Prosty przepis na nalewkę

Obserwuj wątek

Odp: Prosty przepis na nalewkę

lanadel
  • lanadel

  • Posty: 16
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Pewnie macie rację, a te substancje to pewnie tak śladowe ilości, że nic same nie zdziałają .

Odp: Prosty przepis na nalewkę

Krasna
  • Krasna

  • Posty: 9
  • Przepisy: 3
  • Artykuły: 0
moja babcia robiła nalewki od dawna, większość przepisów też z pestkami (ok. 10% w stosunku do owoców). Nie doszukiwałabym się w tym czegoś złego. Pestek zdecydowanie nie powinno się jeść, ale jak poleżą w spirytusie dwa tygodnie to nie sądzę aby miało to jakiś negatywny wpływ na skład. Sprawdzałam w artykułach, na stronie Soplicy też jako producenta spirytusu i wszędzie dodają pestki.

Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Trudno mi doradzić. Jeżeli rzeczywiście wydzielają się jakieś toksyczne substancje, to może lepiej nie ryzykować. Osobiście nie spotkałam się z taką opinią. Muszę o tym poczytać. Z drugiej strony śliwówka nie wymaga długiego leżakowania i po kilku tygodniach nadaje się do konsumpcji. Chyba, że zrobisz takie zapasy, że starczą na lata

Odp: Prosty przepis na nalewkę

lanadel
  • lanadel

  • Posty: 16
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
O to mi chodziło, żeby wrzucić kilka ale znalazłam wypowiedzi gdzie całkowicie odradzają wrzucanie pestek, dlatego, że po dłuższym leżakowaniu w alkoholu wydzielają jakieś trujące substancje.

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Z tego co czytałam, to pestki dla nalewki nie są dobre, jeśli doda się ich zbyt dużo. Np. przy ok 1,5 kg śliwek powinno się wykorzystać ok 20 g pestek, a resztę wyrzucić.

Odp: Prosty przepis na nalewkę

lanadel
  • lanadel

  • Posty: 16
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Ja się zastanawiam jak to na prawdę jest z tymi pestkami - czy powinno je się wrzucać czy nie?

Odp: Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zakup poczyniony. Będzie śliwówka

Odp: Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Dzięki za radę. Świetna wskazówka. Nawet nie wiedziałam, że na rynku jest gotowy spirytus do nalewek. Na pewno kupię i zaczynam działać Jutro do sklepu. A teraz zabieram się za przeglądanie przepisów

Odp: Prosty przepis na nalewkę

lanadel
  • lanadel

  • Posty: 16
  • Przepisy: 1
  • Artykuły: 0
Ja zrobiłam nalewkę według przepisu Kransa, jak wyszło jeszcze nie wiem ale kolor i aromat super . Jeśli chodzi o alkohol to podobno powyżej 70% zabija aromat a ten ok 40% może źle wpłynąć na konsystencje owoców (jeśli robi się z tych miękkich). Ja użyłam gotowego 60% Soplicy, szczęśliwy traf, że znalazłam w sklepie inaczej rozrabiałabym samodzielnie.

Odp: Prosty przepis na nalewkę

karamba
  • karamba

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Ja też mam zamiar zrobić pierwszą nalewkę w życiu. Myślę o malinówce Mam pytanie odnośnie alkoholu: lepiej wódka i spirytus, czy spirytus wymieszany z wodą, czy może wódka, spirytus i woda. Też zauważyłam rozbieżność w przepisach. Nie chciałabym niczego zepsuć, więc proszę o radę

Odpowiedz na/ edytuj Prosty przepis na nalewkę