Pomidorowe szaleństwo...

Obserwuj wątek

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Na słodko nie jadłem....ale piłem co prawda nie na słodko ale też fajnie smakowało (Blood Mary)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

Jojo
  • Jojo

  • Posty: 207
  • Przepisy: 84
  • Artykuły: 1
Jak zobaczylam ten watek to zaraz skojarzyla mi sie moja babcia ... Moze odbiegne troche od tematu - bo nie chodzi o pomidorowe przetwory ale...
jedliscie kiedys pomidory na slodko ?
Czasem gdy chcialo mi sie cos slodkiego babcia kroila swieze pomidorki , posypywala cukrem i odstawiala do puszczenia soku. Alez mi to smakowalo

Odp: Odp: Pomidorowe szaleństwo...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Lidka napisał(a):

Bardzo lubię pomidory ale tylko świeże wspaniała jest sałatka ze śmietaną a i kanapka bez plasterka pomidora wyglądałaby jakoś pusto


Surowe pomidory są wyśmienite z serem mozarella....
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

Lidka
  • Lidka

  • Posty: 107
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bardzo lubię pomidory ale tylko świeże wspaniała jest sałatka ze śmietaną a i kanapka bez plasterka pomidora wyglądałaby jakoś pusto

Odp: Odp: Pomidorowe szaleństwo...

Netka
  • Netka

  • Posty: 1327
  • Przepisy: 408
  • Artykuły: 0
...a ja tez slyszalam,ze trzeba w ciemnym a i tak klade zawsze do slonca.Co tam jednak pomidory jakie tutaj mam.To nie sa pomidory,to sa podukty pomidoropodobne niestety.

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
Wróciłam od teściów dostałam pomidorki z działeczki muszą jeszcze troszkę dojść żeby można było je w pełni wykorzystać. Mam teraz dylemat bo teściowa powiedziała że muszą leżeć w ciemnym a ja zawsze kładłam takie lekko zielonkawe na parapecie i pięknie dochodziły Jak proponujecie Wy

Odp: Odp: Pomidorowe szaleństwo...

margolata
  • margolata

  • Posty: 811
  • Przepisy: 169
  • Artykuły: 0
luna19 napisał(a):

ja zawsze troche pomidorów zamrażam... przydają sie do gulaszów
Robię tez koktailowe w przecierze zawsze mam ich sporo, są malutkie i dużo wchodzi so słoika

Ja podobnie jak luna zamrażam i mam potem na świeżą pomidorówkę Uwielbiam pomidory a swoją drogą ma ktoś dobry przepis na domowy keczup

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

luna19
  • luna19

  • Posty: 1158
  • Przepisy: 572
  • Artykuły: 0
ja zawsze troche pomidorów zamrażam... przydają sie do gulaszów
Robię tez koktailowe w przecierze zawsze mam ich sporo, są malutkie i dużo wchodzi so słoika

Odp: Pomidorowe szaleństwo...

zewa
  • zewa

  • Posty: 1113
  • Przepisy: 2423
  • Artykuły: 131
Ja pomidory przetwarzam chyba w najprostszy i najszybszy sposób.
Umyte obieram ze skóry, kroję w zależności od wielkości, ale przeważnie na ćwiartki. Napełniam nimi słoiki, zalewam na wysokość 3/4 wodą z solą ( 1,5 łyżki soli kamiennej na 1 litr wody ), zakręcam i pasteryzuję 10 minut od zagotowania.
W ten sposób mam pomidory na zimę np. do zupy lub leczo.

Pomidorowe szaleństwo...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Pomidory "zeszły" cenowo już do minimum. Trzeba zacząć przetwarzać..Macie jakieś ciekawe pomysły lub rady? Ja mam zawsze dylemat ...czy przeciery odparowywać czy pozostawiać "rzadkie" gęste są bardziej praktyczne w użyciu, ale z kolei te rzadkie mają więcej (niezniszczonych przez odparowywanie) witamin.
obrazek


zmieniono 1 raz (ostatnio 26 sie 2010 23:32 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odpowiedz na/ edytuj Pomidorowe szaleństwo...