest przyczyną wielu chorób, że proces pasteryzacji pozbawia mleko większości witamin i że krowy przemysłowe dają mleko mało wartościowe, i już zgłupiałam - pic mleko czy nie?

Odpowiedz na/ edytuj Pij mleko będziesz kaleką czy pij mleko będziesz wielki