Przepisy wypróbowane i polecane

Obserwuj wątek

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

Majka-Majka
Ja często korzystam ze strony www.swiatwemnie.pl, fajne są tam przepisy i takie można by powiedzieć łatwe bo ja jestem laik w tych sprawach

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

evelina334
W mojej rodzinie zawsze lubiło się słodycze, dlatego bardzo często zdarza się nam, mi i mojej siostrze, przesiadywać w kuchni nad pieczeniem. Wałkujemy wtedy, oprócz ciasta ,( usunięte przez moderatora) . Ostatnio nawet wyszły nam cudowne babeczki.

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

baraninka
  • baraninka

  • Posty: 13
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Wyglądają idealnie!

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

agadamo
  • agadamo

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Zapraszam do siebie 😊
agadamo.blogspot.co.uk

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

Emi Lka
  • Emi Lka

  • Posty: 14
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
https://pigulagotuje.blogspot.com/ zapraszam na mojego bloga kulinarnego

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

wiadomka
  • wiadomka

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Fajnych przepisów jest sporo to zależy o co dokladnie chodzi czy to ma byc przepis na obiad czy na kolacje? Ja jesli szukam jakiegos pomysłu na obiad wchodze na upieczmy.pl" sporo sprawdzonych przepisów tam znalazłam

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

Sylwia52
  • Sylwia52

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Bułeczki wyglądają wspaniale, chętnie wypróbuję przepis :-)

Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

Gawron w rosole
Po wszystkie moje top przepisy zapraszam tu : http://gawronwrosole.blogspot.com

http://gawronwrosole.blogspot.com

Odp: Odp: Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

agaBielec
  • agaBielec

  • Posty: 2
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Moim ulubionym już od lat jest przepis na grillowaną kukurydze. Zawsze jadłam tylko gotowaną kukurydze i to była dla mnie zupełna nowość ale kiedy byłam u siostry zaserwowała mi taką kukurydze. Przepis można znaleźć na stronie gazety o grillowaniu ( usunięte przez moderatora).

Odp: Odp: Przepisy wypróbowane i polecane

pestka55
  • pestka55

  • Posty: 7
  • Przepisy: 0
  • Artykuły: 0
Jedno z najprostszych dań, do którego wracam i wracam, to japońskie naleśniki okonomiyaki. Nie będę się produkować, tylko skopiuję przepis, z którego korzystam. Można się tym naprawdę porządnie najeść, polecam wszystkim!
Składniki (na 2 ogromniaste okonomiyaki albo 4 mniejsze):
szklanka mąki pszennej,
szklanka wody (z braku dashi),
jajko,
szczypta gałki muszkatołowej (bo lubię),
ćwiartka białej kapusty,
20 dag podwędzanego boczku,
1 cebula (najlepiej ze szczypiorem),
odrobina oleju do smażenia,
majonez,
sos okonomi: 3 łyżki keczupu, 2 łyżki sosu Worcestershire, 2 łyżki sosu sojowego, 1 łyżeczka cukru, ok. 2 cm imbiru.

Przygotowanie:
Mąkę, wodę i jajko dokładnie wymieszaj, tworząc ciasto naleśnikowe; dodaj szczyptę gałki muszkatołowej do smaku.
Poszatkuj kapustę na niewielkie kawałki, skrój boczek w kostkę, posiekaj cebulę. Dodaj wszystko do ciasta naleśnikowego i dokładnie wymieszaj. Na tym etapie może się wydawać, że samego ciasta jest za mało, jednak prawdopodobnie wszystko jest w porządku – wystarczy, że kapusta będzie ciastem oklejona, a gdy owo ciasto się zetnie pod wpływem ciepła, utrzyma całość w ryzach.
Posiekaj imbir i wraz z resztą składników na sos okonomi zblenduj.
Na patelni rozgrzej odrobinę oleju. Wyłóż porcję gotowej masy i uformuj placek o grubości nieprzekraczającej 2 cm (jeśli naleśnik będzie zbyt gruby, ciasto ze środka może się niedokładnie zapiec). Jeśli kawałki kapusty nie chcą się trzymać placka, postaraj się je lekko docisnąć, ewentualnie dodaj kilka kropel czystego ciasta naleśnikowego. Smaż 8-10 minut na każdej ze stron, pilnując, aby placek się nie przypalił.
Podawaj z majonezem i sosem okonomi (koniecznie!). Jeśli chcesz być świętszy od papieża, zdobądź suszonego tuńczyka i posyp nim gotowy naleśnik. Smacznego!

Odpowiedz na/ edytuj Przepisy wypróbowane i polecane