Ratafia

Obserwuj wątek

Odp: Ratafia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
A jak z mocą alko? Podobno 95% spiryt nie jest najlepszy, warto go rozcieńczyć wodą/wódką bo konserwuje owoce, a nie wyciąga z nich aromaty. Wiecie coś o tym?

Odp: Ratafia

2milutka
  • 2milutka

  • Posty: 372
  • Przepisy: 1493
  • Artykuły: 31
Do ratafii nie daję wody do nalewki zależy jakiej zaraz przy sporządzeniu np do wina zagotowuję wodę gdy chłodna rozpuszczam w niej cukier zalewam owoce i zostawiam.

Odp: Odp: Ratafia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Taki mam plan

Alex_M napisał(a):

o kurczę! ja też bym chciała bańkę spirytusu... ale bym narobiła naleweczek.... mmmm

Odp: Ratafia

Alex_M
  • Alex_M

  • Posty: 60
  • Przepisy: 1760
  • Artykuły: 12
o kurczę! ja też bym chciała bańkę spirytusu... ale bym narobiła naleweczek.... mmmm

Odp: Ratafia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Dzięki Agato Sypnę więc porzeczek, a i cukru będę się zatem trzymał po te 7 łyżek na warstwę.

Kranówą oczywiście bym nie zbezcześcił takiego trunku, ale właśnie - kiedy dodać wodę?

Odp: Ratafia

2milutka
  • 2milutka

  • Posty: 372
  • Przepisy: 1493
  • Artykuły: 31
poziomek nigdy nie dodawałam do ratafii nie wiem jak smakuje w niej a porzeczkę czarną możesz smiało dać ja uwielbiam jej zapach i daję do czego sie da czy dominuje raczej nie....:zaraz nastawiam kolejne winko z tego owocu a jeszcze jeden balon zeszłorocznego stoi nie dajemy rady by wszystko wypić chętnie się podzielę z cukrem też nie ma problemu mozesz dosłodzić w każdej chwili-oczywiście przed zlaniem....A i moja jeszcze jedna rada smak ratafii podkreślają bardzo owoce cytrusowe takze soku z cytryny nie żałuj nawet skórkę obraną z białej błonki do słoja czy balona sobie wrzuć .Jeśli masz zamair zrobić nalewkę kranówa się nie sprawdzi odradzam bo zepsuje wszystko mam być woda żródlana ewentualnie ze studni.

Ratafia

kołczu
  • kołczu

  • Posty: 741
  • Przepisy: 77
  • Artykuły: 1147
Cześć czołem Postanowiłem wkroczyć na nowe, nalewkowe pole - mam bańkę spirytusu (nie pytajcie skąd i chciałbym pozbierać jak najwięcej rad i doświadczeń od bardziej doświadczonych.

Na pierwszy ogień poszła ratafia, postanowiłem trzymać się przepisu Danusi, o tego https://gotujmy.pl/ratafia,przepisy,115439k1.html#ac Bo jest prosty i jasny jak dla takiego świeżaka jak ja

Kupiłem już truskawki, obsypałem cukrem i zalałem spirytusem. Dzisiaj pewnie kolejny dodatek owoców.

Mam kilka pytań o owoce - słyszałem, że np. poziomki i czarna porzeczka, których dzisiaj będę miał parę kilo, psują smak ratafii - pierwsze są gorzkie, drugie dominujące. Ktoś coś wie?

Drugie pytanie - moc - w przepisie Danusi nie ma wody, nalewka nie będzie za mocna?

I trzecie - a co jeśli będzie potrzebowała więcej cukru?

Pewnie niektóre z tych pytań są trywialne ale proszę Was, poświęćcie chwilę dla nowego w świecie nalewek kolegi

zmieniono 1 raz (ostatnio 10 lip 2013 11:38 przez kołczu)

Odpowiedz na/ edytuj Ratafia