Poznajmy się

Obserwuj wątek

Odp: Poznajmy się

misia53
  • misia53

  • Posty: 7268
  • Przepisy: 345
  • Artykuły: 0
WitajTomku
obrazek

Odp: Odp: Poznajmy się

kinga
  • kinga

  • Posty: 2968
  • Przepisy: 55
  • Artykuły: 0
Mistrzunio napisał(a):

Witam,
mam na imię Tomek i jestem od kilku miesięcy fanem kuchni włoskiej - spagetti w każdej postaci + pizza ( tutja nie ukrywam od dłuższego czasu pracuję nad ciastem i musze się pochwalić, że doszedłem do super poziomu - tak ajest opinia mojej rodziny!

Witaj Tomku
Skoro doszedłes juz do super poziomu,jeżeli chodzi i ciasto pizzowe,to nie pozostaje Ci nic innego jak sie podzielić z nami przepisem

Odp: Poznajmy się

Mistrzunio
Witam,
mam na imię Tomek i jestem od kilku miesięcy fanem kuchni włoskiej - spagetti w każdej postaci + pizza ( tutja nie ukrywam od dłuższego czasu pracuję nad ciastem i musze się pochwalić, że doszedłem do super poziomu - tak ajest opinia mojej rodziny!

Odp: Poznajmy się

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
szkoda mnie nie słyszycie jak widzę pajęczaki,są straszne,chodzą po nas,gryzą i są włochate i...żyją wszędzieniech sobie żyją,ale z dala ode mnie,najlepiej w innej galaktyce

Odp: Poznajmy się

Babciagramolka
Nie zabijaj pająków bo deszcz będzie padał ( hi hi hi ) - tak moja Babcia twierdziła.

Odp: Odp: Poznajmy się

ewa82
  • ewa82

  • Posty: 6
  • Przepisy: 7
  • Artykuły: 0
pająk nie straszny choć też się ich boję, pająka kapciem i po pająku
a słodycze choć pyszne to zdradliwe, bo po nich może przybyć pare kilo i co w tedy szybkie i mało skuteczne odchudzanie?

Odp: Odp: Odp: Poznajmy się

Termar napisał(a):

tokijka napisał(a):

Termar masz bardzo ciekawe ,przepisy i bardzo Ci za nie dziekuje.
Ja mieszkam juz ponad 19 lat za granica w UK i Japonii, jako ,ze bylam mloda gdy wyjechalam wiekszosc moich kulinarnych umijetnosci nabylam za granica.Na tej stronie ciesza mnie przepisy na potrawy ktore jadlam w Polsce ale juz zapomnialam lub nigdy nie znalam przepisu.Ciesze sie tez bardzo gdy ktos pomaga przystosowac przepisy na polski grunt.....Licze na owocna wspolprace.


Mam nadzieję, że okażę się pomocna, zarówno ja, jk i przepisy, które tu zamieszczę...
Nie jestem na tej stronce długo, ale zauważyłam tu miłą, serdeczną atmosferę (chociaż na początku, po wstawieniu pierwszych przepisów ....ale to było, minęło, nie ma co do tego wracać..)- ciepły stosunek do innych, brak wywyższania się i spokój... którego nie ma na innych portalach..a muszę się przyznać.... że jestem na bardzo wielu....na niektóre zostałam zaproszona, na inne tak samo jak i na ten sama weszłam....

Mam nadzieję, że wszystkie przepisy będą wspaniałe i wyjdą super..nawet w Japonii..bo jak napisałam przy szarlotce na lanym cieście nie wyszła, nie mieli krupczatki..i dodali podwójną ilość mąki ziemniaczanej...Ale już następnym razem, po dostarczeniu im krupczatki - wyszła wspaniała.. Pozdrawiam.

o to ze nie bede przy Twoich przepisach szpetnie klac po japonsku to nie ma nawet mowy bo tu za bardzo przeklenstw nie ma,a i ja jakos sie na tej soi wyciszylam i eksperymentuje mi sie latwiej

Odp: Odp: Poznajmy się

Termar
  • Termar

  • Posty: 195
  • Przepisy: 357
  • Artykuły: 3
tokijka napisał(a):

Termar masz bardzo ciekawe ,przepisy i bardzo Ci za nie dziekuje.
Ja mieszkam juz ponad 19 lat za granica w UK i Japonii, jako ,ze bylam mloda gdy wyjechalam wiekszosc moich kulinarnych umijetnosci nabylam za granica.Na tej stronie ciesza mnie przepisy na potrawy ktore jadlam w Polsce ale juz zapomnialam lub nigdy nie znalam przepisu.Ciesze sie tez bardzo gdy ktos pomaga przystosowac przepisy na polski grunt.....Licze na owocna wspolprace.


Mam nadzieję, że okażę się pomocna, zarówno ja, jk i przepisy, które tu zamieszczę...
Nie jestem na tej stronce długo, ale zauważyłam tu miłą, serdeczną atmosferę (chociaż na początku, po wstawieniu pierwszych przepisów ....ale to było, minęło, nie ma co do tego wracać..)- ciepły stosunek do innych, brak wywyższania się i spokój... którego nie ma na innych portalach..a muszę się przyznać.... że jestem na bardzo wielu....na niektóre zostałam zaproszona, na inne tak samo jak i na ten sama weszłam....

Mam nadzieję, że wszystkie przepisy będą wspaniałe i wyjdą super..nawet w Japonii..bo jak napisałam przy szarlotce na lanym cieście nie wyszła, nie mieli krupczatki..i dodali podwójną ilość mąki ziemniaczanej...Ale już następnym razem, po dostarczeniu im krupczatki - wyszła wspaniała.. Pozdrawiam.
obrazek

Odp: Poznajmy się

A.B.
  • A.B.

  • Posty: 1458
  • Przepisy: 259
  • Artykuły: 3
mam kilka wątków,z których łatwo wywnioskować kim i jaka jestem,osoba impulsywna=TAK(najpierw palnę,potem przemyślę),łatwowierna-jak najbardziej,a do tego pasjonatka piękna duszy,ciała,krajobrazu,świata,CARPE DIEM-to właśnie o mnie,mieszanka rozwagi z lekką szczyptą wariacji(pomimo wieku)
obrazek

Odp: Poznajmy się

Persik
  • Persik

  • Posty: 913
  • Przepisy: 1125
  • Artykuły: 42
Mieszkam w mieście nad jeziorem Jeziorak na mazurach, w chwili obecnej jestem i nie jestem w związku.
Mam trochę lat. Lubię czytać, słuchać różnej muzyki, i lubię rozpieszczać mojego kocura.
Lubię też gotować i eksperymentować w kuchni, czasem wychodzi super a czasem nie, ale jak mówią wszystkiego trzeba spróbować.
Jestem zadziorna(co pewnie wiecie). Jestem przekorą.
obrazek obrazek obrazek

Odpowiedz na/ edytuj Poznajmy się