Pyry, pyrki, pyreczki...

Obserwuj wątek

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

pszczolkaanulka
Bez pyrek życie byłoby takie smutne !
w każdej postaci można je kochać

Odp: Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Karmellka82
Tak,tak jak jeszcze jest odpowiednia osoba do mycia pleców tą szwamką

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
No jak to? Szwamka przecież dużo lepsza od jakiejś tam gąbki

zmieniono 1 raz (ostatnio 18 paź 2011 16:45 przez Bahus)
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Karmellka82
Oj poruta poruta,kiedyś jak byłam panną i mieszkałam na śląsku to śmiałam sie z tych dziwnych nazw typu:pyry,poruta,skrzyczki a że ślepy śledz istnieje to nie wiedziałam,a teraz to się śmieje ze mnie moja siostra i mojej gwary którą już przesiąkłam tylko jakoś szwamki jeszcze nie opanowałam to taka refleksja gdzy przeczytałam Twój tekst Bahus.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Młode mamy niestety już za sobą, jednak teraz zaczną się plyndze, szagówki i śleperyby...czyli raj w sznupie. Nie ma to jak pyrki i kamsztyk prosto od habaśnika. A wszystko to z kapuchą kroszoną skrzyczkami. Albo galantne pyry z gzikiem sznytlochem i redyskami. Ino nie kielczcie się zy mnie. Powiem Wom jedno: nie jeść pyrów to nie grzech...ino istna poruta.
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

A ja bym chetnie poskrobala sobie takich mlodych polskich ziemniaczkow.Nawet nie wiecie jak mi tego brakuje.Tu nawet jak sa mlode i male ziemniaczki nie oskrobiesz ich jak w pl.Ja mlode wieksze obieram a male poprostu gotuje w skorce...

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Babciagramolka
No to ja jestem dziwoląg - nie znoszę skrobania młodych ziemniaczków .Wolę poczekać aż są większe i obieram - nawet ich smak nie rekompensuje tego upiornego skrobania Uraz mam i już - jak przypomnę sobie przed laty skrobanie młodych ziemniaków na 6 osób to mi ciarki przechodzą . Robiłam co mogłam żeby nie skrobać - kludski , makaron , ryż , kasze .
Dziś na 2 osoby jeszcze bym te kilka ziemniaków oskrobała - ale i tak wybieram te większe bo mi się zwyczajnie nie chce

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

Bahus
  • Bahus

  • Posty: 2977
  • Przepisy: 624
  • Artykuły: 5
Ale się cieszę... udało mi się kupić pyreczki wielkości orzecha włoskiego. Skórka schodziła prawie sama...To już chyba ostatnie "młode"..
Na zdjęciu obrane, przed oczkowaniem....
obrazek
Opis: Oddany Przyjaciel, który odszedł do krainy wiecznego szczęścia.

Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

kaja__1991
uwielbiam potrawy z ziemnaikow
mm zapiekaneczka ziemnaiczana to jest to

Odp: Odp: Pyry, pyrki, pyreczki...

oh,jakie to dobre posypac tylko koperkiem i niebo w gebie i geb w niebie!

moze wiesz jak robi sie placki ziemniaczane po zydowsku,nie moge znalezc przepisu na nie

Odpowiedz na/ edytuj Pyry, pyrki, pyreczki...